Môj otec sa mi neustále pletie do života

Príspevok v téme: Môj otec sa mi neustále pletie do života
Marti666

Dúfam že tento príspevok aspoň trocha pochopí ten kto ho bude čítať, lebo je v tom trocha zmätok, lebo sa mi to zle vysvetľuje.
Môj otec je podnikateľ. Možno si myslí že mi pomáha, lenže skôr mi tým ničí život. To čo mi fakt vadí že upláca alebo nejako nahovára ľudí aby boli ku mne milí, dobrí a ako sa majú ku mne chovať.Potom sa nejakí cudzí ľudia chovajú falošne,je mi z toho zle. Je to hrozný pocit keď viem že keď sa so mnou niekto baví môže byť uplatený. Nastúpim do nejakej firmy do zamestnania a zjavne sa ľudia z vedenia chovajú ku mne inak ako ku ostatným,to by asi spoznal každý.Asi ma majú za nejakú hlupaňu keď si myslia že to nepoznám že sa chovajú falošne, prachy sú prachy, čo si myslím ja neni podstatné.
Potom nakoniec odtiaľ musím odísť z tej firmy lebo to neznášam.
Otec robí zo mňa chuderu keď upláca ľudí aby boli ku mne milý alebo neviem presne ako to robí a o čo mu ide.
Neviem či ma niekto pochopí.
Ak si niekto myslí že korupcia tu neexistuje je naivný. Zjavne sa dá podplatiť skoro každý na Slovensku a v Čechách. Čo si o tom myslíte? Chcela by som poznať aj iný názor, lebo ja sa z toho zbláznim.S týmto som sa ešte nikomu nezverila, pretože nemôžem za nikým prísť že môj otec niekoho upláca. možno niekto povie že som decko nejakého podnikateľa že sa musím mať dobre. Ale ja takýto život žiť nechcem.Keď to niekto nezažil tak to nepochopí.Ale hrozne ma to trápi. Toto sa už pár rokov opakuje ako som vyšla zo strednej.

Nelligrey

Chapem ta ,celkom som sa aj zasmiala :D moji rodicia mi taktiež dost zasahujú do zivota ,myslia si ,ze som ich majetok alebo co . Hoci su to milujúci rodicia ( chorobne) :D u mna sa to netýka zamestnania, ale studia kedze sa ma všemožne snažia udržať na skole ( € )hoci tam vobec studovat nechcem . Ale ber to tak , ze to ma aj výhody. Som naozaj stastna , ze nemusim ist robit niekde do pokladne alebo nejaku ťažkú pracu , aby som si co to zarobila. Z mojich skúsenosti a skúmaní preco sa správajú takto, som dosla na to, ze im na to davam dovod. Keby som si dupla ,postavila sa za seba a riadila si komplet zivot , nemali by dovod to robit. Vswtko je o tom ako sa vnimame my sami. Skus porozmýšlať preco by ti to mohol robit. Mozno sama vnútorne niesi stotožnena so zodpovednosťou alebo s tym , ze by si bola schopna urobit nieco sama.:)

Nelligrey

A na ďalšej strane s tebou uplne súhlasím s tym , ze mnoho ludi si mysli, ze deti podnikateľov alebo úspešných ludi maju na ružiach ustlane. Alěpravda je inde. Mnohokrát. Väčšina sme pod obrovským tlakom pretoze predsa take dieta nebude len tak hocijaký clovek . Musi byt PERFEKTNE. A musime robit to co je nam diktované.

Nelligrey

Chapem ta ,celkom som sa aj zasmiala :D moji rodicia mi taktiež dost zasahujú do zivota ,myslia si ,ze som ich majetok alebo co . Hoci su to milujúci rodicia ( chorobne) :D u mna sa to netýka zamestnania, ale studia kedze sa ma všemožne snažia udržať na skole ( € )hoci tam vobec studovat nechcem . Ale ber to tak , ze to ma aj výhody. Som naozaj stastna , ze nemusim ist robit niekde do pokladne alebo nejaku ťažkú pracu , aby som si co to zarobila. Z mojich skúsenosti a skúmaní preco sa správajú takto, som dosla na to, ze im na to davam dovod. Keby som si dupla ,postavila sa za seba a riadila si komplet zivot , nemali by dovod to robit. Vswtko je o tom ako sa vnimame my sami. Skus porozmýšlať preco by ti to mohol robit. Mozno sama vnútorne niesi stotožnena so zodpovednosťou alebo s tym , ze by si bola schopna urobit nieco sama.:)

Cliattsi

Ja to chápem, ale nestretol som sa s tým. Trba vysvetliť itcovi, že si už dospelá a že to, čo on robí, ti nerobí dobre. A že si neželáš, aby ti takto zadahoval do života.Ja mám napr. takú mamu, čo ma neustále kontroluje.
Predpokladám, že tvoj otec tvoje slivá keď mu niečo povieš, ani neberie vážne. Je dosť pravdepodobné, že sa bude k tebe vždy cjlhovať ako k decku. On to nepocjopí, o čo ide tebe.
Ale teraz ma napadla jedna vec, možno by to zabralo. Keď bude vhosná chvíľa, povedz otcovi, že nie si spokojná s tým, ako sa správa, aj keď jeho snaha je myslená v dobrom. Povedz mu potom, že navrhuješ, aby ste išli spolu k rodinnému terapeutovi, aby ste si to spolu vyjasnili. Ak on povie nie, môžeš ísť aj ty sama a terapeut ti povie, čo ďalej.

WHISPER

jedna vec je to, že odchádzaš z roboty len preto že su k tebe milý? to je choré.... do roboty sa chodí pracovať,.. radšej by si bola keby po tebe vrieskali???

dalsia vec čo ti bráni??? nemusíš byť na krku tatkovi....

ved sa zdvyhni a chod pracovat niekam preč aj mimo svk a ocovi nehovor kam presne ides,

ved si zi svoj zivot... a tatkovi povedz na rovinu nech sa ti do neho nepletie...

kvader

tak som to precital cele.
THX.

ja si myslim ze by si mala byt nekonecneee rada ze este mas otca...
odporucam ti vychadzat z tejto veci.

pripomeniem daco co si napisala:
1. prachy su prachy - presne!
2. co si myslis ty neni podstatne - suhlas!
3. ty sa z toho zblaznis - nezblaznis sa.
4. ale ty takyto zivot nechces zit - hmm...

Vela stastia!