Uz ste sa z psych.problemov dostali bez liekov?

Príspevok v téme: Uz ste sa z psych.problemov dostali bez liekov?
Lalalila

Ahojte ludkovia..8 rokov sa liecim na Bipolarnu poruchu,poruchu osobnosti..atd..zacalo to prepracovanostou..zacala nespavost,nechutenstvo,uzkosti..tie prerastli do depresie..zacala som sa liecit.lieky na spanie ktore mam do dnes,na ukludnenie,antidepresiva..tie zavrali cca po tyzdni lepsie..doktorka stale zvysovala davku antidep.Paretin z 10mg az na 60mg denne.presupla ma do manie. Od vtedy sa liecim na maniodepresiu valpronatom,kventiax 75mg,zopitin a lexaurin..nalady ako na hojdacke pretrvavalu..rychle cyklovanie pocas dna..niekolkokrat hospitalizovana-bezusoesne..teraz uz asi druhy mesiac-nechcem zakriknut sa citim lepsie..dlho som sa trapila myslienkou preco stale trpim ked lieky beriem ako mam..a vzdy som sa ked mi bolo najhorsie dostala z toho silou vole,aj z tazjych depresii..nepoviem,lieky su akousi pomocnou barlickou,no vse je v mysleni a takisto lieky su velke svinstvo ..to viem..snazim sa teraz myslienkami odstranovat pochmurne stavy a privodit si dobru naladu a telesnu pohodu preto,chcem sa vas spytat ci niekto uspesne vysadil lieky a vyliecil sa inac ako oblbovakmi..mam uz aj dost rokov a chcela by som aspon jedno dieta vychovat,no s liekmi asi tazko;( poprosim len o slusne rady,ziadne vysmievanie. Ak mate nieto dobru skusenost s tymto.dakujem

Pagadi

Ja si myslím, že ľuďom sa úplne zaslepili oči, asi toho, že chceme byť hneď tam, kde sú trebárs na západe. Potom sa tým vystatujeme, že čo máme, iní nám závidia a tak. Mne osobne to veľmi vadí, aj keby som nič nemal, tak aj tak mi budú závidieť. Je to vôbec možné? That be.st...

Depresivna01

Ahoj, som na tom podobne ako ty, tiež beriem antidepresíva 8 rokov ale u mňa sa depresie spustili v puberte možno aj vplyvom hormónov v období keď chcel človek niekde patrit, hľadal sám seba. Mániou netrpim, u mňa sa prejavujú čisto len depresívne stavy. A tiež sa nemôžem zbaviť liekov, pretože lieky akoby len potlacali symptómy depresie ale neliečia samotnú depresiu. Tiež by som aj ja lieky rada vysadila lebo v mojom veku sa už tiež baby vydávajú a neriešia takéto problémy . Myslím si, že zbaviť sa úplne liekov a psych. poruchy je beh na dlhú trať ale zas nič nie je nemožné sú aj ľudia svetle výnimky čo to dokázali ale bohužiaľ je strašne veľa aj takých čo sa museli k liekom opäť vracať, takže je to ťažké...tiež sa niekedy pýtam pána boha či sa mi niekedy podarí nadobro zbaviť tohto svinstva...

Sally357

Ano, vzdy.. nikomu nie je stale len dobre, to je normalne. Nechcela by som ziadnu chemiu, koho poznam ze ju berie, rad radom su na tom ovela horsie............

nnnuuu

Nuž, ono sa to dá všetko odignorovať, ale neviem, či by si na to mala odvahu, lebo tie stavy prídu a potom to musíš dokázať odignorovať. Ak to dokážeš, tak sa potom z teba asi stane totálny ignorant, ktorý má všetko na saláme. Ale tak hovoria lekári, že vraj to nie je dobré. Ono keď máš mániu, tak ju skús nejako kreatívne využiť, však vtedy musíš mať brutálny prísun energie. Chodiť ako utlmený Zombík by som nechcel, ale zase ani tá mánia nie je príjemná, to je brutál:-) A čo sa týka alkoholu, tak to je ako hra s hadom, teoreticky sa ti to môže podariť, že bude skákať ako ty budeš pískať, ale aj opak môže byť pravdou, uwaga! Ak začne žena piť, tak to je vraj horšie ako u mužov, neviem síce, prečo tomu tak je, ale vraj je. Ono keď sme mali koruny, tak sme mali pocit, že máme viac peňazí. Zase makroekonómovia povedia, že vraj euro je pre nás lepšie. Ale budeme si naň ešte dlho zvykať.