Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Problém vo vzťahu.

Príspevok v téme: Problém vo vzťahu.
Dominik12345

Dobry deň.
Chcel by som Vás poprosiť o radu ohľadom vzťahu s mojou priateľkou. Mam 21r sme bezdetny. Sme spolu skoro tri roky a v poslednom čase je strašne čudná, prešli sme si mnohými vecami či zlými aj dobrými ale nikdy neostala takáto aká je. Všetko to začalo tým že jej mamine diagnostikovali cirhózu pečene. Doktorka jej povedala že už len dožije ale nevylieči sa. Moja priateľka sa rozhodla že sa chce o ňu starať a po novom roku pôjdeme k nim. Ja som jej navrhol že môžme ísť teraz že to nejako zvládneme, súhlasila a prestahovali sme sa tam. Prvé dva týždne boli normálne, potom ale prestala chodiť do práce so mnou lebo už nemala ako a skrizili sa nam smeny. Dohodli sme sa že si bude hľadať novú pracu tam bližšie. Potom to začalo, zacala chodit s jej priateľkou viac a viac von a o mna prestavala mat záujem, ja som to spociatku toleroval, cas som zabijal hranim pocitacovych hier. Lenže po tyzdni ma to uz prestalo baviť, ked som prisiel z práce čakala ma s jej kamarátkou, po chvíli sa vytratili a nebolo jej az do večera pokial som nesiel spať lebo rano vstavam do práce. Zrazu si zmyslela ze v piatok ide v noci von, v sobotu prespi u kamaratky a v nedeľu bola do vecera prec. To uz som bol naozaj vytoceny a opytal som sa jej ci uz nie som prednejsi ja, ci ma niekoho a preco sa mi uz nevenuje, ona odpovedala ze lebo som furt na pc, pritom som sa stale siel hrať ked oni odišli. Ale na tom nezáleží. Na druhý deň mi povedala že asi potrebujeme pauzu, ze chce aby sme si chýbali, ze nechce aby to bolo o zvyku, ja som jej povedal ze to uz bolo, ked sme nebyvali spolu tak sme si chybali a chceli sme byt spolu, teraz sme spolu a ty chces aby sme si chybali, vravim jej to je sprostost chcem počuť pravdu. Ona mykla plecami. Nedalo mi to, tak som sa potajomky spýtal jej kamarátky, vysvetlil som jej to jej spôsobom, nech mi neklame, aj tak ma nema rada preco by mi mala klamať v takej veci. Jej kamaratka mi na to povedala ze nevsimla si nikoho ze stale su spolu len a ze si s nikym nepise atd. Povedal som si ok 50 na 50. Rozhodol som sa teda ze sa s priatelkou porozpravam este o tom, priznal som si chybu, povedal som jej nech mi to nerobí a ze ak je nieco zle na mne, nech mi to povie ja sa zmenim. Dohodli sme sa, ja som sa prestal hrať na pc, miesto toho som chodil s nimi do obchodu a vybavovat ich veci co mali, lenže ani to asi nepomohlo keďže už nemala oci len pre mňa, uz ma nehladala pohladom ked sa obzrela, uz nemala témy so mnou ani vylety uz neplanovala so mnou. Vsetko uz len s jej kamarátkou uz som si pripadal ako trulo stale som chodil za nimi dvomi a mozno po nejakom dlhom preslove sa na mňa otocila so slovami však alebo tak nejak? Práve preto som zacal znova rozmýšľať znova nad tou pauzou a prave preto som tu a pýtam sa Vas ako pokracovat. Uz mi dochadzaju sili snažiť sa a ona na to kašle z vysoka. Rozmýšľam že odídem naspäť do bytu kde sme boli pred tým, aj ked tam nic nie je, skusim to nejako prezit aj tak sa budem musieť mozno postaviť na vlastné nohy. Že jej necham list kde rozpisem všetky dovody mojho konania a ze jej dam cas na rozmyslenie. Keď sa mi dovtedy neozve tak to ukoncim. Prosim o radu som v koncoch, trapim sa. Ďakujem.

Omen

Dominik, sprav ako si napísal. Čím skôr, tým lepšie pre teba. Tvoja priateľka na rozdiel od teba je nezrelá, chce si užívať, nechá sa manipulovať kamarátkou a na matke jej nezáleží.

Dominik12345

Ďakujem za rady, som velmi rad ze dnes este vedia ludia pomoct a su nápomocný. Je pravda ze to nechcem skončiť lebo toto som prave od nej vobec nikdy necakal vzdy bola pri mne, vzdy drzala so mnou, po tom ako sa mi obratili vsetci chrbtom vratane rodicov tam bola ona, nakoniec sa mi aj ona obrati chrbtom? Pomyslenie na to ze to skončí po tom ako sme spolu planovali spoločnú budúcnosť ma velmi bolí, je mi do plaču a nie jednu slzu som kvôli tomu uz vyronil. Ked som sa jej pytal preco som si to zaslúžil preco mi to robí, ze ma to bolí, nie je mi to jedno sa robila ako by nič, opýtala sa ma ze čo? Este mesiac dozadu mala plny telefon mojich fotiek mala ma vsade, dnes tam nie som nikde, pisala mi hned ako sa zobudila alebo niekam išla, volala mi na prestávky dnes ako keby som neexistoval....
Pani Lukacova, neukaze mi Vas e-mail ako Vam mam na tejto stranke napisat? Ďakujem.

Siraell

Ja bych buďa tebú odešla. To dievča, ta má za vola a využíva tvojej dobroty. Isto, tam už má niečo iné vyhliadle, inak by na ta nekašlala a nechcela pauzu. Dat si pauzu znamená, že sa ta chce zbaviť. Chod od nej preč, prestal si ju zaujímať. Si mladý, najdeš si dievčat ešte plno. Ženy sú svine a to ti píšem, ako žena ja! Sú! Vždy chceme čosi iné časom. Už jej po emocialnej stránke nestačíš. A tým, ze teraz ma s mamou tarchu chce si svoje emocie akosi upokojit v narucí iného. Lebo teba už pozná a vie čo od teba čakat. Jednoducho chce sa rozptiliť, lebo je v citovej oblasti, kde vnima strach o mamu. Ak ta opúšta v tomto, tak v buducnosti to iné nebude. A ak budes dakedy ty chory, casom ju to prestane bavit sa o teba starat. To nieje laska co ona citila k tebe, len okuzlenie, ktore ju preslo a teraz hlada nove rozptylenie.

Jana Lukacova

Dominik12345: z toho, čo píšete, ste Vy ten, kto sa snaží a priateľka to žiaľ zneužíva.. V prvom rade potrebujete čeliť emóciám, ktoré vo Vás situácia vyvoláva (smútku, bolesti) aby ste bol opäť v rovnováhe a netrápil sa..a priateľke potrebujete ukázať hranice (ako ste uviedol, napr. odsťahovaním sa). Tým pomôžete nielen sebe, ale aj jej, pretože bude musieť čeliť svojim nespracovaným problémom, pred ktorými uniká. Možno si uvedomí svoje správanie (ktoré je tiež iba dôsledkom emócií , ktoré v sebe potláča) a dôjde k zmene a možno nie....Každopádne Vy sa potrebujete zamerať na seba a čeliť tomu, čo Vás trápi.

/ak uznáte za vhodné, pokojne mi napíšte, budem rada nápomocná/