Menštruácia už?

Rebeca13

Ahoj noc bola strašná mala som veľké bolesti v bruchu aj tam dole strašne ma boleli prsia a musela som si 2krát vymeniť vložku
Strašne veľa krvy mi vyteká Je to ok?
Ocinovi som to už povedala
Ale na noc som nemala čierne nohavičky nemám čierne Kde ich môžem kúpiť?a tak sa trošku biele zašpinili od krvy Mám ich vyhodiť?
Ale od rána čo som musela stať o 6tej nevedala som už spať som si museli vymeniť vložku 3krát
Teraz mám bolesti a aj ma tam dole štípe
čo mám robiť?
Rebeca

pomocnica

Áno, na noc si daj, veď aspoň pre istotu. Určite si daj.
No vidíš, aspoň si nemala dilemu.
Áno, podľa mňa môžeš, veď on určite tiež bude rád informovaný a keď by si raz potrebovala na rýchlo a nemohla by si ísť z domu(napríklad počas choroby), tak by si mu iba zavolala, nech ti skočí kúpiť. Tvoj ocko vie, že menštruáciu má každá žena zdravá na tomto svete, čiže on to berie taktiež ako prirodzenú súčasť života a vie, že vtedy treba byť milší, atď...aspoň bude vedieť, že má doma už mladú ženu a nie malé dievčatko. ;-)
Báť sa nemusíš, my sme tu pre teba ak potrebuješ pomôcť pýtaj sa. Zvládneme to a po čase to už aj pre teba bude každomesačná rutina. ;-)

Rebeca13

Bola som v obchode mala iba jeden druh tak som nemala čo vyberať ale teraz mám iba takú červeno-hnedú tekutinu mám si dať na noc?
A vieš mne to nemá kto vysvetliť všetko ohladom menštruácie tak preto chcem tuto
Strašne bojím ako zvládnem noc

pomocnica

To ma mrzí. :(

To je prirodzené a prstami si po nej nechoď aby si si nezaniesla nejakú infekciu. No sú rôzne. Ja používam Naturella alebo Always(tie sú celosvetovo podporované) ale máš rôzne a každému sadne niečo iné, hlavne aby si nejaké mala. Kúp si, predajú ti ich úplne v pohodke, kúp tie ktoré tam budú mať prípadne si nechaj poradiť ktoré by ti pani predavačka odporučila. Kúp si naraz kľudne aj viac, aby si mala do zásoby a nebola si v situácii, že nebudeš mať žiadnu. Vždy si daj 3 bokom, jednu úplne do rezervy a tie 2 kebyže sa ti tamtie minú a nevšimneš si to a nemáš čas si kúpiť. Teraz si kľudne kúp aj 3,4 balenia aby si mala. :-) Plus aj intímky si kúp. Tampóny ti ja neodporúčam používať. Zatiaľ určite nie ani pre tvoje telo to nie je dobré.
Áno pýtaj sa.
Pekný večer.

Rebeca13

Pomocnica- moja mamka už tu neni
A už pre obidve bola by som rada keby ste mi tu pomáhali jasné prečítala som si aj tie dva ale dnes ráno som sa zobudila idem na wc a zas na papieri trochu hnede-červený flak
a trošku som si prstami prešla po vagíne a na prstoch my zostalo niečo také hnedé
čo to je?
Aké vložky si mám kúpiť?A budú ich mať u nás v obchode?
A strašne ma bolia prsia
Prosím poradte mi bude strašne vdačná
Rebeca

patka89

Je mi luto ze uz nemas maminu. Ked budes mat nejake otazky kludne sa pytaj :).. Nemas sa vobec coho bat, bolesti nemusis mat. Niektore zeny mavaju bolesti, niektore vobec - ono sa to moze casom menit. Mozes mat zmeny nalad pred menstruaciou, ale nic tragicke. Hlavne zbehni do obchodu a kup si balicek vloziek a nos ich pre istotu uz vsade so sebou. :)...

pomocnica

www.zdravie.sk

www.zdravie.sk

Toto preštuduj plus pohľadaj na nete, je toho ohľadom toho vážne veľa, ak máš nejaké otázky, tak sa opýtaj, na nejasnosti, lebo vážne neviem, čo nevieš, na čo si zvedavá, ohľadom čoho by si potrebovala poradiť, prípadne niečo vysvetliť...A aj to, niektoré veci súú veeľmi pekne vysvetlené na googli, zadáš ujovi Googlovi niečo ako: bolesť podbruška počas menštruácie...a už ti vyjde za nejakých 0,61 sekundy veľa výsledkov. Máš to rýchlejšie. Ale rada ti poradím, pýtaj sa, V ČOM MÁŠ NEJASNOSTI? ;-)
Hlavne nestresuj buď v kľude povedz to hlavne mamke keď bude doma, vážne to nie je nič strašné, ja som to svojej povedala úplne chill, aj tvoja mamka zažila svoje prvé a pochopí to, ale povedz jej to, určite to bude ešte lepšie ako máš obavy, nakoniec vás to ešte zblíži...;-)
Pekný večer.

Rebeca13

No bohužial moja mamka už neni tu
a poprosila by som ťa keby si vedela aby si mi napísala viac
Strašne sa bojím teraz vždy mám iba malínko krvy na papiery ked sa utieram