Nici ma muzova mama

Príspevok v téme: Nici ma muzova mama
lilipop

Uz som na dne so silami.Zijeme v jednej domacnosti 8 rokou.Neustale sa nam miesa do vztahu.Stale zo mna robi sprostu a ona vsetko vie...kopec kritiky od obliekania ,po varenie,a ine veci.Pri svadbe mi uz pretiekli nervy ked mi stale hladala svadobne saty a muzovi oblek...navela som si nieco vybavila...a svadbu sme si na 80 perc.platili mi...nechcela som sa uz ani vydavat...ked jej aj poviem nic na sebe zle nevidi muz si ma zastane na 50 perc.Dom sme vyplatili surodencom a im sme prerabali kusok vedla nas na kolko som tam chcela ist ,ale ze nam kedze cakame dieta to bude male...ano dietatko moj vysnivany sen ...uz teraz pocuvam ake mala deti,ako ich dobre vychovala vsetko jedli...a podobne.DOstala somvecicky chcela som si ich sama vytriedit ,urazila sa ,lebo to chcela robit sama ...bola ticha domacnost ...som psychicky na dne...neviem co mi uz pomoze...nevladzem...tuzim po rodine ,ale ked uz citim ze sa zacina miesat ja ostanem taka nervozna ze mi vrie krv v zilach...citim,ze mam depresiu ktomu som na pn..a mam vychadzky keby mozem na dlshie odist idem ku rodine...chce ma mesiac zaucat ked sa dieta narodi...nespavam koli tomu...moj muz je niekde za homosapiens ,lebo mu aj poviem aj nie stale pochopi,mam strach ,ze mi bude chciet zobrat rolu matky...stale sa robi dolezitou a zvysuje hlas...neraz mam chut ujist ujist daleko lutujem,ze ma muz nahovoril tu ostat...som psychicky na dne.Na poklad co sa najviac tesim...nebudem moct si to tak uzivat,,,svagrina mi hovorila,ze ona to mala hrozne ,ze jej aj deti prezliekala...neviem ,ako dalej neviem

Jana Lukacova

lilipop: iba pre info, ak si kliknete na tú červenú obáločku a dáte "copy email address" malo by to ísť skopírovať...tu je adresa: jana.lukacova@gmail.com

Omen

Ak si vyčerpala všetky dostupné a slušné prostriedky a tieto nezabrali, mala by si TY zaujať jednoznačný postoj voči svokre a povedať jej : NIE!!!
TVOJ dom, TVOJE pravidlá!!! Musíš byť RÁZNA, nedovoliť jej, aby ti zasahovala do vzťahu, života, aby ťa navštevovala každý deň, starala sa do vecí, do ktorých ju nič nie je,... A nesmieš ani na chvíľu zľaviť! Musíš to urobiť pre SEBA, svoje DIEŤA a svoje MANŽELSTVO. Nič iné ti neostáva, len pozbierať zvyšky síl, premôcť sa, zaťať a prejaviť nahlas svoju vôľu!!! Použi proti nej jej vlastné zbrane - kričí, zakrič aj ty! NEnechaj si NIČIŤ psychické zdravie, lebo toto všetko, čo prežívaš, sa odráža aj na zdraví tvojho dieťatka.
Predtým sa však skús dohodnúť s mužom, nech si spraví poriadok so svojou matkou.
Prajem ti, aby si vyriešila tento problém k svojej spokojnosti!

Lilipop

Mate pravdu,ja som tlacila na muza,no on stale ze to je jeho rodny dom...,ze.nechce odist...tam je tolko veci co mi porobila ,ze ja uz mam.v sebe az.nenavist.Muz to vidi ,ale neraz ma nevie pochopit ,ked ma zakrocit hovori.cisto za mna nie za nas ako par ,alebo rodinu...ked sme oznamili,ze som tehotna prve bolo,len aby ste mali rozum,ze sa sem tam.smejeme a sme vesely sme u nej nedospeli...celu moju svadbu bola vazna ako skala...ja sa snazim.byt silna ale,zaroven som.citliva a tu sa neda riesit.veci s laskou 100x jej povieme nevidi ze mame 30 a pomaly sme rodina stale sa miesa...stale ...pani jana napiste mi kde mozem napisat dakujem

karma22

Nepomoze nic ine len odstahovat sa od svokry. Je to jej dom jej pravidla... presne ako tu uz zaznelo mozes sa hnevat jedovat celu situaciu si mala s muzom vyriesit este pred dietatom... Vzdy sa do vas bude starat a vzdy bude vsetko vediet najlepsie... je to vasa vina a teraz si nesiete zato nasledky...

Jana Lukacova

lilipop:..je mi ľúto, čo prežívate...v prvom rade však potrebujete sústrediť pozornosť na seba a dostať zo seba von to, čo vo vnútri cítite, aby ste obnovila svoju silu a rozhodla sa konať tak, ako to bude v rámci Vašich možností pre Vás a dieťatko najlepšie...to čo prežívate vy, cíti aj Vaše dieťatko, despotickej svokre potrebujete preto ukázať jasné STOP (a do istej miery aj partnerovi, keďže z toho čo píšete sa situáciou nie veľmi zaoberá)...

Ak budete mať záujem, pokojne mi napíšte, budem rada nápomocná.

denisaf

dievca dievca dvaja dospely zdravy ludia si nevedia zabezpecit vlastne byvanie??? Dobre ste si to dosrali. Ako prepac mi za uprimnost ale mlady prve na co maju mysliet je mat vlastny byt alebo dom. Ked zijes u svokry vzdy bude vsetko podla nej aj ked sa postavis na hlavu. Este neviem kolko krat to treba na toot forum ludom napisat aby mysleli nato ze sa maju osamostatnit. Kedze kazdy nato dneska serie a kto moze ten ostane u maminky tak co sa cudujete ze vam niekto iny ovlada zivot?? Potom tu v kazdej teme zeny placu ze sa nastahovali do domu muzovych rodicov a je to peklo.