Neustála chuť na sladké, prosím pomoc

emmi7

Nerozmýšľala si nad tým nejako to nahradiť to sladké? Že keď ťa chytí chuť si dať nejaké orechy, ovocie alebo niečo aby si to proste uspokojila tú túžbu??

swetlina

Tiež by som chcela požiadať o rovnakú radu. Počas dňa sa ešte viem udržať a nejak odolať, ale ako príde večer, už nič nerobím, nemám sa čím zamestnať, tak by som len vyjedala. A teda väčšinou aj vyjedám a potom toho ľutujem. Ako to zvládate premôcť? :D

FITsomnou

Ahoj Sladkozrutik. Som výživová poradkyňa a rada by som ti pomohla s tvojou chuťou na sladké. Tento problém často pramení z nesprávneho stravovania. Ja som tiež človek, ktorý má strašne rád sladké, odjakživa som s tým mala problém. Odkedy som sa začala zdravo stravovať, je to podstatne lepšie, viem ako si nahradiť nezdravé sladkosti zdravými. Treba sa iba naučiť správne stravovať, je to dôležité pre každého z nás zo zdravotného hľadiska. Ak máš záujem a chceš sa dozvedieť viac, kontaktuj ma na email: erika.krasnecova@gmail.com alebo na mojej stránke na facebooku: FIT so mnou. V prílohe prikladám ako môžu vyzerať zdravé sladké raňajky. Pekný deň.

BJ_2

U mna to sposobovali premnozene kvasinky a parazity.

Pomohli antiparazitalne kury, a anti-kandidova dieta.

Takisto doplnuj chrom. Hladaj niacin-bound chromium, najdi nejake cez iherb, swanson a ber to. Mozes rovno kupit aj b-komplex, ak este neberes. Chrom sa podiela na regulacii cukrov v tele a na metabolizme sacharidov. Niekedy jeho nedostatok moze vyvolavat chut na sladke.

vitavi

Spôsobujú ju jednoduché cukry, ináč povedané sladkosti.
Jedz zložité cukry, to sú obilniny, najlepšie celozrnné kaše. Môžeš jesť aj knedlíky, placky, halušky a pod. z celozrnných obilnín - pšena, ryže natural, krúpov, kukurice, pohanky, ražnej múky a pod.
Príloha : zeleninové jedlá, strukoviny, ryby.