Depresia bez depresie ?

Príspevok v téme: Depresia bez depresie ?
BielyTesak

Pri čítaní som narazil na zaujímavý článok ktorý v istých bodoch hovorí o depresii. A tak ma zaujal jeden bod o spánku.
Skopírujem ho sem ...

Nedostatok spánku je jednou z najbežnejších príčin psychickej záťaže, najmä hladiny extrémneho stresu.

Depresia spôsobuje, že spíte dlhšie a cez deň nedokážete normálne fungovať. Naopak, príliš veľa spánku spúšťa veľký stres, úzkosť a ďalšie psychické poruchy.

Medzi bežné príznaky nespavosti patria:

dlhé polihovanie predtým, než zaspíte
krátke intervaly spánku
byť hore dlho do noci
prevládajúce pocity, že nemôžete zaspať
alebo prebúdzanie sa v skorých ranných hodinách

Dokážem spať doslova 15 hodín a aj tak som unavený , kým zaspím tak ako uff prejde aj ta hodina , byť hore dlho do noci .. no som taká nočná sova , prevládajúce pocity že nemôžem zaspať a prebúdzanie sa v skorých ranných hodinách .. sčítane a potvrdené.

A teraz moja otázka , môžem mať depresiu bez toho aby som si to uvedomoval ? A tak isto aj stres a úzkosť ? Dosť ma tato otázka zaujala , teším sa na vaše odpovede ..

Pekný deň prajem.

anjelik *

Depresia, v tom najširšom zmysle slova, znamená pokles, nedostatok energie. V prípade, že sa jedná o životnú silu, vôľu, prejavuje sa nechuťou žiť, neschopnosťou cítiť, neschopnosťou myslieť, akokoľvek sa prejavovať.
V tvojom prípade by som nad tým prestala uvažovať, lebo je vysoko pravdepodobné, že čím viac sa k tomu budeš vracať, tým skôr samého seba presvedčíš, že depresiu máš. Radšej si hľadaj články, kde sa rozoberajú radostnejšie témy. :o) Napr., veselé príbehy zo života svätcov. :oP