zlá rada psychologičky?

Príspevok v téme: zlá rada psychologičky?
tiff45

dobrý deň,
píšem sem kvôli mojej kamarádke...momentálne prežíva ťažšie obdobie, je strašne vyťažená a aj v jej vzťahu mali teraz krízu. Preto išla za psychologičkou, vyrozprávala sa jej a údajne jej poradila aj riešenie jedného problému - konkrétne sa jedná o záľubu jej snúbenca - nič nekalé, len jej vždy vadilo že takmer každý týždeň niekedy večer nie je doma kvôli tomu. Je to totiž záľuba ktorá sa jej vôbec nepáči (nemusíte si nič domýšlať, jedná sa o celkom bežný koníček, ale nechcem viac prezrádzať), a psychologička jej údajne poradila aby sa s ním rázne dohodla nech s tým prestane. Keď mi toto povedala tak som normálne ostala zarazená, podľa mňa je to veľmi zlá rada. Vysvetlujem si to tým že buď chce aby k nej chodila potom čo najdlhšie (nech má viac pacientov) alebo je priveľmi zaujatá voči koníčku? Alebo jej nehovorila nič na rovinu a len kamarádka si to zle vyložila...no vôbec neviem čo si myslieť. Máte aj vy podobnú skúsenosť? Ktorá možnosť je podľa vás pravdepodobnejšia?

Jana Lukacova

tiff45: ak toto pani psychologička povedala Vašej priateľke je to vysoko neprofesionálne. Psychológ by nemal "rozhodovať za klienta" a diktovať mu čo má robiť, mal by sa mu snažiť pomôcť, aby získal nadhľad, opäť sa dostal do rovnováhy, aby sám pre seba urobil to najlepšie rozhodnutie (tj. zodpovednosť za rozhodnutia musí byť ponechaná na klientovi) a už vôbec by sa psychológ nemal zaoberať rozhodovaním o tretej osobe, čo má, resp. nemá robiť partner Vašej priateľky...na psychologické sedenie neprišiel on ale Vaša priateľka...pani psychologička by mala nestranne pomôcť Vašej kamarátke a nie vstupovať do jej vzťahu.