ako si zvyknúť na pracovný život?

Príspevok v téme: ako si zvyknúť na pracovný život?
pracovnavolica

Ahojte,
odkedy som nastúpila do práce po skončení vš som z práce stále veľmi unavená a chorá. je pravda že po výške som sa presťahovala do iného mesta, našla si nájom cez inzerát a začala úplne od nuly, no ani po polroku nemám pocit, žeby som si zvykla.
Chodím domov vždy veľmi vyčerpaná, takže môj život je práca a byt, robím síce len 8mičky..niekedy nadčasy. Do práce cestujem skoro hodinu. skúšala som jesť veľa ovocia zeleniny, mať dostatok spánku. Ale výsledkom je, že som ochorela na viacero chorôb mám zničenú imunitu, pribrala som a som čoraz depresívnejšia, osamelejšia, unavenejšia..
Minule ked som šla okolo cintorína ma dokonca napadla myšlienka, že závidím tým ľuďom v hroboch, lebo si aspoň môžu poležať a nemusia sa už nikam plašiť..Potom som sa sama zhrozila že takto rozmýšľam ale je to pravda..
Stále sa cítim vyšťavená a mám pocit, že tej dovolenky je tak málo že si ani nestihnem odýchnuť a prestať myslieť na prácu a hned musím ísť do roboty znova.
Robím v jednej korporácií v kancelárií kde máme nastavené presné časové normy ktoré za 8 hodín nie som schopná splniť ani ked sa plne sústredím. Zatiaľ ma neprepustili ale stále počúvam iba kritiku a kladiem si otázku, či som len rozmaznaná a lenivá..alebo čo sa vlastne deje...
jednoducho nevládzem toľko pracovať, aby som tú normu splnila pracujem aj 9 hodín aj tak ju nesplním a počúvam, že sa musím zlepšiť..
som veľmi frustrovaná..naozaj to celý môj život bude už len takto? Nemám čas na žiadne záľuby, koníčky, a priateľovi sa stále len sťažujem, jeho to už tiež unavuje..ale ja sa už ani neviem tešiť..som čoraz depresívnejšia, prázdnejšia a mám čoraz väčší odpor k práci....pripadám si, že som zlyhala a zároveň som aj nahnevaná..
Neviem ako z toho von..každé dva týždne som aj chorá už som brala mesiac antibiotiká a znova...a nerozumiem tomu čo sa stalo, že všetko je také ťažké zrazu

janulik35

robota v kancli na Slovensku je to najhorsie co moze byt! Este tie kolektivy zenske nikdy v zivote by som tam znova neisla pracovala som takto pol roka a teraz robim opatrovatelku v Rakusku doma na sk som totalne prisla o sebavedomie bola som zdeptana bez chuti zit.. ked som dala vypoved bolo to to naj co som pre seba mohla spravit...niekto povie ze praca v kancli lukrativne miesto dnes sa tomu uz len smejem :)

Kontrol0r

Vytaj medzi pracujúcu triedou. Toto nie je cesta a nemá to perspektívu. Mám to rovnako ako ty, odkedy pracujem necítim sa šťastne, peňazí a času málo, stále som v mínuse a to neživím nič iné len auto Felíciu, turistiku a seba. V podstate koníčky. Plat 500 v čistom na nič. Doma ani neprispievam lebo som stále v mínuse. A to som ITčkar, 8 smičky robím.

Tomas12345

Tiez si myslim ze najdi si daku novu pracu trebars nejaku menej fyzicky narocnu alebo kratsiu. Napriklad jedna baba naklads jedlo ludom v jednej vyvarovni robi od 11 do 3tej teda asi 4 hodiny za hodinu dostane dajme tomu ze 4 eura za hodinu. pracuje pät dni v tyzdni takze za mesiac si takto zarobi 350 eur a tusim jedlo tam ma zadarmo takze ono da sa najst aj praca kde sa pracuje menej, no ale na druhej strane potom aj menej zarobis

Sausage 90

Podla mna by si si mala zacat hladat novu pracu..momentalne je situacia na trhu prace priazniva, takze v nejakom vacsom meste by to nemal byt problem..