Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Mozem odmietnu preventivnu prehliadku u obvodnej ?

Príspevok v téme: Mozem odmietnu preventivnu prehliadku u obvodnej ?
18rocnaa

Len sa pýtam. Pretoze lekarka voláva mojej mame kedy mám chodit na prehliadky comu nerozumiem lebo doktorka predtým to nerobila. Co k nej, k tej predtym, chodi sestra tak uz na preventivke nebola niekolko rokov.
Dá sa odmietnut ? (Ano viem moja hlupost no mam na to dovody).

+ ked sa jej zverim ze mam depresie, povie to rodicom? Nechxem aby o tom vedeli.

Ehmo

Druha strana je to, ze nase preventivky stoja za ho.no. Daj si zmerat tlak a vybavene. Ja som chodil poctivo na preventivky, dokonca aj na kolonoskopiu som bol preventivne a ked ma vo francuzsku zlozil pankreas, tak mi tamojsi doktori zistili, ze dlhe roky som mal chronicky zapal pankreasu, ktory neliecenim pregradoval do tazkeho akutneho stavu. Rovnako mi dlhe roky nezistili vysoku hladinu kyseliny mocovej, takze po operacii a 8dnovom umelom spanku ,kedy som za 30 dni v nemocnici schudol 15 kg, tak ako bonus som chytil akutny zachvat dny.( spustacom bolo drasticke schudnutie ). Tiez pre rovnaky spustac mi este narychlo robili nieco zanedbane na peceni.
Takze vsetky tie preventivky boli zbytocne, nezistili ani chronicku pankreatitidu, ani dnu, ani problem s pecenou.

nicollette12

Aha tak to mas teda problemy, to ani ku gynekologovi nechodis? A ked budes musiet ist na nejake dolezite vysetrenie a bude tam chlap doktor a budes tam musiet byt naha tak co budes robit? Alebo budes napriklad nedajboze v nemocnici a bude vizita, kde musis byt v spodnom pradle... Ja chapem ze niektori ludia sa hambia, neradi sa niekde vyzliekaju napriklad aj do plaviek, ale toto su lekari, tym je uplne jedno ako vyzeras, oni riesia zdravie nie vzhlad...mala by si si to zobrat takto a vydrzat tych par minut na vysetreni... to sa teraz budes dokonca zivota vyhybat doktorom? Ved to je smiesne...prestan to tak riesit a bude sa ti zit lepsie.
A k tej tvojej samonaordinovanej depresii sa radsej nevyjadrujem.....

Lang231

Nie, preventívky nie sú povinné. Ja som nebol už 8 rokov a aj tak o.k., považujem ich za stratu času a lekári ich naháňajú nie kvôli pacientovi, ale kvôli svojim financiám.

verbena

najlepsie je ked si niekto sám stanovuje depresiu, ako tuto dotyčná...
vraj má depresiu a ziadnym lekárom to nemá na papieri potvrdené...
ja mojmu obvodákovy nevešiam na nos, že mám momentálne zle obdobie a je mi na pi*u... napriklad...

ked uz mas 18 na tvojom mieste by som k tej dr zasla... a opýtala sa jej že čo si to dovoluje vyvolávať tvojej matke aby si dosla na preventivku,...! ze si dospelá, svojprávna osoba...
asi ked si bola decko tak v PC maju kontakt na tvoju matku, tak im daj svoje cislo, ze ked budu mat nieco na srdci..

a na preventivky nie je odveci chodit... to ta snád zabije ked pojdes od 18. k obvodnemu na preventivku raz za dva roky...!?

je to prevencia....

potom ked ti najdu chorobu neskoro budes nadavat na zdravotnictvo pritom chyba na tvojej strane...!

to ze sa vyzlecies a v podprsenke ta popočúva to nevieš vydržať tu minutu...?

a aby sa z teba nestala gamblerka,.. uz len koli tej tvojej vraj depresii by si mala ist ku nej... a vypytat si od nej odporucanie ku psychologicke...

a dalsia vec mna nechcela moja decka pustit, ked som chcela ist od 19 k dospelacnemu Dr. uz som pracovala... povedala mi ze mozem ku nej chodit vraj do 25,... neviem ako to je...

skus sa jej opytat ci si ta nemoze nechat... nepíšeš nič... ale ak ideš na vš tak viem že k nej chodit mozes aj nadalej....

Defcon

Tak chod normalne na preventivku, ale doktorovi povedz , ze sa pred nim nechces vyzliekat . Je povinny to respektovat a v ziadnom pripade ta k tomu nemoze nutit ani presviedcat.

18rocnaa

Dakujem. Ja tam pojdem ale mozem k nej chodit len do 19 rokoch a tie mam za mesiac. Potom bidem musiet chodit k doktorovi a nie doktorke kedze na okolí ziadna nieje a daleko cestovat kvoli tomu nechcem ani nemozem. A ja mam dost velky problem vyzliect sa pred chlapom (to sa netyka frajera). Robi mi to velky problem aj ked je to len spodné pradlo a tie dotyky.m nechcem to.. viem ze ma nechapete ale to nevadi. Nikdy mi na prehliadke nic zlé nezistili. Chorá som nebola už niekolko rokov, lieky neberiem ziadne, depresiu liecim hranim hier, citanim knih, virtualita v ktorej zabudnem na realny svet. Ano je to smiešne a necakam pozitivne odozvy na moj pruspevok. Ale pred chlapom sa v zivote nevyzleciem.

Omen

Ak máš takúto zodpovednú lekárku, tak preventívnu prehliadku by si ignorovať nemala! Ak ti v tomto smere bude klásť otázky, tak jej pravdivo odpovedz. Depresia je totiž sprievodným znakom mnohých telesných ochorení. Ak berieš na depresiu lieky, tak ich nezatajuj. Ak si už dovŕšila 18-násť, si dospelá a nie je dôvod informovať rodičov.

nicollette12

Podla nicku mas 18 rokov ak dobre pozeram, takze nie nemusi tvoja mama vediet o nicom ak tam prides sama, ale pokial viem, to ze mas depresie nemusis vraviet obvodnej, s tym sa chodi za psychologom....takze najdi si psychologa. A ake su tie tvoje dovody preco odmietas preventivku?