Trema

Príspevok v téme: Trema
Smutna01

Ahojte ľudia, dnes som mala dosť blbý deň a musím sa tu vyvraviet. Robím si vysokú školu a dnes som mala pred triedou prezentovať projekt a keď som vyšla na rad tak ma chytila taká trema že až, už dávno som sa tak sprosto necítila. Možno to bolo aj tym, že som veľmi nemala pripravené čo budem rozprávať ale myslím, že to nebolo len tým proste zrazu som mala pocit, že sa všetko kolo mňa zastavilo aj čas ja som sa cítila trápne a mala som chuť odtiaľ utiecť. Akosi som sa tam nevedela vykoktat nevedela som čo chcem povedať som bola asi aj chvíľu ticho. A toto nie je prvý krát čo sa človek cítil blbo pri výstupe alebo pri komunikácii s druhými ľuďmi. Ja asi neviem byť spontánna a neriešiť čo si o mne druhí myslia. Beriem na toto aj lieky, ktoré mi dost pomáhajú v zvládaní týchto stavov ale zas úplne super to nieje. Sú to lieky aj na depresie aj na tlmenie sociálnej fóbie. Mne sa už nechce takto ďalej žiť. Niekedy mám pocit, že na tomto svete nieje pre introvertov a ľudí s nízkym sebavedomím miesto.

Cliattsi

ani ja neviem byt spontanny. A hladam ludi, ktori su podobni mne v tomto. Poradim ti
- rozchodnica ružova - tinktura...po 5 dnoch uzivania zmiernenie napatia v soc. situaciach.
A este mam otazku - mavas rano ked ides na autobus uzkosti skoro azdy den?Vedel by som pomoct.Zaroven hlasm ludi, ktori su ochotni so mnou o tomto komunikovat aj cez mail

Smutna01

Tiež si myslím, že nie som úplný introvert ale za to asi extrémne citlivá. Myslím že s tou trémou je to aj o hormonoch, o neuronoch, serotoníne ako ti mozog pracuje podľa mňa je to aj v rodine že niekto napr. hneď ocervenie je z toho hotový...ale fakt sa mi už takto nechce žiť...a lieky beriem lebo som mala aj depresie aj soc. fobiu proste všetko dokopy a fakt mám pocit, že v mojom prípade sa bez liekov nedalo a ani nedá bola som v dosť zlom stave, to som mala 15 rokov. Mám pocit, že mi toto všetko len komplikuje a sťažuje život a že tu pre takých ľudí ako som ja nie je miesto

Azzaz

No, tiez mam problem s tym, teda aj nejake depky obac, uzkosti a tak, ale lieky urcite nechcem brat. A toto zrovna nie je problem introverznosti, tiez som introvert, a za tie roky viem co je introverzia a co nie.Osobne by som to neriesil, kazdy na teba zabudol asi po par minutach po skonceni prezentacie ;) Tiez som mal pred tyzdnom prezentaciu a hovorim si ze skusim improvizovat, lebo som nemal cas na t pripravit sa, a ta moja improvizacia skoncila asi pri tom ze som stale dokola opakoval 3 vety :-D a to pred cca 100 ludmi ako najprv mi to prislo ze WTF aky trapas, ale potom som si povedal j*bat :-D A teraz budem mat zase prezentaciu, ale na to sa uz pripravim, aj ked vzdy si hovorim bude to pohoda a potom pride stres a pohoda to neni. Ale je to o zvyku, moc casto som teda neprednasal pred 100 ludmi...

Bnb

Nemyslím si, že he v tom introvertizmus, veľa introvertov to nemá. A asi ani sebavedomie, ja si myslím že som sebavedomá ale tiež mám takýto problém.
Čo som si všimla, tak najhoršie je brániť sa tréme.