zlá rada psychologičky?

Príspevok v téme: zlá rada psychologičky?
tiff45

dobrý deň,
píšem sem kvôli mojej kamarádke...momentálne prežíva ťažšie obdobie, je strašne vyťažená a aj v jej vzťahu mali teraz krízu. Preto išla za psychologičkou, vyrozprávala sa jej a údajne jej poradila aj riešenie jedného problému - konkrétne sa jedná o záľubu jej snúbenca - nič nekalé, len jej vždy vadilo že takmer každý týždeň niekedy večer nie je doma kvôli tomu. Je to totiž záľuba ktorá sa jej vôbec nepáči (nemusíte si nič domýšlať, jedná sa o celkom bežný koníček, ale nechcem viac prezrádzať), a psychologička jej údajne poradila aby sa s ním rázne dohodla nech s tým prestane. Keď mi toto povedala tak som normálne ostala zarazená, podľa mňa je to veľmi zlá rada. Vysvetlujem si to tým že buď chce aby k nej chodila potom čo najdlhšie (nech má viac pacientov) alebo je priveľmi zaujatá voči koníčku? Alebo jej nehovorila nič na rovinu a len kamarádka si to zle vyložila...no vôbec neviem čo si myslieť. Máte aj vy podobnú skúsenosť? Ktorá možnosť je podľa vás pravdepodobnejšia?

Azzaz

Potlacovane emocie ako priciny chorob nie su uplne z cesty... Tu pani nepoznam, ale hovoris kraviny. Jej prispevky som cital a co som si odniesol je ze strachu treba celit a prezit ho a v tom ma pravdu ;)

Pipinanana

Modra vlocka, nic proti tebe, ale nebud naivna.. za peniaze je ochotna "pomahat" pani JL, ktora zije z emocii slabych nevedomych ludi na akejsi svojej pochybnej stranke, a tu ich akurat zhana a namotava.. alternativne praktiky a blaboly o potlacenych emociach ako pricina kazdej choroby su uuuuuuuplne scesty..

Pagadi

Každý človek má iné koníčky, napr. jeden z mojich kamarátov robí veľmi dobre buchty na pare, ďalší štopká ponožky, keď treba, tak aj rany (netreba obťažovať lekárov) a tak ďalej, nuž každý človek má iné hobby.

Pagadi

Ale aký koníček má, to si nám zabudla povedať a to je dosť podstatné. Ako myslíš, že ako čistá ryža a tak, či ako?:-)

Modra vlocka

Samozrejme že to myslím úprimne a v dobrom. Páči sa mi, že si vždy nájdete čas a ste ochotná pomáhať ľuďom ktorí to potrebujú.

Jana Lukacova

Modra vlocka: ak to bolo myslené úprimne, ďakujem pekne :)
/väčšinou sa stretávam s inou reakciou, ktorá je však pochopiteľná...mojim cieľom a ani cieľom psychológov, resp. iných terapeutov, koučov, atď. by však nemala byť validácia vlastného ega./

mrdimir

takuto sprostost to kto moze vypotit? to nema ani hlavu ani patu tato tema, boha tieto tvoje uvahy nezrele, zmazte to, to sa ani citat neda..