Túžba po dieťati, hormóny, mladý vek

Príspevok v téme: Túžba po dieťati, hormóny, mladý vek
Karolinacizmarik

Ahojte :) obraciam sa na vas s prozbou o radu. Mam 23 rokov, moj priatel tiez. Bývame v podnájme, obaja pracujeme a študujeme externe.. vzdy som mala problemy s cyklom, mávala som ho nepravidelný. Posledného pol roka som navštívila gyn a ine doktorky z dovodu zlých výsledkov z vyterov a krvi. Mam rozhadzane hormóny a menzes samozrejme zase (uz dlhsie, 4 mesiace) nikde. Zacala som pociťovať take divne pocity, ze by som uz chcela mat dieta. Gyn mi povedala ze to je jednak preto ze v minulosti bol tento vek na deti uplne normálny, a druha vec su moje hormóny. Ja som velmi zodpovedná a urcite si dieta robit nebudem len preto ze mam take pocity, ked este nemam dostudovane, atd. Len som sa chcela soytat, ci ste sa s tym stretli, a ako to riesit ?... gyn mi povedala ze mam vyckat, no sníva sa mi o tom, casto na to myslim... Dakujem !

smutnamamina

ahoj urcite mysli na dokoncenie vzdelania .. ked som mala 22 studovala som vysoku skolu otehotnela som ...mala som vtedy priatela ktory mi sluboval hory doly ze nevadi ze sa o nas postara... a ako som dopadla? teraz som sama s dietatom partner zduchol a ja som si vysoku skolu nedokoncila musela som ist pracovat ako predavacka... nechcem tym povedat ze dopadnes ako ja ale prosim mysli v prvom rade na seba a buducnost... a ber to ako dobru radu od zeny ktora si nieco prezila...

nicollette12

Ešte som chcela dodať len sa mi to nepridalo pod príspevok, nový mobil :-D Ja ti odporúčam sa venovať škole, aby si ju uspešne dokončila a potom rieš hneď prácu a uvidíš, dieťatko príde vtedy, keď na to bude správny čas :-)

nicollette12

Ja som to mala dosť podobné v tvojom veku, hádam aj skôr. No po čase ma to nejak prešlo, možno u mňa to nebolo také silné ako u teba, ale mne pomohlo sa naplno venovať škole, ktorú som vďaka tomu úspešne dokončila a teraz, keď už mám aj slušnú prácu a svoj vlastný veľký byt, tak túžba po dieťati zo mňa opadla. Iné by v mojom veku asi už stresovali (za mesiac mám 30r.), ale ja to nejak neriešim. S priateľom sme spolu 8 rokov, ale aj z jeho strany je to podobné a to je odomňa ešte aj starší. My to skôr berieme tak, že kedy to príde, vtedy to príde, nebudeme predsa tlačiť na pílu, myslím si, že mám ešte nejaký ten čas :-)) Veď teraz niektoré rodia aj v 45 :-))...

Andy565656

Som presne v tej istej situácii aj vek sedí. :) Akurát rozdiel je v tom, že my už máme obaja doštudované, máme fajn prácu, bývame sami v podnájme a dieťa by sme aj v pohode finančne zvládli, akurát partner nechce, lebo je to podľa neho ešte skoro. Ale ja neviem, tiež mám zdravotné ženské problémy a čakať 5 rokov (on by chcel o 5 rokov) veľmi nechcem. Tým pocitom asi nezabrániš, ono to musí prejsť samo.

Dasssa

Niekto nevie citat s porozumenim...

Uplne chapem, ako sa citis... presne toto iste som si prezivala tiez, dokonca v este skorsom veku, nez mas teraz ty. Je to pre zenu normalne, ze sa dostane do takeho obdobia a sniva o tom a pod... aj ked to vie byt aj neprijemne..
Ja osobne od toho obdobia, kedy na mna taketo myslienky, pocity prisli prvykrat v dost silnom navale (bolo to vsak sposobene asi tym, ze okolo boli same babatka a aj moje rovesnicky uz niektore mali ..), tak som ich uz z hlavy nedostala. :D Proste stale mam v sebe taku tuzbu po babatku a po tom stat sa matkou, ale uz to viem lepsie "potlacit" a povedat si, ze ked to pride, tak to pride a nejak sa tym nezaoberat...
To je asi jedine, co ti viem poradit... skus sa viac zamestnat niecim inym, potom aj myslienky sa presunu inam a nebude to take zle...

Dasssa

Niekto nevie citat s porozumenim...

Uplne chapem, ako sa citis... presne toto iste som si prezivala tiez, dokonca v este skorsom veku, nez mas teraz ty. Je to pre zenu normalne, ze sa dostane do takeho obdobia a sniva o tom a pod... aj ked to vie byt aj neprijemne..
Ja osobne od toho obdobia, kedy na mna taketo myslienky, pocity prisli prvykrat v dost silnom navale (bolo to vsak sposobene asi tym, ze okolo boli same babatka a aj moje rovesnicky uz niektore mali ..), tak som ich uz z hlavy nedostala. :D Proste stale mam v sebe taku tuzbu po babatku a po tom stat sa matkou, ale uz to viem lepsie "potlacit" a povedat si, ze ked to pride, tak to pride a nejak sa tym nezaoberat...
To je asi jedine, co ti viem poradit... skus sa viac zamestnat niecim inym, potom aj myslienky sa presunu inam a nebude to take zle...

denisaf

dievca zostup prosim na zem... nedokoncena vysoka podnajom nie vlastne byvanie... najprv si vyries to + este pracu a potom maj dieta...