Mama mi zakazuje robiť to čo chcem

Príspevok v téme: Mama mi zakazuje robiť to čo chcem
NezijemPrezivam

Dobry vecer, o mesiac mam 19 a nemozem mat svoje nazory. Som z krestanskej rodiny ale veriaca nie som. Ked to poviem, vynadaju mi a musim ist do kostola aj ked sa tam necitim dobre. Priatela mat nemozem, teda mozem ale zrejme by som pocuvala to co kedysi; mala som kamarata, normalne kamaratstvo a cele dni som pocuvala ci nie som tehotná. Rozhovor nepomohol a bolo mi to hrozne neprijemne tak som s tym kamaratsvom skoncila. Nemozem sa obliekat podla seba, to je tricko so ziadnym vystrihom, kratasy nie kratsie ako po kolena a ruksak na obe plecia. Mama chce aby som bola ako spoluziacky. Nosila kabelky a opätky, saty, sukne, tieto veci tak neznášam. Každý den na seba pocujem ze vyzeram ako šiestačka a placem kvoli tomu pretoze som nepochopena a asi sa bidem musiet hrat na nieco co niesom.
Von chodim zriedka pretoze som obvinovaná z toho za kym idem a ci nahodou nerobim nieco zlé aj ked nepijem nikdy som neskusala fajcit a sex podla mojho nazoru patri len do vztahu ktory mat nemozem. Nedavno som si nasla kamarata. Rozumiem si s nim a chodievame sa spolu prechadzat. Vzdy vsak musim najst nejaku vyhovorku kam idem a uz mi vsetko dochadza. Som ako na retazi a uz ma to nebaví

Mia777

Ahaaa, to chce mama aby si sa vyzyvavo obliekala a nie ty, prepaaac.. tak potom vporiadku. Ale verim, ze to robia z lasky co robia.. nebude to tak navzdy. Rozmyslaj smerom ako sa osamostatnit ale bud opatrna, svet tu vonku je tvrdy a nefer ;)

Mia777

..kym byvas u rodicov a studujes za ich peniaze, tak ich posluchaj. Problem je v tom, ze ti "neveria", podla toho co pises.. necudujem sa. Chrania ta, maju ta radi, a necudujem sa, nechces si zrovna najlepsie podla opisu uz len obliekania atd.

nicollette12

A na vysku z coho setris? Zarabas si? Lebo potom nechapem preco mas taky problem s mamou, ked ti este aj na vysoku odklada....ale ak si zarabas, tak to este vydrz a zachvilu budes prec....skoda ze si na tom gympli, uz si mohla zarabat....ale kazdeho osobna vec, ja som tiez isla po strednej odbornej na vysoku:)

Neznamy-THM1986

Ja zas z osobných dôvodov by som sa chcel tiež už čím skôr odsťahovať (mám 31). No zdravotné problémy, pre ktoré mam min. šancu na riadne zamestnanie mi to brutalne skomplikovali

NezijemPrezivam

Ahoj dakujem. Len ja som tretiacka na gympli, sla som o rok neskor. Byvam v okrese Puchov a ccem ist na vysoku, setrim na nu peniaze. Uz len rok a pol a budem na intraku no ono sa to zdá ale je to dlhá doba

nicollette12

Tak odid z domu, viem ze povies ze nemas kam ist, ale rob vsetko preto, dospela si, skolu budes koncit, ak sa nemylim, zamestnaj sa a do roka sa odstahuj....ked tak si pohladaj na nete niekde zhanaju iny mlady ludia tiez nemaju na to peniaze si platit vlastne, tak zhanaju niekoho na byvanie, vela mladych takto byva, ci uz kvoli skole alebo kvoli rodicom, ze chceli vypadnut z domu....skus si najst, tu v BA ked som pozerala davnejsie byty tak tam boli ponuky ze za jednu izbu v byte cca 100€ mesacne, ale zalezi odkial si...ale ak by si si nasla slusnu pracu po skole tak tych 100€ je v pohode...