Neviem sa nájsť

Príspevok v téme: Neviem sa nájsť
BludnaOvca

Dobrý deň.
Už dlhšie rozmýšľam nad niečím, čo by ma napĺňalo (mám 19 r.)
Zatiaľ bezúspešne.
1. Záujmy a budúcnosť:
Chodím na strednú (posledný ročník). Študujem niečo, čo ma absolútne nebaví a neplánujem sa tomu po škole venovať.
Problém je, že neviem, čo by ma bavilo a či by sa mi darilo. Ja v podstate nič neviem, som nepoužiteľná.
Neviem o tom, žeby som mala nejaký talent.

Jediné, čo by ma bavilo, je herectvo (divadelné, aj televízne), lenže nikdy som sa tomu nevenovala, nikdy som nikde nehrala, no cítim k nemu veľkú lásku.
Bohužiaľ, blízko nášho bydliska sú len divadlá pre deti, takže asi to zostane mojím nesplneným snom.

Vôbec neviem, čo budem po škole robiť. Keď rozmýšľam nad budúcnosťou, tak myslím len na to, že budem robiť to, čo nechcem. Najhoršie je, že neviem, čo chcem.

2. Sexualita:
Ohľadom mojej sexuality som zmätená. Viem, že mám rada chlapov, priťahujú ma, no raz za čas sa stane, že ma priťahuje aj dievča. Napr. teraz som dlhšie zamilovaná do dievčaťa. Veľmi zamilovaná, no pritom sa obzerám aj za chalanmi. Chalani sa mi páčia, ale moje srdce si vybralo ju. Ako by mi život nedal dosť tvrdých rán - je heterosexuálka. Nie som schopná sa zamilovať do niekoho iného. Neviem, čo si mám myslieť.

Ako ste vy našli samých seba ?

nicollette12

Vsak mas iba 19 rokov, neries to pride to same, zivot ti este ponukne mnoho prilezitosti o to sa neboj, ale potom je len na tebe ktore prilezitosti si vyberies a budes sa nimi uberat...co sa tyka toho herectva, dnes su na internete rozne kastingy kde hladaju ludi do telky ako vedlajsie postavy(mozno aj hlavne), lebo nasi herci su uz otrepany a v telke vymyslaju dalsich x veci, no nemaju hercov, tak hladaju nove tvare lebo cakaju ze to ludi viac zaujme....a nemusis mat na to ani skolu + si dobre zarobis...takze staci len hladat a urcite najdes toho dost...a uz staci len mat odvahu a ist s chutou do toho....
Co sa tyka tej tvojej sexuality, tak to ti mozem takisto povedat ze sa len hladas, takze to by som moc neriesila...

Divocaci

To štúdium ber len ako tréning mysle (ale nepreháňaj to), isto budeš robiť niečo iné, na to môžeš vziať jed (podľa vlastného výberu). A čo sa týka vzťahov, tak ak máš tiež ten dar všetkých odháňať od seba, tak je to výhoda, ale aj nevýhoda. Moja sestra so mnou dokáže vydržať v jednej izbe tak max. polhodinky, potom už jej hrozí psychické zrútenie, aby som povedal pravdu. Keď sa nevieš rozhodnúť, tak si natrhaj sedmikrásky a trhaj a uvidíš, čo ti vyňde, sedmikráska ti vždy povie pravdu. Čeknite účet a niečo mi už pre pána pošlite, však ja to musím všetko platiť. Mám tu sedieť po tme, pri sviečke? Už teraz chytám signál len na hliníkovú vidličku. Idem po tú sedmikrásku: porazí ma, neporazí, porazí ma, neporazí:-D

Neznamy-THM1986

Mňa napr. dlhodobo bavila metal/rocková muzika... Tri roky po škole som len tak na skúšku rozbehol blog/web s tou tématikou, kde som začal články pisať, napriek tomu že k slohovému talentu som mal v škole namíle ďaleko (a žeby som bol dobrý v gramatike to tiež nie)...

Začal som sa tomu venovať dlhú dobu, podarilo sa aj spolupracovníkom nabrať a neskôr som zčal pisať aj pre jeden historický magazín (web) a tento rok aj pre fici, čo je vlastne projekt denníka SME.

To písanie síce nie je brutálny zdroj financií, ale je to lepšie jak nič a hlavne nemýslel som pri tom na určite problemy jak pár rokov po skončení školy (kedy som zistil že môj vyštudovaný odbor nie je priliš zaujímavý pre zamestnaváteľov a hľadanie riadnej práce skomplikovali aj zdravotné problémy... btw - píšem ultradiplomaticky :), keď som bol par rokov bez akéhokoľvek príjmu a mal myšlienky, že najradšej by som neexistoval a tak. Aj keď k ideálu ma moja situácia bohužiaľ stále náramne ďaleko :-(

DlVERGENCIA

jááj len teraz som si všimla termin do kedy si bolo treba poslať prihlašku... nuž zaspala si na vavrinoch...

DlVERGENCIA

a čo ti bráni ísť študovať na VŠMU ???? ved si daj prihlasku...

ja tiez som studovala strednu na ktoru ma donutila mater , rychlo som sa zamestnala v odbore aby som odtial mohla vypadnut a robit si čo sa mi zachce... pritom v tom case som si myslela ze v tej robote ostanem do dochodku, zlom dosiel po 6 rokoch az, az vtedy som si uvedomila čo chcem... a dnes to už mám :-D podpísala som zmluvu akurát v mojej vysnívanej práci :-D rok bola drina , musela som sa učiť, porobiť kvalifikácie , skúšky, testovania aby som tú prácu mohla vykonávať..

takže ak ta láka herectvo daj si prihlasku na vyššeie spomenutu skolu... vygoogli stranku, pozri o com su prijimacky,
nepíšeš nič o tom aký velký je ten tvoj záujem...
či sa vobec o to zaujímaš...

dala som si námahu.. tuto mas stranku pozri si čo sa od teba vyzaduje na prijimačkach na konkretny študijny odbor...
df.vsmu.sk

a zváš si či na to máš... mala si celu strednu skolu cas na to aby si niečo robila so sebou, či už nacvičovala nejaku choreografiu pred zrkadlom alebo niečo....
nepíšeš vobec nič... že ako sa zaujimas o to herectvo...

alebo nastup po strednej niekde do práce, treba vyskúšať, ak máš dobre uplatnitelny odbor skus... uz teraz si mozes sledovat na profesia.sk ponuky práce...
a po maturite, sadnut k PC, necakat do septembra..! a rozosielať si zivotopisy...
ja som do práce nastupila už v auguste..