Depresia a schizofrenia

Príspevok v téme: Depresia a schizofrenia
Keepo

Zdravim, zakladam tuto temu aby som zistil Vase skusenosti s liecbou depresie/schizofrenie. Pri najblizsej navsteve psychiatra budem svoje problemy konzultovat samozrejme aj s nim.

Situacia : Bol som hospitalizovany v nemocnici kde mi diagnostikovali paranoidnu schizofreniu a tazku depresiu. Absolvoval som spankovu liecbu (elektricke soky) a samozrejme som bral aj lieky na obe choroby. Nasledne som sa doliecoval v psychiatrickej nemocnici. Momentalne som uz doma zopar mesiacov a pravidelne beriem lieky.

Problem : Napriek tomu ze lieky na depresiu v urcitej miere pomahaju, som absolutne bez motivacie cokolvek robit, vsetko robim nasilu, nalada je neustale negativna, absolutne nic necitim a o nic nemam zaujem.

Otazka : Ma to takto byt pri liecbe depresie/schizofrenie alebo mi nezaberaju tabletky? Pripadne ake mate skusenosti.

Dakujem za odpovede.

chemiafuj

To je bežné (nemalo by to tak byť), že pri antidepresívach necítiš nič. Z toho dôvodu ich neužívam, i keď ich užívať mám. Mnoho ľudí, ktorí užívajú AD sú bez emócií, motivácie, celý deň by iba prespali.
Ja mam "našťastie" len depresie, takže to bez liekov ako tak zvládam.

Najčítanejšie články