Problém zarytý v podvedomí

Príspevok v téme: Problém zarytý v podvedomí
Dadaaaaaa

Dobrý večer priatelia, mám určitý problém, o ktorom sa bojím hovoriť s priateľmi a rodinou. Asi pred zhruba rokom a pol mi začali úzkosti, vždy som bola veľmi silný a psychicky vyrovnaný človek, takže som sa s tým ťažšie vyrovnávala a vzhľadom na to, že to pre mňa bolo úplne nové, dá sa povedať, že sa z toho stala tzv. chronická úzkosť, potom to prešlo do sociálnych úzkosti, ale nevzdala som sa a postavila som sa svojim strachom, doslova a do písmena som si našla prácu pri ktorej som bola v dennodennom styku s ľudmi a naozaj som sa s tým naučila bojovať a dnes už ma úzkosť len tak navydesí, začala som aj s meditáciou a jogou a veľmi mi to pomohlo a teraz keď už sa nejaká úzkosť objaví tak už sa toho nepreľaknem pretože už je to pod mojou kontrolou. Akurát čo ma mrzí je že už nemávam trému napr. v škole z vystupovania alebo z mužského pohlavia, ktoré sa mi páči, ale naopak už to prechádza rovno do tých úzkostí čo mi často robí problém sa prejaviť a vôbec zo seba čosi "vypotiť". No moj najhlavnejší problém je, že mi medzi časom potom začala vrtať v hlave myšlienka očného kontaktu s ludmi, pri ktorom ma začali palieť očká, a potom sa mi to nejako vrylo do podvedomia tak, že teraz keď sa idem s niekým rozprávať cítim taký silný očný tlak, potrebu zmurkať a podobne. Viem, že je to totálna hlúposť, pretože som s tým nikdy nemala problém, práve naopak. Ale niečo sa mi proste zlého vrylo do podvedomia. Každý deň si opakujem pozitívne afirmácie, snažim sa naozaj o to aby to zmizlo, ale stále to tam je akosi zakorenené. Ono to by možno ani nebol taký problém ale ono mi to potom z toho vznikajú ak silné migrény, ktoré naozaj neviem vydržať a pretrpieť a zase nikdy predtým som s migrénami problém nemala. Potom to pokračuje cez krk, krčnú chrbticu, že normálne citim že mi to tam celé pulzuje. Dokonca aj akýsi pocit vrzgania resp. pukania v hlave, neviem to ani opísať. A áno u očného aj u neurologa som už bola, dala som si to všetko prešetriť no akosi cítim že celý koreň problém začal tými myšlienkami s očným kontaktom a podobne. Lebo tamto to celé vlastne začalo. Velmi ma to trápi lebo som žena, ktorá chce toho v živote veľa ešte dosiahnuť a toto mi bráni pri bežnom fungovaní, nechcem skončiť nikde na tabletkách a podobne. Prosím o radu, akúkoľvek. ďakujem krásne.