Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Je to ADHD?

Príspevok v téme: Je to ADHD?
Tmm

Chcel by som sa spýtať, či je nejaká možnosť ako sa naučiť koncentrovať po dlhšie časové úseky bez toho, aby ste sa potom cítili neskutočne vyčerpaní. Základnú a strednú školu som zvládol na výbornú bez toho, aby som vyťahoval knihy a ak som sa aj niečo učil, nikdy to nebolo viac ako 10 minút. Teraz som ale začal študovať na VŠ, zameškal som polovicu prednášok a na to, aby som to dohnal sa potrebujem sústrediť aspoň niekoľko hodín, čo je ale problém, keďže za 15 minút síce trhnem dobrý kus práce, ale potom jednoducho ďalej nemôžem a musím si dať dlhú pauzu. Vedeli by ste mi poradiť, či je to ADHD, alebo sa to po čase upraví a ako budem trénovať, tak sa koncentrácia zlepší? V bežnom živote mi to problémy nerobí, jediné veci, ktoré nedokážem je monotónne pracovať viac ako 1-2 hodiny a sústrediť sa po dobu dlhšiu ako 15-20 minút, čo ma vyčerpáva. (Ak nájdem nejakú dobrú knihu, alebo vedecký článok, viem čítať hodiny bez straty pozornosti, pri čom nevnímam čas, ale to sa zas tak často nestáva.)