nevládzem

Príspevok v téme: nevládzem
bobeksk

ahojte čitatelia
mám 17 rokov a vôbec nevládzem žiť a ísť dalej.
Celé dni presedím pred pc čo už ma nebaví,nevládzem ísť von,stratil som všetky moje hobby čo ma robili šťastným.Cítim sa ako 80 ročný dedko.Navyše ma všetko bolí,mám psychické výkyvy,dosť často plačem a neviem sa z tohto dostať.I ked rád by som chcel vrátiť do starých kolají a užívať si život :( ale momentálne nedokážem ani ísť von a zabávať,i ked sa zabávam tak ma prepadne pocit neistoty je to tu zas :(

NaRovinu

bagramian - Nie každý má silnú povahu. Bohužiaľ, sú aj takí, ktorí psychickú záťaž neznesú.
Viem, že silnú fyzickú záťaž je ťažké zniesť, ale silnú psychickú záťaž, je tiež pre niekoho ťažko znesiteľná. Ty si asi nič také nezažil, však ? Psychickú bolesť. Ľuďom sa ľahko hovorí, reči typu "vzchop sa" alebo, že sú horšie problémy, keď tú psychickú záťaž nemajú.
Niektorí ľudia sa nedokážu pohnúť, nemajú nikoho, okrem rodiny, ktorá ktorá pred ním len mávne rukou. V ich živote neexistuje nikto, o koho sa môžu oprieť, kto ich objíme, povzbudí, rozosmeje. Sú v živote úplne sami. Začínajú mať odpor k ľuďom, začínajú byť hrubí, drzí, bezcitní, neschopní lásky...
Poviem ti na rovinu, radšej by som chcela mať rakovinu (najlepšie pankreasu - skoršia smrť), než by som mala žiť ďalších 60 rokov s psychickými problémami, príp. by som si pokazila cestu do neba tým, že by som spáchala samovraždu.
Fyzická bolesť je neznesiteľná, no takisto aj psychická (v niektorých prípadoch).

bobeksk

napísal som ti email bielytesák...
dakujem aj ostatným za odpovede i ked niete presne čo som tým myslel,prepáčte nechcem to tu rozvíjať dalej ale dakujem aj tak a hlavne tebe bielytesák...moc si to vážim

BielyTesak

Viem že sú ľudia ktorý majú horšie problémy , avšak to neznamená že keď mu je zle že sa nemôže vyrozprávať alebo poprosiť o radu .. Človeku v depresii nepomôžeš tým že mu povieš ako ťažšie trpia ostatný ľudia ...

bagramian

v zivote by som nesudil cloveka, hlavne neodsudzoval choreho. On nikde nepise, ze ma nejaku chorobu, ktora sa neda liecit. Pise, ze ma nejake psychicke vykyvy. Ale ved to ma pomaly kazdy druhy clovek a da sa to liecit, da sa tomu celit. Navyse ani nikde nepise ziadne hrozne veci, napr. ze by nemal rodinu, nemal by kde byvat a pod. Kazdy clovek ma obcas problemy, ale to este nesmie kapitulovat. Keby bol v dochodkovom veku, smrtelne chory, ok to beriem, ze sa niekto vzda.

BielyTesak

Neboj sa zvládneš to , tie zlé dni prejdu hlavne sa nevzdávaj.
Ako vravím skús nájsť ten talent a tak , problémy prídu ale dajú sa zvládnuť. Čo je hlavné je že ako vravíš máš tých priateľov o ktorých sa môžeš oprieť takže sa neboj. Držím palce a prajem hodne šťastia.

bagramian a čo tak 17 ročný teenager ako vravíš ktorý je úplne sám , má chorobu ktorá sa nedá vyliečiť a kvôli ktorej nemôže a nedokáže robiť hodne vecí , pridajme depresiu a myslím že je to dosť na mladého človeka , toť príklad.

Avšak smejem sa pretože som sa s stretol s mladými ľuďmi ktorý si toho prežili viacej ako niektorý dospelý , povedal by som jediné .. nesúď knihu podľa obalu a to platí vždy.

Pekný deň prajem.

bagramian

nechapem, ako moze 17-rocny teenager nevladat zit. Ved si si este nic neodzil, cely zivot mas pred sebou. Uzivaj si, kym nepridu ozajstne problemy zivota. Zatial si este na skole, ale ked sa raz budes musiet postarat sam o seba, co urobis?

bobeksk

dakujem za pochopenie BielyTesak.
ono je hlavné ked som si uvedomil čo všetko pre mňa/nás robia rodičia,ľudia na vôkol čo ma dostalo priam až do depky.Ked si uvedomím že ako malý som bol závislí na pomoc rodičov...príde mi to nostalgické...bojím sa ísť dalej zo životom...mám priatelov na ktorých nedám dopustiť čí že tam dokážem vypnuť.

BielyTesak

My mladá generácia prechádzame ťažším psychickým obdobím , rodičia sa naháňajú a sú moc materiálny .. svet nám hovorí aby sme neplakali že to je slabosť a tým len v sebe držíme všetky tie emócie a nakoniec vybuchneme alebo zatvrdneme ..

Každý má silné reči , choď toto , choď tamto ale očividne nevedia aké to je ležať bez energie , bolesť ktorú cítiš môže byť psychosomatická ... duša dáva vďaka telu najavo že niečo nie je v poriadku a to vyvoláva bolesť.

Sedieť za PC nie je nič hrozné , ak ťa baví PC môžeš sa skúsiť naučiť programovať alebo nájsť nové záľuby ktoré môžeš vďaka PC vykonávať.

BielyTesak

Niekedy prídu také dni sám mám 17 takže viem aké to je , čo by si mohol je skúsiť nájsť nejaký talent ktorý je v tebe skrytý , je tam len ho treba nájsť ..

Momentálne máš depresiu , plač je ako vodovodný kohútik vďaka nemu sa v tebe nenahrnú všetky tie emócie a nepoškodia ťa ešte viacej.

Nezačínaš si uvedomovať že vlastne chceš niečo viacej ako len plytkú zábavu ? Niečo viac zmysluplnejšie ?

Ak chceš napíš mi na biely4tesak@gmail.com ak by si sa chcel vyrozprávať.

Ale inakšie odporúčam ti skúsiť nájsť ten talent a začať na sebe pracovať , nájdi si niekoho komu dôveruješ a komu sa môžeš vyrozprávať , s niekym s kým si rozumieš to je hodne dobrá pomoc v tých horších dňoch. Je to ťažké ale verím že to zvládneš.

verbena

tak ked nič nerobíš a len sedíš na riti, je jacné že svaly ochabujú a potom nevládzeš... tak zdvyhni rit a chod niečo robiť...
chod sa prejsť, alebo ešte lepšie chod si zabehať, ak ti nevadí chlad..
vrát sa k svojim zálubám, ak to nie su pc hra, ovsem...
nájdi si brigádu a chod pracovať...