Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Opakovanie rituálov

Príspevok v téme: Opakovanie rituálov
Buna

Prosím má niekto podobnú skúsenosť ?Prípadne vedel by niskto poradiť ?Dcéra , má desať rokov a ked ide napr . okolo niečoho a náhodou sa ošuchne , tak musí do toho asi päť krát buchnuť..
Vydáva také zvuky ako vrcanie a ked niekto zakasle či vysmrka sa kychne alebo preglgne , tak sa intenzita vrčania zosilňuje .Niekedy kričí na cely barak , cize urcite aj blizky susedia vsetko pocuju..Tym padom ani pri nej nemozeme jest pretože by strasne vrcala kricala a pod .Tazko je to vysvetlit , je toho veľa a vyzera ako jednoducho vymaznane dieta , no naozaj sme skúšali všetko , od trestov , dohovorov , odmien ...nic nepomohlo ,akoby to nevedela ovládať , v škole ci na verejnosti sa snaží to nerobit , no niekedy aj to v tichosti aspoň akoby pre seba ..
Ďalšia vec napr.co robí je , ze ide po ulici , následne sa vrati a asi päť krát kopne do zeme , toto robi aj na verejnosti ..
Nevieme si s ňou dať rady a aj ked máme podozrenie ze by to mohla byť obsedantno kompulzivna porucha , no nerada by som bola keby uz v takomto utlom veku brala lieky na psychiku .Este podotknem ze v škole patrí k najlepším žiakom napriek tomu ze sa vobec neučí doma ,školu reprezentuje v rôznych sutaziach ..
No jej správanie je už neúnosné ..Budem rada za každú radu ...

OCDDD

je to urcite obsedantno kompulzivna porucha, moze byt toho viac ale to co pisete je jasne OCD aj ja ho mam uz od mala, ako 8 rocna som robila to iste, neustale ritualy a opakovanie, poskakovala som na miesto urcity pocet krat to iste zapalovala-zhasinala svetlo 3x za sebou, mala som obsesivne myslienky na nejake nestastie, od kazdeho som ziadala aby klepal na drevo zakazdym ked povedal nieco pozitivne (aby to neporiekol) atd atd...jedine co odporucam aby ste s tym nieco robili OCD cim dlhsie pretrvava tym horsie sa s tym pracuje a mne znicilo zivot

Buna

Tak asi ste to nemali našťastie až také zlé ako dcéra ..aj my sme veriaci a nevieme si rady ..ono aj sociálna fóbia je veľmi neprijemna , moc vam drzim palce aby ste s ňou zabojovali .na to su lieky a da sa to pomerne lahko liecit ..A veľmi dobré je ,ze viete co presne vam je ..
Urcite vam vhodné lieky pomôžu ..
My žiaľ nevieme chorobu dcery este diagnostikovať , tak nevieme ako na nu .no žiaľ zo dňa na den horšie :-(

Kontrol0r

Teraz mi je 23. Tak nič ja som z toho vyrástol bez pomoci. Sme veriaci a tak mama povedala len že som poverčivý a karhala ma za to. Nikdy sme neriešili. Inak aj u mňa bolo 5 dobre číslo :D Ale ja som mal zle detstvo, v škole šikana tak take psychické poruchy mám viac a teraz ostala sociálna fóbia.

Buna

Ono s tými dobrými a zlými číslami ma asi tiez problém , vzdy ked do niečoho buchne (a zial uz bucha aj ked sa neosuchne , len ked prejde cez veraje dverí napr .tak di veraji búcha ),tak to musi byt presny počet , napr .päť a raz ked( zo srandy len) manzel zabuchal o jeden krát menej , tak úplný záchvat dostala , ze este musi raz buchnut ..ono sa to zda az smiesne niekedy , no casto js mi do plaču z toho ..inak s číslami si veľmi rozumie aj pytagoriadu vyhrala , také zvláštne je to celé , este som sa s tym nestretla , a v urcene dni musi nosit oblečenie urcenej farby , napr .pondelok je zelený , tak zelené tricko atd ..je toho veľa ..jest pri nej vobec nemozeme z rodiny nikto , to vrčí , či preglga , zúri ..ked moze treskne dverami a zavre sa v izbe a tam este vrčí ak vie ze jeme , je to choré , no lieky necgcem aby brala zatial , v spoločnosti vyzera uplne normalna a medzi kamarátkami veľmi obľúbená ..by som bola rada keby mi niekto napísal ze nieco podobné zažil ..

Kontrol0r

U mňa sa to prejavovalo tak že som mal dobré čisla a zlé, a proste všetko som musel urobiť toľko krát ako bolo dobré číslo alebo násobky neho, nikdy nie zle číslo. Mal som aj neutrálne čísla lebo by som asi zošalel. Po škole to prešlo. A ešte som všetko nadmerne kontroloval.

Kycera

Buna,
čím skôr sa to podchytí, tým rýchlejšie sa z toho môže dostať. Ja by som Ti odporučila najskôr vyskúšať nejakú alternatívu : p. Albertovú, etikoterapiu, terapiu Cesta,... Naštuduj si niečo o tom, poraď sa s nimi a možno Ťa niečo osloví. Ak nie, potom si nájdi skúseného detského psychoterapeuta, kt. ju z toho dostane. Ten Ti aj poradí, ako ju k nemu dostať.

Buna

KontrolOr a ako sa to u vas prejavovalo , teda ak môžete povedať , inak som rada , ze ste napísali ze to uz preslo , aspon aka taká nadej ...dakujem ..

Buna

Ďakujem Arnika , áno mala by som s ňou zájsť k psychológovi či psychiatrovi , no bráni sa veľmi a asi by sme ju tam museli dotiahnuť s násilím , lebo to veľmi odmieta a ked niečo musí nasilu , tak sa vie brániť kricanim , skrabanim , branenim sa najvacsim ..neviem ci by to bolo pre ňu dobré , preto sme zúfalí a ozaj nevieme ako na ňu ..:(