Práca vyštvali ma

Príspevok v téme: Práca vyštvali ma
Ivethope

Som.mlada je mi 19. Skoncila som skolu. Ono to zacalo na praxi v tescu tam som praxovala. S ludmi si tam rozumiem. Az sa nieco zmenilo. Jedna zena tiez v poriadku. Ale zacala som robit na "jej"oddeleni. Robilo tam viac takych. Oni su vlastne jedna partia tam . Svoju pracu som si robila bola som sikovna majsterka so mnou spokojna. Sem tamtaktiež mala, zlu naladu. Kto by nemal nie? S tou zenou som si rozumela aj som sa jej zverila. A ono sa to samozrejmr zmenilo. Ked som bola na jej oddeleni zmenila ku mne pristup. Opovrhovla mnou. Nieco som sa jej pytala a otocils ocami. Zmenila sa. Ona ma tam nechcela. Ani ostatny satou tam so mnou mmoc nebavili. Ta praca ma vsak bavila. Zaala som tam v lete brigadovat. Ked ma tam uvidela nono je face zacal hovoriť jasne. Aj tsk to skoncilo. Nejak sa to pokazilo. Nejskym zazrakom som sa o dva mesiace tam dostala cez agenturu. S majste dme boli radi. Bavila somsom sa s menezerom ci. By masom nezobrsli tsmciti robit. A ze ano. Vypadalo to slibne. AleA...tie blbane nainfikovali aj sefa manažéra tak. Ta zena robila na personalnom takze som v riti. Ta zena sa o to postarala aby ma tam vsetci nemali radi . A podarilo sa. Co nechapem co proti mne maju. Nic dom nespravila. Doteraz citim zradu dalos a podvedens sa. Hnus jaky su ludia hnudny

Tonislav

Takisto odvolávať sa na svoj zdravotný stav nie je namieste, pretože náš štát vie každému poskytnúť adekvátnu starostlivosť podľa potreby.

Tonislav

secret-lie, tvoj príspevok je ukážkovy príklad pokriveného charakteru a morálnej zvrátenosti. Absolutne žiadná pokora, vyvracanie názorov urážkami toho najhrubšieho zrna a bez akýchkoľvek relevantných argumentov. Aspoň priemerne inteligentný jedinec má aj na Slovensku možnosť dostať sa k slušnej pláci, a to legálnou cestou. Nie, vy radšej budete dávať všetko za vinu ľuďom, ktorí toho v živote dosiahli viac ako vy a hrubo urážať všetkých, ktorí vás skritizujú.

denisaf

Tonislav zobud sa ! Bez riadneho platu dneska nevyzijes nemozes si dovolit byvat, mat auto, zdravotnu starostlivost o zakladani rodiny ani nehovorim . A reci o vzdelani si prosim niekam schovaj. Kazdy clovek si zasluzi zit dostojne nielen ten co ma vs a sedi v kancli pri tabulkach !!! V spolocnosti su praveze najdolezitejsi ludia bez ktorych by sme nemali najzakladnejsie denne potreby jedlo, elektriku, cistotu, auta a podobne. Nechapem preco ma nasa spolocnost za najvyssi atribut vzdelanie ked su omnoho dolezitejsie profesia nutne pre kazdodenne fungovanie nasej spolocnosti. Boze uz chodte niekam s tymto nazorom a rozhliadnite sa ktore prace su najdolezitejsie!!

secret-lie

Tonislav .. nauč sa v prvom rade čítať s porozumením...
tu mam byt s hypotekou, momentálne som PN nakolko zdravotne nezvladam prácu, prisla mi vyplata za cely odpracovany mesiac+ 12 ky sme tahali, 380€ , posledny den mesiaci nam chodí spätne, vyplata za september,.....no kedze som si musela kupit lieky, + hradiť vysetrenia, ošetrenie zubov, na učte mám 10€ a teraz bud mudry ty magor! že ako mám vyžiť, včera mi došiel papier zo socialky ze na den mam narok na socialku 9€ na den.. dufam ze mi pride uz tento mesiac ako som písala mam 10€ na učte a z toho by som mala vedieť vyžiť mesiac?!!! do dalsej vyplaty?!
a ako čerešnička na torte som bola včera na sone a našli mi
8 cýst!!!!
zaujima dako z čoho budem JA ?! žiť?!

mám napisať Rozborilovi aby mi pomohol...?!
alebo ako..??!!!

od januara odchádzam do zahranicia,..
kedže tu vyžiť neviem...

ty asi žiješ s rodičmi, ich vyciciavaš, mater ti navari, operie, nemáš ani šajnu o tom čo je to žiť sám, platit si sám byt, uver...!

Ja sa zariadim tak aby mne bolo dobre!!!!
tak ako napísala CAT...

Tonislav

Väčšina (píšem väčšina, nie všetci) zarába priamo úmerne svojmu vzdelaniu, ktoré často súvisí aj s rozumovými schopnostiami. Je nepredstaviteľné, aby podpriemerne inteligentný jedinec riadil firmu a zarábal 2000+ eur. Rovnako by bola škoda šikovného človeka niekde na stavbe (pokiaľ sa tak sam nerozhodne). Vždy to tak bolo a zbytočne bude niekto nadávať na tých, ktorí sa svojou šikovnosťou dopracovali až do čela štátu. Útek zo svojej rodnej vlasti aj tak dlhodobo nikomu nepomôže, len naopak, uškodí.

Normálne sa hanbím za ľudí, ktorí zavrhli svoju domovinu pre nejaké bankovky a mince. Ale keď sa im v zahraničí nezadarí tak, ako očakávali, tak hneď domov letia, akoby sa rovno teleportovali.

caty512

tonislav prosim ta kolko mas rokov mas rodinu a deti? lebo ja chcem mat rodinu a deti a na Slovensku to bohuzial neni mozne za 380 eur ktore som zarabala ked som robila vo vyrobe 12tky. Nedaj boh aby este clovek ochorel to si to u nas moze rovno hodit. Ked sa mi pokazil zub dala som za plombu 70 eur!! a do konca mesiaca som sa triasla aby sa mi doma nahodou nieco nepokazilo aby som si nemusela brat pozicku aj na pracku. Hamba je to ze slovaci seru nato ze sa tu mame zle a stale obhajuju ludi co nas tu osieraju roky a okradaju. Dochodcovi tu daju dochodok 270 eur a oni maju na rukach hodiny za 80 000 eur. Ked ludi toto neserie a nevedia sa zjednotit za spolocnu zmenu idem zachranovat aspon svoj zivot. Lebo ja sa chcem mat dobre a chcem mat za svoju robotu zaplatene.

Tonislav

Zaplatíš hypotéku ? Akú hypotéku ? Kde ? Na Slovensku. Vraciaš sa na Slovensko ? Takže vy svetobežníci si idete nahrabať prachy do zahraničia a tu ich míňate, to je obyčajná vlastizrada. Navyše brať zo všetkého len výhody a všemožne sa "kľučkovaním" kľučkovaním vyhýbať povinnostiam tu aj zahrraničí je ZBABELÉ. Totálne pokrivené charaktéry.

secret-lie

Caty ma pravdu....

Tonislav.... ked si taký múdry tak zabezpeč ludom prácu platenú, alebo im rovno daj , napriklad mne čo zarobim v zahraniči za 3 tyždne 1500€ v čistom... týžden mám volno..

mna nezaujima že sa zvyšuje dochodkový vek, v prvom rade sa zvyšuje preto že dnes je medicina na vyššej urovni a tak starym ludom umelo predlžuju život..takže...! kedysi mreli na dnes už liečitelne choroby...

ked zaplatím byt na SVK a ostane mi z výplaty 50€ !!!!
ešte raz 50 euro a z toho mám vyžiť!!! celý mesiac!!! do dalsej výplaty!!! ked robim ako otrok za minimálnu mzdu, bez stravnych listkov...! auto si kupit nemozem, musim sakra zvážiť!!! či si mozem kupiť keksík! alebo ma niekto volá von, ísť si sadnúť a mne je trápne!!!! lebo nemožem isť, lebo si nemám za čo zaplatit kávu, nemožem si dovoliť dať za mini šaločku kavičky 3€ !
za tie 3 € si musím urobiť nákup na cely tyžden aby som mala čo žrať!!!!

tak mne je totálne u riti!!! dochodkovy vek, radšej idem do zahraničia, vdaka čomu splatím hypoteku, budem si mocť kupiť auto, a to najdolezitejsie!!!! časom! potrebujem 3!!! náročné operácie, so slovenskym príjmom 380€ v čistom by som pri jednej operácii si neviem predstaviť ako by som vyžila z marodky...!
nevyžila! 1 operácia = polroka PN, + rekonvalescencia, rehabilitácie.... dalsie dve operácie 3+3 mesiace

kto ma bude živiť? ked nie som cigánka smradlava... pridu z televizie, Rozboril a zaplatí mi náklady na byt na celý rok???
SOTVA !!!

Tonislav

Čo ju nahovárate na zahraničie ?! Aj tu na Slovensku potrebujeme mladú pracovnú silu. Kto bude robiť na dôchodky ? To je ta logika Slovákov. Sám utiecť alebo posielať všetkých naokolo za hranice a zároveň frflať, že sa zvyšuje vek odchodu do dôchodku. Ani v zahraničí nikomu nebadajú pečené holuby do huby.