navsteva psychologa

Príspevok v téme: navsteva psychologa
zufala9000

Ahoj. Uvazujem nad navstivenim psychologa, ale mam strach. Bojim sa co ma tam bude cakat... A mam pocit, ze budem len na smiech. Sama neviem co ma trapi - resp. trapi ma toho tolko, ze sa neviem sama z toho vymotat. Mam problem normalne fungovat, spat, jest,... zit... Avsak stale si hovorim, ze co by som tam robila, ludia maju x dolezitejsich problemov.. Preco by som tam zrovna ja mala ist s takymi "banalitami"?.. a vlastne.. keby sa ma niekto spyta co konk.ma trapi, tak by som ani nevedela kde mam zacat... ale uz nevladzem :-(
Co mi na to poviete?.. a vy, co uz ste boli u psychologa, ako to prebieha?

Cliattsi

zufala9000 a nemas nahodou taky pocit, že ti úplne vypol mozog?Ako keby si bola úplne mimo reality?
Lebo ak áno, je to vážny stavstav. A to,čo prežívaš, sa môže ešte zhoršiť. Skús presne opísať, ako sa cítiš.

bezeckehodinky

Ahoj..ja si myslím, že ak to tak cítiš choď...Ono ja som síce chodila k psychologičke s konkrétnym problémom, ale nakoniec sme tento úplne nevyriešili no cez to som zistila strašne veľa vecí o sebe...
Naučila som sa relaxovať, poznať svoje potreby, netlačiť na pílu..proste som sa po roku terapie dostala do oveľa väčšej psychickej pohody..začala som spoznávať viac seba, svoje túžby potreby....začala som sama nachádzať spôsob ako ich naplňať a byť tak vyrovnanejšou osobou aj vo vzťahu k iným.
Aj teraz by som ešte chodila na terapiu..tiež niekedy rozmýšľam či to nepotrebujú skôr iní ľudia než ja..myslím tí čo majú horšie problémy..ale dnešný svet je veľmi uponáhľaní ľudia často psychicki preťažení..zabúdame oddychovať, zabúdame nachádzať sami seba, potláčame často svoje prirodzené potreby, zahrabali sme svoje túžby..naše skutočné ja :)
Ja si myslím že určite ťa to môže obohatiť..a ked so psychologičkou zhodnotíte že nie je čo riešiť..tak tým lepšie budeš si aspoŇ istá :)
Podľa môjho názoru neváhaj ale skús pohľadať nejakú kvalitnú..

nnnuuu

Tak by si mala začať s riešením problémov takpovediac ab ovo, začať tým, čo je pre teba najdôležitejšie a podobne. Ale treba sa do toho pustiť, lebo tvoje problémy za teba ťažko niekto iný vyrieši a psychológ, ani psychiater to isto nebude:-)

zufala9000

nnnuuu nevladzem lebo sa mi nakopili problemy,.. partnerske, osobne, ani v kariere to nie je nic moc. nedokazem z toho vyjst von. usporiadat si myslienky a nieco s tym spravit. citim sa uplne neschopne a na dne...

nnnuuu

Nevládzeš, ale prečo? Čo je toho príčinou? Len tak ísť ku psychológovi sa mi nezdá príliš rozumné. Tu ti však aj tak každý bude radiť to, aby si zašla ku psychológovi, možno aj keby si mala problém "len" so žalúdočnými vredmi:-)

WHISPER

mučiť ťa tam nebude... ak natrafiš na pohodoveho psychologa/psychologičku,.. tá navšteva je isto 100krat prijemnejsia ako navšteva zubara, či obvodáka...
otestuje ta, nejake lahke testiky čo zvladne aj pako, z vyhodnoenia o tebe čo to zistí...
normálne chod, ked tam pojdes raz, neznamena ze tam uz musis chodiť, nie je to povinne, pokial to nemáš nariadene súdom...