Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Neustály stres v mladom veku

Príspevok v téme: Neustály stres v mladom veku
barborabaja

Dobrý deň , chcela by som sa spýtať , či tu nie je niekto , kto má skúsenosti s tzv. chronickým stresom - dlhodobo pretrvávajúci stres , alebo či by mi tu niekto aspoň poradil ako ho eliminovať. Mám pocit , že to všetko začalo cca pred dvoma rokmi , kedy som začala byt na seba nesmierne kritická a celá táto /ne/úcta k samej sebe a do toho hromadiaci sa stres sa akoby vmiešali spolu. Ja som si to uvedomovala ale nič som so sebou nerobila a to ma robilo smutnou.Tento stav mi ovplyvňuje celý život a naozaj mi to je ľúto , nakoľko mám len 14 rokov a ničí mi to najmä každodenné situácie a hlavne mňa samú. Bežné veci ako chodievanie s kamarátmi vonku , rodinné oslavy , stretnutia mi nedovoľujú sa maximálne uvoľniť .Neustále sa cítim byt akoby obmedzená , napnutá, neuvoľnená . Fyzicky sa to prejavilo už dávnejšie a psychicky to už začína byt neznesiteľne tak som si povedala že stačilo...toto už nemá s pubertou nič spoločné. Nemyslím , že k dospievaniu patrí len bolesť ,neustály krč , zatínanie zubov , nespavosť a únava , dehydratácia - najmä , keď sa hlavným spúšťačom striktne vyhýbam. V škole nie som schopná dávať pozor doslova ani minútu .Buď zaspím na lavici , alebo niekoho vyrušujem a doma sa na knihy nevládzem sústrediť. Potrebujem to vyriešiť čo najskôr lebo tento rok mám monitor a príjmačky .Ďakujem za každú rozumnú odpoveď

DlVERGENCIA

objednaj sa ku psychologovi, zajdi si k obvodnemu po odporucanie a s ním rieš... ten "spúšťač" koli čomu to začalo...