Depresia bez depresie ?

Príspevok v téme: Depresia bez depresie ?
BielyTesak

Pri čítaní som narazil na zaujímavý článok ktorý v istých bodoch hovorí o depresii. A tak ma zaujal jeden bod o spánku.
Skopírujem ho sem ...

Nedostatok spánku je jednou z najbežnejších príčin psychickej záťaže, najmä hladiny extrémneho stresu.

Depresia spôsobuje, že spíte dlhšie a cez deň nedokážete normálne fungovať. Naopak, príliš veľa spánku spúšťa veľký stres, úzkosť a ďalšie psychické poruchy.

Medzi bežné príznaky nespavosti patria:

dlhé polihovanie predtým, než zaspíte
krátke intervaly spánku
byť hore dlho do noci
prevládajúce pocity, že nemôžete zaspať
alebo prebúdzanie sa v skorých ranných hodinách

Dokážem spať doslova 15 hodín a aj tak som unavený , kým zaspím tak ako uff prejde aj ta hodina , byť hore dlho do noci .. no som taká nočná sova , prevládajúce pocity že nemôžem zaspať a prebúdzanie sa v skorých ranných hodinách .. sčítane a potvrdené.

A teraz moja otázka , môžem mať depresiu bez toho aby som si to uvedomoval ? A tak isto aj stres a úzkosť ? Dosť ma tato otázka zaujala , teším sa na vaše odpovede ..

Pekný deň prajem.

BielyTesak

Bolí ma cele telo , je to zapríčinené poškodením centrálnej nervovej sústavy , lieky na to sú ale nevyliečia vás , len vám znížia bolesť.

Je to individuálne , nie každý máme to isté , preto zatiaľ neexistuje ani liečba.

Preštudoval som hodne z ezoteriky a neodporúčam nikomu v tom ani začínať , zo začiatku sa vám zdá že vám to pomôže , že vás to vylieči ale nakoniec vám to zoberie všetko ... smejem sa pretože toľko som sa toho načítal na tých duchovných stránkach o klamstve a podobne a pri tom ľudia čo to praktizujú sú klamaný , najlepšie je ako moc duchovný sú a ospevujú Boha pri tom sa od neho úplne odvrátili ... jediné čo poviem , každý sme si strojcom svojho šťastia.

Nie každá choroba je psychosomatická a nie každá choroba má duchovný pôvod , na to pozor ... i keď by to bola krásna predstava vyliečiť sa keď vyliečite svoju dušu :)

Pekný deň prajem.

anjelik *

Bolesť sa objavuje v mieste, kde vzniká prílišné pnutie, tlak. Ak príliš tlačíš v mysli na nejakú predstavu, následne sa to objaví aj v tele. Myseľ je totiž prepojená s bunkami tela, ktoré následne reaguje. Ak sa snažíš udržať stav radosti, jasné, že sa musíš cítiť lepšie, pretože sa nevybíjaš v zbytočných predstavách a netlačíš na ne. Ktoré miesta na tele ťa bolia? Nájdi si stránky, zaaoberajúce sa duchovnými príčinami chorôb a možno nájdeš súvislosť. Nič nie je náhoda, všetko má svoju príčinu a bolesť je zviditeľnením tejto príčiny. Svojim spôsobom je to varovanie tela, že niečo veľmi zle robíme. :o)

BielyTesak

Mám chronické bolesti a budem ich mať do konca života , učím sa s tým žiť a prijať to takže ani nie , každá znalosť je mi dobrá. S dobrou náladou to je až teraz kedy chcem niečo so sebou robiť , čo som vypozoroval dobrá nálada - menšie bolesti , horšia nálada - väčšie bolesti. A tak podobne , pre vás tzv. ''prílišne sebapozorovanie'' pre mňa učenie sa ako lepšie žiť tam kde mnoho ľudí vzdáva život.

Pekný deň prajem.

HeyYou789

Ucit sa aj o sebe v zivote je ok, ale prilisne sa zaoberat samym sebou nie je vporiadku. Nepride mi vobec, ze by si mal depresiu. Dovodov k unave je kopec aj fyziologickych a sam pises o svojej dobrej nalade. neprehanas to sebapozorovanie nahodou trosku?

BielyTesak

Vsugerovanie u mňa moc nefunguje ale ďakujem :D Zistil som že mám depresiu z bolesti ale zároveň som pozitívnejšie naladený a idem stále v pred. Je to hodne zaujímavé , človek sa stále dokáže naučiť niečo nové o sebe ..