Psychické problémy

Jana Lukacova

sunnyball13: Vaša snaha pomôcť je obdivuhodná a veľmi držím palce...avšak môžete kráčať po veľmi tenkom ľade tým, že sa snažíte pomôcť v niečom s čím nemáte osobnú skúsenosť (pomôcť prejaviť emócie niekomu inému, keď to sám nerobíte)...keď sa silné, intenzívne potlačované emócie začnú "otvárať" (otvárajú sa rany), ale plne sa neprejavia môžu zhoršiť stav človeka, lebo uväznú na pol ceste - už ich nejde zatlačiť späť a neuvedomovať si ich, práve naopak človek si ich plne uvedomuje, avšak nedarí sa mu ich "zbaviť"...

sunnyball13

...skúšam momentálne uvolniť emócie zo situácií, ktoré predchádzali chorobe....spätne....zišiel by sa mi pohľad niekoho kto to robí v rámci práci...ak je človek rozrušení pri opísovaní tých zážitkov..je to dobre myslím..dokonca začal aj nadávať, čo pred tým rok nenadával...

Jana Lukacova

Lion30: bohužiaľ k týmto problémom/ochoreniam, ktorých pôvod je fyzický (poškodenie/obmedzenie funkcií v organizme - v mozgu) sa neviem "fundovane" vyjadriť. Podstatné však je, že sa cítite lepšie a prípadne, ak uznáte za vhodné, Váš zdravotný stav môžete prediskutovať s viacerými lekármi (alebo ľudmi na poli alternatívnej medicíye), aby ste získal viac informácii, pre prípadnú ďalšiu/doplnkovú liečbu.

sunnyball13

Biely Tesák....postrehy zo života sú cennejšie ako naučenné....vidieť to aj u vás...ďakujem....a áno budem sa toho držať....aj vám prajem na vašej ceste veľa šťastia, síl a bojovného ducha...pekné dni Vám prajem...

BielyTesak

Je to ťažké to chápem , horšie je to že ak sa človek nechce zmeniť , nezmení sa. Súcitím s vami , avšak občas zlé veci v živote nás majú niečo naučiť , vyvarujte sa chybám ktoré robila vaša matka a skúste sa z nich poučiť , pokúste sa matku priviesť na pozitívne myšlienky , hlavne to chce trpezlivosť. Choroby sa dajú vyliečiť , podľa doktorov budem žiť do konca života v bolestiach , lenže sa s tým snažím niečo spraviť. Pracujem na sebe a rozvíjam sa. A bolesti sú slabšie. Priveďte do jej života lásku a šťastie , pomôžte jej spracovať potlačené emócie no pomaly , ak by ste to chceli rýchlo mohla by si ešte viac ublížiť. Na záver chcem podotknúť že nemusím mať pravdu , znova opakujem sú to len životné skúsenosti a žijem len krátko. Prajem vám veľa šťastia a zdravie vašej matke , najhlavnejšie , nestrácajte nádej. Pekný večer prajem.

sunnyball13

biely tesák ďakujem za odpoveď...je to trochu náročnejšie v tom, že nejde o mňa, ale moju mamu....ale o tých potlačovaných emóciách mi to pomohlo...choroba pramení u nej z toho...ide o to, že to potlačovala 30r takže choroba je už rozsiahla....a ivet napíš mail....neukazuje mi tam tvoj....

Lion30

Jana Lukacova - ja som mal infekciu mozgu-neuroborela s encefalitídou, psych. bola riadne v riti ale zlepsilo sa to na liecbe no nie liecba antidepresivami ale ATB, liecba infekcie mozgu...vies nieco o tom blisie ? napis

BielyTesak

Pani Jana vám už otázku zodpovedala , takže sa budem opakovať , psychické problémy vznikajú najčastejšie pri potláčaní emócii , pri nespracovaných zlých zážitkoch ktoré potlačíte ale po čase sa vynoria naspäť. Záleží hold na probléme , na každý platí niečo iné , ale najlepšie pre človeka by bolo spracovať tie potlačené emócie a zážitky , pomaly a postupne , potom nájsť talent v sebe a koníčky vďaka ktorým by bol šťastný , hlavne je sa nevzdávať chorobe , hlava hore a staré dobré klišé .. Pozitívne myšlienky. Viac k tomu nedokážem povedať kedže informácie ktoré som napísal pramenia z osobných skúsenosti a netuším o aký psychický problém sa konkrétne jedná , nech je to hocičo držím palce a prajem veľa šťastia.