Uz nevladzem zit v tejto rodine plnej hádok

Príspevok v téme: Uz nevladzem zit v tejto rodine plnej hádok
18rocna

Uz neviem co mam robit. Celych 18 rokov tu zijem v strachu, bolieva ma z toho brucho, nedokazem sa ucit, mam strach chodit domov aj do skoly (pretoze v nej nedokazem byt stastna a viem ze to spoluziaci vidia a ohovaraju aka negativna v nej som). Rodicia sa v kuse hadaju kvoli totalnym somarinam. Nemame ziadne problemy ale matka si vzdy rada najde nieco aby rozputala hadku. Mam pocit ze jej to robí dobre. O 2 roky koncim gympel a idem na intrák. Obavam sa ze to nevydrzim, je to dlhá doba. Neskutocne sa tu bojim byt. Na brigade som dlho nevudrzala, triasli sa mi ruky, plakala som. Placem v kuse kdekolvek mimo domova. Poradte mi prosim ako to prezit este 2 roky lebo zacinam uvazovat o tom najhorsom. Kamaratov nemam lebo nedokazem byt lstastna a kto by sa chcel bavit s kopkou nestastia? Rodicia mi od prveho rocnika davali peniaze na desiatu aby som si kupovala. Lenze z toho stresu mavam bolesti brucha a v skole nejem ani nepijem tak si ich setrim a mam nasetrene celkom dost

pokahontax

tak sa vschop, ako sa chces zapojiť do pracovneho kolobehu,.. nejake pracovne navyky sa potrebujes naučiť...
ked si labilná zájdi za psychologom, maš 18 chod ku svojmu dr. nech ti da odporucanie , budes mat preplatene poistovnou..
a chod si pokecat so psychologom...

nestastnedieta1

18 rocna je mi ta strasne moc luto. Ja to stale hovorim ze niektory ludia nech si ani deti nerobia urobia lepsie nez keby mali spravit dalsich nestastnikov ... sama pochadzam zo zlej rodiny a nasledky si nesiem cely zivot mam silnu socialnu fobiu bojim sa ludi, beznych situacii ...

Jana Lukacova

18ročna: potrebujete urobiť to, čo rodičia bohužiaľ nerobia - čeliť emóciám (prejaviť ich), ktoré vo svojom vnútri prežívate a ktoré vo Vás vyvolali situácie doma, v škole...Pomôže Vám to nájsť vnútorný pokoj a následne uvidíte, aký krok podniknete ďalej...

Matyo

Myslím si, že si zbytočne precitlivená a hádky rodičov si až príliš berieš k srdcu. Mala by si sa naučiť ignorovať a nevšímať si ich konflikty. To, že si kvôli tomu v strese aj v škole je dosť nešťastné, pretože si tam nenájdeš kamošov a nebudú ťa volať na spoločné akcie, tzn. zase budeš iba doma a poslúchať hádky rodičov. Už máš 18 rokov, začni sa učiť žiť svoj vlastný život a rodičov, ktorí nemajú rozum nechaj tak, ich už nezmeníš, zmeň seba...

BJ_2

Presiel som si cimsi podobnym. Je to hroza citat a rozumiem Ti. Robil som to tak, ze som travil co najviac casu vonku, mimo domova. A chodil tam iba prespavat. Teda prisiel co najneskor. A najlepsie rovno do postele. Proste nebyt doma. Stane sa z teba taky ulicnik, pustovnik, ale takto tie 2 roky prezijes. Nesmies byt kabelkova princezna, musis nosit ruksak, kde mas vsetko, co potrebujes, aby si mohla byt aj pol dna vonku. Nos takisto take boty, goratexy, ze mozes ist hocikedy do prirody. Proste aby si bola vzdy volna, ze nemusis ist domov. Teda nenos lodicky a boty s podpatkom.
Neviem z akeho si mesta, ale ak si z vacsieho, tak chod si citat do knihkupectva, pobehaj obchody ci niekde niesu zlavy, atd... takto sa ti aj vratia nejake peniaze, ked mas vela casu. Hlavne nesed doma!!! V tom negativnom prostredi. Takisto si kup orgonit, a daj si ho do bytu. Taky vacsi pyramidovy. Pomaha vyladit negativnu energiu v byte, a geopatogenne zony (ktore tam mozu byt a robia vsetkych nervnych).

Takisto si zaobstaraj notebook, ktory nos stale zo sebou. Hocikedy mozes robit nieco na kompe, v mestach je uz vsade mozne free wifi, po nakupnych centrach a tak. Aj tak si samotar, to ze si v rodine, neznamena, ze niesi samotar, ked mas take vztahy ako mas. Na kazdy den si vymysli nejaky program.