Opakovanie rituálov

Príspevok v téme: Opakovanie rituálov
Buna

Prosím má niekto podobnú skúsenosť ?Prípadne vedel by niskto poradiť ?Dcéra , má desať rokov a ked ide napr . okolo niečoho a náhodou sa ošuchne , tak musí do toho asi päť krát buchnuť..
Vydáva také zvuky ako vrcanie a ked niekto zakasle či vysmrka sa kychne alebo preglgne , tak sa intenzita vrčania zosilňuje .Niekedy kričí na cely barak , cize urcite aj blizky susedia vsetko pocuju..Tym padom ani pri nej nemozeme jest pretože by strasne vrcala kricala a pod .Tazko je to vysvetlit , je toho veľa a vyzera ako jednoducho vymaznane dieta , no naozaj sme skúšali všetko , od trestov , dohovorov , odmien ...nic nepomohlo ,akoby to nevedela ovládať , v škole ci na verejnosti sa snaží to nerobit , no niekedy aj to v tichosti aspoň akoby pre seba ..
Ďalšia vec napr.co robí je , ze ide po ulici , následne sa vrati a asi päť krát kopne do zeme , toto robi aj na verejnosti ..
Nevieme si s ňou dať rady a aj ked máme podozrenie ze by to mohla byť obsedantno kompulzivna porucha , no nerada by som bola keby uz v takomto utlom veku brala lieky na psychiku .Este podotknem ze v škole patrí k najlepším žiakom napriek tomu ze sa vobec neučí doma ,školu reprezentuje v rôznych sutaziach ..
No jej správanie je už neúnosné ..Budem rada za každú radu ...

arnika

ja som tiez mala nieco podobne.. spomenula som si na to az po rokoch ked som si toto presne vsimla u jednej kolegyni v praci. Proste uplne ju chapem, ale sama si neviem vysvetlit preco to robi alebo preco som to robievala ja. Mavam od detstva depresie, v urcitych zivotnych obdobiach beriem antidepresiva. No dodnes neviem preco som robila tie "ritualy"... myslim ze s vasou dcerou by ste mali ist za psychiatrom alebo psychologom, nehanbite sa za dceru ako sa sprava, ved podla mna to nerobi vedome, teda nie tak ze to robi aby vas nastvala... pokuste sa ju pochopit a pomoct jej