Návody na zivot

Príspevok v téme: Návody na zivot
Pribinacikova

Ahojte, asi viacerym z nas sa uz stalo, ze sme sa ocitli na úplnom dne
Zaujima ma co vam pomohlopostaviť sa na nohy
Nemyslim vsak tich ludi, ktorí viedli obstojny zivot a do zivota sa pritrafilo nestastie
Myslim tich, ktorí to mali uz od malicka tazke a v zivote mali len par pekných okamihov, ako sa vymanili z minulosti a opakovaných problemov a nešťastí
Dakujem za odpovede

neznamy1986

For Preteba: No Boh sa mi už napomáhal toľko, že fakt o nič prostiť nemusím.

A btw: Prosiť o pomoc bytosť, ktorá údajne prikázala vraždiť v Izraeli chlapov, deti, ženy (ktore neboli panny), vraždiť aj tých čo sa opovažia zbierať drevo v sobotu? Alebo bytosť, ktorá schvaľovala unášanie žien (pokiaľ ale neboli manželky niečie!? Alebo ktorá sa k ľuďom - zjedli ste jablko? No naj**bali ste ma. Tu máte môjho syna, zabite ho a ja vám odpustím...????

Ďakujem, o takúto bytosť vážne nemam záujem

Maross5

Presne tak, ako pise Jana Lukacova, urcite by som sa neobracal na vieru, ked je na tom niekto psychicky na dne, to je ako ist z blata do kaluze. Ti ludia su stale psychicky chory a k tomu este ziju v klame.

Derchujvaldt

A tebe čo pomohlo keď máš iba dlžoby a ani veriaci nie si.Chcel by so vidieť tvoj ukážkový život.Ty troger....

Preteba

Neznamy... sám píšeš, že máš zdravotné problémy a k životnému ani si sa nedopracoval. Na druhej strane píšeš, že Boh je to posledné, čo pomôže. Moja a nielen moja osobná skúsenosť je, že Boh je naopak jediný, kto Ti pomôže. Prečo to neskúsiš aj Ty? Porozmýšľaj, či náhodou to, čo zavrhuješ, nie je to, čo hľadáš. Keby si mal otázky...1preteba1@gmail.com

Neznamy-THM1986

Tak ja mam doteraz problem, že pre iste zdravotné dôvody som veľmi ťažko zamestnateľný... Zažil som veci, ako 15 neuspešných pohovorov v BA a 2 neuspešne pokusy o prácu v Prahe + pár ďalších vecí (podotýkam od BA bývam veľmi veľmi veľmi ďaleko)...

A čo mi pomohlo sa odraziť? No že som získal nejaké tie brigádky aspoň, plus aspon čiastočný dôchodok... Stále to není ok (k celoživotnému snu - vlastného bývania som sa stale nedopracoval) ale nie som uplne nadne...

BTW: Toto čo je dole si nevšímaj, ak máš daký problém tak Boh je to posledné čo ti pomôže

Tomas12345

Ja som sa tiez ocitol na dne, bol som chory, bez kamaratov, bez vztahu, nic sa mi v zivote nedarilo, nevidel som zmysel svojho zivota naco mam zit takyto zivot, no velmi mi pomohlo obratit sa na vieru v Boha ta mi dodala zmysel do zivota a uz sa ani tak netrapim pre ostatne veci. Proste Boh je u mna hlavna zivotna priorita, moje stastie a vsetko ostatne kamarati, vztahy, berem uz len ako bonus ktory ak vyjde tak fajn , a ak nevyjde tak sa nic nedeje :)

Jana Lukacova

Pribinacikova: človeku pomôže postaviť sa na vlastné nohy to, že začne čeliť tomu, čo ho na to dno priviedlo (alebo inak nevysporiadané traumy - emócie, ktoré vo svojom vnútri potláčame nás postupne vedú k tomu, že svoj život iba prežívame a nie naplno žijeme). Ocitnúť sa na dne je však veľmi cenná a potrebná skúsenosť, aby sa z neho človek mohol odraziť, aby si uvedomil, kde je skutočný problém a čelil mu...nebýva to ľahké a práve preto je potrebné ocitnúť sa na dne, keď sme už vyskúšali všetky kvázi riešenia a sme pripravení na skutočnú zmenu.

(V prípade záujmu, ako na to, budem rada nápomocná)

Marosko-n

Pozrite si film Sám vojak v poli. A porovnajte sa ,že si žijete ako prasatá v žite ! A ešte sa sťažujete !