Niekto/nieco ma chce odtialto zobrat prec...mozno ja sama

Príspevok v téme: Niekto/nieco ma chce odtialto zobrat prec...mozno ja sama
Kris66

Takze dopredu to chcem uprestnit - nie som schizofrenik, netrpim paranojou ani sa nechystam zabit ...!!!!!

Psychicke problemy ale mam. A to uz od svojho pociatku, od toho ako som sa narodila na tomto svete vacsinou trpim. Posledny rok je to ale ceresnicka na torte. Zistila som ze cim som starsia problemy su vacsie a vacsie...a neznesitelnejsie.

Takmer kazdy den preplacem, prezufam, doslova sa hadzem o zem s toho ako si neviem poradit. Som ako male decko. Zajakavam sa, trasiem sa a kricim. Potom ma zacne ukrutne boliet hlava.
Niekedy, ked mam zvlast takyto silny amok sa vsak stane nieco divne. Od totalneho vysilenia kedy uz nevladzem nic ani len vnimat a iba lezim, zavriem oci a potom sa to stane. Mam pocit ze ma doslova vytrhava z mojho tela. Kruti sa mi hlava (oci mam zavrete) a zacne ma kyvat z boka na bok akoby nieco (dusa, alebo co) chcela vyletiet z tela. Mam to cisto iba v mojej hlave. Potom sa prestavam citit. Najprv nohy, ruky, teplo postupne a ked uz si predstavam citit aj hlavu/tvar akoby cez temeno strasne ma trhne, akoby som stala na kraji priepasti a z poslednej chvili odskocila. V tom momente mi zacnu vystrelovat ruky a nohy, dostanem zasklby do tela. Ktore su viditelne! Po chvili ma to prejde...
Inokedy ked otvorim oci citim sa, vlastne sa necitim. Mam pocit ze som hmla. Tentoraz si ale viem ovladat telo, pozeram sa na svoje ruky, hybem nimi ale mam pocit akoby su cudzie, ze mi uz nepatria. Akoby som nemala telo.
Niekedy sa budim v noci na to, ze som prestala dychat. Vzdy sa ale zobudim.

Mam pocit ze niekto/nieco alebo moja dusa uz nezvlada moje stavy a nechce viac trpiet a pokusa sa zobrat ma odtialto. Ja preto ale nic nerobim, tieto stavy pridu same. Niekedy uz ani nemusim mat ziadny zachvat, stane sa to kedykolvek v spanku....Zaujima ma co si o tom myslite.

Este dodam ze ano, lieky antidepresiva beriem ale tieto stavy som uz mala davno predtym ako som zacala brat lieky. Mam ich aj teraz a su cim dalej castejsie. Dakujem za odpovede.

Kris66

Tak ja sa trapim stale 24 hodin denne, aj pocas spanku takze neviem povedat...je to bohuzial moj prirodzeny stav. Preco sa trapim? Lebo cely moj zivot je o tom.

Tomas12345

Možno to je z vycerpania, ked sa strasne vytrapis. Mávas to aj vtedy ked sa nevytrapis ? Preco sa vlastne tak strasne trapis ?

Kris66

Disociativne stavy poznam. Mavam ich casto, vzijem sa do toho ze moje problemy preziva niekto iny a nie ja. "Pomaha" mi to utiect od svojich problemov. Toto je ale ine.......