Po smrti....

Príspevok v téme: Po smrti....
Father921

čaute,volám sa Tibor a mám20 rokov.Dlhšie rozmýšlam nad samovraždou nakoľko sa mi nedarí v škole,zomrel mi otec...myslím si že moj život stráca hodnotu každý deň nad tým premýšlam ako sa hodiť pod vlak alebo podobne...Ale na druhej strane ublížim svojej rodine a to nechcem..ja už naozaj neviem...mám strašný stres a nezvládam to za posledne dva mesiace som strašne schudol a poriadne ani nespávam..ďakujem vám za aspoň štipku nejakej rady...vopred ďakujem.:-(

tojejedno

... všetko je len dočasné ... škola ti skončí onedlho, spomienka na otca ti zostáva v srdci a keď vyprší tvoj čas na zemi, stretnete sa znova. Ale až keď vyprší, nie keď ho ty predčasne ukončíš. Každý život má svoj zmysel, aj tvoj, aj keď ho práve teraz nevidíš. Zatni zuby a po čase bude aj lepšie. Ešte na teba čaká veľa pekného, len buď trpezlivý. Bude aj lepšie :) ver tomu! Viem o čom hovorím.

Marosko-n

Father921
Spomínal si rodinu, asi ti na nej záleží a to je už jeden dôvod aby si žil !
Po smrti ti bude veľmi ľúto za tým čo si mohol pre svojích známich,rodinu, blízkych, ešte veľa dobrého urobiť. A nezabudaj ži aj pre seba !

trnvoku

Ak by bola smrť vykúpením bolo by to veľmi jednoduché.Veľa ("*zbabelcov ")by tak ukončilo svoje trápenie.Každá životná situácia má svoje riešenie a mi sme tu na to aby sme ho hladali.!Ak by to tak nebolo boli by sme tu zbytočne.Nevyriešené ,alebo inak nespracované situácie sa znova vracajú.Aby posilnili ducha,ktorý je večný.Telo je telo ,ale mi sme z ducha a tak sa musíme znova narodiť.
*kto je zbabelec je relatívne.......

NaRovinu

Anonymka1178 - Ale čo... ? Nebodaj neveríš v reinkarnáciu. To sa nestane.

Každopádne, farár spomínal, že by si za samovraždu do neba nemal dostať, ale priznal aj to, že voľba už bude v Božích rukách. Takže je tam šanca, ale ja si myslím, že iba vtedy, ak sa človek vážne silno trápi. Vtedy je jeho myseľ zaslepená a nevie, čo robí. No zdá sa mi, že musí byť veriaci.

No nikto si nie je istý, pretože žiadny človek, ktorý sa zabil, sa z onoho sveta nevrátil.

Anonymka1178

Samovražda nikdy nie je riešenie. Človek čo si vezme život sa sem znovu vráti. Pamätaj, že všetko zlé čo ťa v živote stretne je tu v správny čas, a onoho účelom nie je ťa zastaviť ani ti ublížiť, prichádza to preto, aby si sa na tom učil alebo niečo zmenil. Pokial to všetko prekonáš, môžeš obdivovať sám seba, ako bravúrne si zvládol ťažké obdobie svojho života, a ako jednoducho už budeš zvládať iné veci.

WHISPER

chod do riešiť so psychologom..
to že sa ti v skole nedarí je tvoja vizitka, to že ti zomrel otec, žial aj take veci sa stavaju..
mojej kamoske zomrela mamka ked chodili na zakladnu skoly, musela prevziat jej ulohu - prat, varit, starat sa o domácnosť a o 2 sestry!
nešla sa hádzať pod vlak! a zvládla aj skolu, aj zmaturovala, dnes sa jej darí, zomrel jej uz aj otec...
nemá ziadnu rodinu , musí si poradiť sama...!

tak sa vschop, nelutuj sa, ty nie si jediny komu niekto zomrel, aj tvojej matke zomrel manžel ona sa má ako cítit?! tiež má rozmyslať ako ty,? ze nezvlada robotu a ide sa hadzat pod vlak...? nemoze lebo sa musi starat o rodinu, deti, o teba...!

Tomas12345

(Dlhšie rozmýšlam nad samovraždou nakoľko sa mi nedarí v škole,zomrel mi otec. )

Ak sa ti nedarí v škole tak sa zacni viac ucit, premoz sa. A aj kebyze prepadavas v skole tak to predsa nie je dovod na samovrazdu.

To ze ti zomrel otec tak samozrejme ze je to tazke sa s tym zmierit, ale mozno tvoj otec sa na teba pozera zhora a myslis si že by chcel aby si si znicil zivot a spachal samovrazdu ?

Hladal by som u teba cestu vo viere, ak ziskas silnu vieru tak ziskas aj presvedcenie ze smrtou sa zivot nekonci ale pokracuje a potom sa uz ani nebudes trapit nad smrtou svojho otca. Existuje viacero dokazov ze nieco medzi nebom a zemou existuje, vravim tak lebo som sa o to dlhsie zaujimal a studoval to .

Keby daco napis mi na tomas55555@centrum.cz pokecame :)

Daj si zatial daco dobre na jedlo, pusti dobry film, precitaj fajn knihu, zahraj videohru pc hru, pod von s kamosmi, zasportuj si hocico co ti zdvihne naladu :)