Chlorprothixen

Príspevok v téme: Chlorprothixen
AnickaBe

Dobrý deň,
má prosím niekto skúsenosť s liekom CHLORPROTHIXEN 50 LÉČIVA? Psychiatrička mi ho predísala na problémy s nespavosťou a stavmi úzkosti počas noci. Chcela by som počuť nejaké osobné skúsenosti s týmto liekom, nakoľko som sa s ním ešte nestretla, ale zistila som, že sa jedná o dosť starý liek (uvedený na trh niekedy v 60. rokoch minulého storočia), tak by ma zaujímalo či neexistuje niečo novšie, modernejšie, lepšie s menším množstvom vedľajších účinkov. Okrem Chlorprothixenu mi dala aj antidepresíva (Elicea 10mg) a pre prípad potreby aj Neurol 0,5mg.
Ďakujem za akékoľvek informácie.

HPO

Za mňa Chlorprotixen nie! Brala som ho len 3 dni a každú jednu noc mi spôsoboval neskutočné nočné mory. Budila som sa vystresovaná a totálne prepotená. Akonáhle som ho vysadila, nočné mory automaticky zmizli.

Tomas12345

Anicka Be -
Chlorprothixen 50 Léčiva užívajú dospelí a mladiství od 12 rokov pri liečbe schizofrénie, mánií, demencie a ďalších psychických porúch s prejavmi zmätenosti, nepokoja, agresivity alebo iného abnormálneho správania. Nemám pocit ze by sa uzival na spanok , a urcite by som ho uzivat ani neuzival, to fakt ako som napisal tie antidepresiva ti zachvilu budu zaberat aj na spanok a zatial si davaj na spanok dokial nezaberu antidepresiva ten neurol ale iba vtedy ak nebudes vediet zaspat si ho daj.

AnickaBe

Tomáš ďakujem za info, takže ty by si odporučil chlorprothixen vôbec nebrať? Ako tiež ma samu prekvapilo, že mi na tieto stavy doktorka predpísala klasické antipsychotikum s takým množstvom vedľajších účinkov.

Ak by niekto mal ešte nejaké skúsenosti s Chlorprothienom tak budem len vďačná :)

Tomas12345

Ty sa tusim teraz prvykrat zacinas na svoje problemy aj psychiatricky liecit nie ?

Psychiatricka ti predpisala teda antidepresiva ktore prve 2 tyzdne budu mat taky vseliaky efekt, mozno ti bude aj horsie ako predtym moznosa aj objavia problemy so spankom no po 2 tyzdnoch ti zacnu zaberat a vsetky tvoje problemy by mali zmiznut.

Kazdopadne predpisala ti aj neurol co je anxiolikum proti uzkosti a na spanok a ten si mas davat prilezitostne hlavne prve dva tyzdne kedy ti moze byt psychicky horsie ako predtym, a prave preto ti dala tento neurol aby kebyze sa ti pocas prvych 2 tyzdnov nedalo zaspat tak aby si to zvladol ze si das neurol ci uz proti uzkosti alebo na spanok zabera to na obe .

Co sa tyka chlorprothixenu to je hypnotikum na spanok a pokial to clovek naozaj ze nemusi tak by som si to zbytocne nedaval, vsak ked nebudes vediet zaspat tak si daj neurol ale podla mna za 2 tyzdne ked ti zacnu zaberat antidepresiva tak sa ti normalizuje aj spanok a nebudes potrebovat si dat ziaden chlorprothixen a ani neurol. Neurol sice mozes nosit v kabelke a davat si vynimocne .