Menštruácia už?

Clariik

Prečo jej to nevieš povedať?
nechcem ťa vystrašiť ale úprimne povedané, každomesačný boj s kŕčami, bolesťami, zmenami nálad, PMS, pár dní krvácania a potom pokoj. Čo ti nato pomôže? tabletky od bolesti, veeeeeľa čokolády a mať k dispozicií vložky
Zvládneš to, neboj sa ničoho, si žena a my sme silné! :D

Rebeca13

Ano ale u mňa je ten problém že mamke to neiem povedať
A strašne sa toho bojím mohli by ste mi napísať čo ma čaká a všetko o tom Prosím

Clariik

Patkaaa ja tiež to isté, chvíľu trvalo kým som to vôbec povedala mame, akoby to bolo niečo strašné čo som vyviedla :D Pritom pomohla najviac, kto iný než mama? :D
Takže milá zakladateľka témy, buď v pohode, nič to nie je každá si tým prešla alebo ešte len prejde a jasné že to môže byť aj v 13tke to je taký ideálny vek, tiež som to tak mala ... určite to povedz mamine ale!

Biela Kobra

Každá zdravá žena má menštruáciu. 13 rokov je na to normálny vek. Tak sa nemáš čoho báť :) Rád dolu nižšie si už dostala dosť a vitaj medzi nami dievčatami.

patka89

Ahoj, áno pravdepodobne už dostávaš menštruáciu. Prečo sa toho bojíš, však raz to muselo prísť :). Nemáš sa čoho báť, povedz to mamine, tá ti isto pomôže. Zober si do školy vložky a všetko bude v poriadku. Ja som dostala ako úplne prvá v triede, v 11tich. Išla som na wc, našla krvavé gaťky a chvílu, kým som sa odhodlala povedať to mame som jej potajomky kradla vložky :D.

pomocnica

13 rokov vobec nie je vek, kde si menstruaciu nemala ocakavat... Mohla by som to tu vypisat, ale je tu o tom vazne vela tem, v jednej som spolu s Bubliii radila jednemu dievcati tam je to vsetko rozpisane, plus tu su temy ako "prva menstruacia"...atd... Daj si vlozku, do skoly si zober tasticku s vlozkami, nahradnymi nohavickami, teraz si daj cierne a aj nohavice cierne, bud v klude daj si do tej tasticky este vreckovky, pripadne aj vlhke, jeden sacok kebyze ti trebalo na spinave nohavicky... Potom si tam precitaj...;-) vela stastia .

pomocnica

13 rokov vobec nie je vek, kde si menstruaciu nemala ocakavat... Mohla by som to tu vypisat, ale je tu o tom vazne vela tem, v jednej som spolu s Bubliii radila jednemu dievcati tam je to vsetko rozpisane, plus tu su temy ako "prva menstruacia"...atd... Daj si vlozku, do skoly si zober tasticku s vlozkami, nahradnymi nohavickami, teraz si daj cierne a aj nohavice cierne, bud v klude daj si do tej tasticky este vreckovky, pripadne aj vlhke, jeden sacok kebyze ti trebalo na spinave nohavicky... Potom si tam precitaj...;-) vela stastia .

pavel y

A prečo by si v 13-tich nemohla už mať menštruáciu ? Či len si o sebe myslíš, že si výnimočná ? No, nie, nie si.