čo by ste robili na mojom mieste?

Príspevok v téme: čo by ste robili na mojom mieste?
vypredajovacena

Ahojte..chcem Vás poprosiť o radu...pred pár mesiacmi som sa presťahovala do BA za prácou...aj kvôli tomu že osm sa po vš chcela osamostatniť od rodičov lebo hlavne môj vzťah s mamou bol dosť problematický...Nový život v BA začal celkom fajn aj baby na byte sme si celkom sadli aj keď sem tam sa niečo vyskytlo kedže bývam s majiteľkou ale inak to bolo super, varíme si spolu kecáme atď...No teraz som ochorela a tak som bola v BA na pohotovosti mi povedali že má zápal priedušiek a mám brať 7 dní atb..rozmýšľala som že cez víkend vyležím a skúsim pracovať..no kedže už týždeň som chodila smrkajúca a kašlajúca povedala osm si že radšej to vyležím...kedže som nemala kartu u žiadneho lekára cestovala som domov na východ že sa dám tu vypísať a ostanem týždeň tu potom vezmem v BA a pohľadám nového lekára tam..lenže ako som prišla tak hneď prvý deń som dostala od mamky mi prišla v noci vynadať že smrkám že mám okamžite prespať že nemôže spať..sestra mii prišla niekoľkokrát vynadať že chodím v noci na wc...že ju to ruší...proste som sa cítila strašne....neprijato a zranene..bola som doma len tretí krát odkedy som preč....chodím tak raz za mesiac až dva...ale aj ked prídem na tých pár dní..cítim sa strašne zranená a ubitá...na prenájme u cudzích ľudí sa cítim ako keby viac prijatá a nerozumiem tomu...aj tam chodím v noci na wc ked potrebujem, mám sama izbu a smrkám si tam..a nikto mi nechodí búchať....ako niekedy aj baby sa v noci sprchujú alebo dôjdu neskôr ale ak ma to moc ruší dám si štuplíky..som naozaj taká hrozná alebo čo?
Rozmýšľam že si vezmem papier z pn a vrátim sa liečiť do BA no 6 hodinová cesta znova späť s ATB neviem či je dobrý nápad...aj teraz mi to dalo zabrať..a navyše bojím sa čo povedia spolubývajúce..kedže som im vravela že idem na týždeň domov na marotku a druhý deň doklusám späť na byt a ako im to vysvetlím? že prečo sa neliečim doma ale tam? Trochu sa habím..
Aj neviem čo by bolo pre zdravotný stav najlepšie...no ked mám každú noc prežívať toto že mi budú chodiť nadávať do izby ako kvôli mne nemôžu spať..už teraz nespím celú noc a som z toho v riadnej depke..a proste neviem vôbec čo robiť..bola hlúposť ísť domov už to viem, len tam nemám lekára a nevedela som, či by ma vypísal na PN aj cudzí lekár

lekarkaAnna

WHISPER máš ukončenú zdravotnú školu a pracuješ s drevom?
A to že pracuješ chorá je tvoj problém, každý zamestnanec má nárok podľa zákona na PN a kedže máš horúčky a zvykneš aj napriek tomu drieť v práci si svoju daň skôr či neskôr vypýtať. Najhoršie sú prechodené choroby keď ľuďia nezostanú doma ležať a poriadne sa doliečiť ale idú drieť do práce. A nehovorím o kancelárský prácach kde slečinky na podpätkoch na úrade si hopia osem hodín a hovno robia ale o zamestnancoch ktorí fyzicky pracujú. Z takýchto prechodených a často nedoliečených vznikajú iné horšie choroby
rungo.hnonline.sk
a to nehovorím o poškodení obličiek, mozgu kde sa môže víru či baktéria z nedostatočného vyliečenia dostať a spôsobiť aj degeneratívne neurologické ochorenia či zápal mozgových blán, poškodenie miechy kde sa môže vírus usídliť.
Si zdravo. sestra a asi niesi dostatočné študovaná keď si dovolíš tvrdiť že aj s horúčkami ideš do práce.

Vierka55

Aj keď existuje slobodná voľba lekára, každý lekár má určené obvody, či ulice, ktoré mu prislúchajú podľa trvalého alebo prechodného bydliska pacienta a ten je povinný ťa prijať - aj v akútnom stave.

WHISPER

lekár ta "musí" zobrať,
18:47 sa pýtaš či ťa zoberie...??
nechce sa mi googliť kolko 10tok obvodnych lekárov je v BA
čo si robila celý den, týžden? spala ?! na nete su obvodny lekari a ich telefonne cisla.. ked si cely tyzden spala teraz večer a cez vikend lekára nenájdeš...mozeš spať dalej dalsie 2 dni a v pondelok sa uráčiť zdvyhnuť telefon otvoriť internet, vygoogliť si obvodákov - obvolať ich, s otázkou či berú nových ludí, ze pracujes v BA , trvaly pobyt napr. KE či ta zoberu... bud ANO alebo NIE... nikto tu na fore nie je asi hovorca tych lekárov, ...

dalsia vec, na základe čoho berieš ATB????? tá tvoja
Dr. Superužasna? ti predpokladam zobrala krv, nabrala výtery z nosa, krku a na základe pozitivnych vysledkov ti nasadila ATB...
ak ti ich dala "len tak" lebo máš soplík, tak si blbá že si ochotná pchať do seba ten sajrajt...

ja som teraz chorám od pondelka, chodím do práce, chorá je väčšina firmy, je take obdobie, no keby sme sli všetci na PN asi 200 zamestnancov, tak firmu mozu zavrieť...
robim moja milá 8čky + 2x 12 toho tyzdna, nesedim na riti v kancli, robim chlapsku robotu, fyzicky naročnu, cez ruky mi prejde 20ton dreva....pomedzi to soplim, kašlem, nadrapuje ma na grcanie, prezliekam trička lebo mokre spotene, asi mam aj teplotu, dam si ibuprofen, hlavu mi ide rozdrapiť, pridem o 19 z roboty, nadparím sa nad slanou vodou, dam si 2 paraleny, horuci zazvorovy čaj s medom a idem spať a o 4 vstavať zas do roboty.... rano som zvracala čo som zachrchlavena... a šla som do práce...... a tu som...mam 2 dni volno cez víkend sa dám do kopy a v pondelok pojdem do práce FIT............ a ATB nežeriem...
...a kebyže idem k Dr. tak by mi ich 100% napísal, prečo??? lebo biznis,.. a bez odberu krvi, bez vyterov... len tak z brucha...
kedže som vyštudovana zdravotna sestra so 6 ročnou praxou v nemocnici velmi dobre viem ako je to s ATB, chodili k nam lezat ludia s vaznymi infekcnymi ochoreniami a mikroorganizmy rezistentne na všetko a na to na čo boli citlive ma zrovna pacient alergiu - výborne... dovod??? ludia žeru ATB ako cukriky a potom čím su tie mikroorganizmy už na ne zvyknute, ze to nimi ani nehne, a ked pride vaznejsia diagnoza - je pruser, nezabera liečba a človek už na smrtelnej posteli, ho ratuju hrobarovi z lopaty tahaju...

tak ATB neber, kup si čaj zazvorovy, repikovy - ten je protizapalovy, med a paralen,.. a nababuš sa - obleč sa- chod spať a vypoť to.. a v pondelok uz budes fit...

Kycera

Tu na Zdraví beží/bežala reklama nejakého súkromného zdravotníckeho strediska v Blave s tým, že prijímajú nových pacientov. Poobzeraj sa a snáď to objavíš alebo Ti niekto dá bližšie info.

ferdomravec

matke aj sestre prisypavajj do čaju alebo do kávy horčík keď majú choré nervy aspoň ich to ukľudní a budú pokojnejšie

vypredajovacena

a_dr1a, prosím ťa...nevieš či ma lekár v Ba zoberie aj ked som akútne chorá? Liečba doma nezabrala a po 7 dňoch som na tom rovnako vypýtala som si kartu že zmením lekára ale nastrašila ma rodin že v akútnom tave ma žiaden nový lekár nevezme :(
Som trochu zúfalá čo robiť..

a_dr1a

Ja vychod nemusim a hlavne tie vase zeny
Autorka temy. Neries co povedia tvoje spolubyvajuce na byte, vsak tie ta vacsmi prijali za svoju nez vasi doma. ALE keby si ich mala fakt tak rada ako pises, nevracala by si sa na byt chora, aby si ich akoze nakazila, ale radsej nakaz tie onee co mas "doma")). A zas ak mas mat kontrolu u lekara, aj kvoli ukonceniu PN, tak si uvedom, zeby si aj tak musela zas spät na vychod. A to ber este kolkych ludi mozes nakazit vo vlaku ci ako sa chces presuvat do BA. Fakt si nezodpovedna. Skor by som ti radila ostat sa vyliecit doma a nebyt tak jemnocitna. Lebo chces brat ohlad na tych, co su "zli" na teba a dobrym nevinnym ludom chces dopriat nakazenie svojimi bacilami virusmi?? A lekar sa da zohnat, aj ked nemas trvaly pobyt v BA. No priprav sa, ze dost ta ich aj odmietne. Ale potrebujes mat zdravotnu kartu pri sebe. Tak si ju po skonceni PN aj zober so sebou do BA. Mne zas minule dali nemilo pocitit na pohotovosti, ze mam trvaly pobyt v BA ale lekarov mam v rodisku. Tak ale ak sa chces tak velmi vratit do BA, tak kludne. Vysvetlovat nikomu nic nemusis. A "domov" chodievaj pomenej. Zariad si svoj vlastny zivot mimo. Lebo ak si niekomu dobra "doma" iba ked si zdrava ci ked im davas peniaze dary alebo tam makas dries ai, tak to domov nie je. Bud rada ze si odtial odisla.

halooo

Normalne sa vrat do BA, lebo lepsie je byt tam, kde sa dobre citis a kde sa k tebe dobre chovaju ako tam, kde sa zle citis a kde sa k tebe zle chovaju. Mnohokrat vlastny rodic si viac dovoli na decko ako cudzi clovek na to iste (nie jeho) decko. Vela rodicov svoje deti podcenuje a ponizuje, za kazde slovo a vetu co povedia, skritizuje, za kazdy skutok ktory vykona, skritizuje, a tak dalej. Takyto typ rodica sam seba za dokonaleho vyhlasuje, ale na decku svojom vidi tisicky a miliony chyb, chyby vidi aj tam kde ziadne nie su a vsekto mu vyhadzuje na oci neustale. Ked decko nieco dobre urobi, tento typ rodica ho nepochvali, ale ked zle urobi hoci aj nechtiac, ze sa chybicka pritrafi, skritizuje ho poriadne a este cely problem aj nafukne ze urobi z komara somara. Ked sa decko stazuje, ze nieco zle sa mu prihodilo alebo mu niekto ublizil a potrebuje sa vyrozpravat a vykecat a niekomu vyzalovat a zdoverit, tento typ rodica len odvrkne ze ho to nezaujima a akoby kliknutim vypinaca behom sekundy sposobi ze decko stichne. Ale ked ma rodic problem, zacne rapotat s velkou hubou a decko musi a musi pocuvat a este sa aj sustredit a rodic sa jeduje preco ho decko nepocuva. Taketo decko sa citi nepochopene, lebo mu sucit a pochopenie, ani len trpezlive vypocutie rodic nedal, ale len psychicku po papuli v podobe "sklapni". Taktiez sa citi nedocenene, lebo ho rodic nepochvalil, ze upieklo kolac, ale radsej vyhresil, ze preco namiesto slivkoveho upieklo makovy. To mu znizuje sebavedomie. Taktiez sa pri svojom rodicovi neciti ako pri normalnom clovekovi, lebo sa mu rodic nikdy neospravedlni za chyby, ktorych sa voci nemu dopustil a ked mu ich decko pripomenie, zurivost donho vojde a zacne sa skriepit, ze vsak on predsa take chyby nikdy neurobil. Cudzi ludia sa mu ospravedlnia za chyby ktorych sa voci nemu dopustili hoci nechtiac ale vlastny rodic ani nahodou. Akonahle decko na nieco prejavi nazor napriklad paci sa mu bluzka, tak si ju kupi a oblecie, ale matke sa nepaci, tak sa matka hysterka svacnuta chyti za hlavu a povie:"moja zlata a ty si nakmpletku sibnuta, nenormalna, nemas v hlave vsetkych pokope, ze si si kupila oranzovu bluzku a nie radsej tu peknu ruzovu?". Decko je vkuse ponizovane a podcenovane. Namiesto povzbudivych slov typu" ale urcite sa na tu vysoku skolu dostanes" povie debilny typ rodica: "sprosta si, nemas na to" svojej dcere, ktora za celych 8 rokov zakladnej skolskej dochadzky neurobila v diktate ani jednu chybu. Ale nezabudne dodat, ze Anca Blaskova sa zarucene na tu skolu dostane. Ano, ta Anca Blaskova, ktora vybrane slova na Facebooku pise s makkym i, na zakladnej ledva prechadzala zo stvorkami z milosti z rocnika do rocnika a maturitu urobila na ucnovke. No a kamkolvek potom decko taketoho na kompletku sibnuteho a nenormalneho rodica odide, vsade mu je lepsie ako doma. Nech sa rodic, ktory nikdy nebol ochotny pocuvat malu dusicku svojho dietata, ktore sa mu prave chcelo zdoverit so svojim problemom, co nesvedci o laske, ale o nenavisti, necuduje, ze decko od neho odislo. Nech sa rodic, ktory nedoprial decku povzbudive slova, ak mu predostrelo svoje plany a ciele, na ktorych usilovne pracovalo, ale namiesto povzbudivych slov len ponizovacne a opovrhovacne komentare mu nalozil, ktore ale zakonite nesvedcia o laske, ale len o nenavisti, necuduje, ze decko od neho odislo. Nech sa rodic, ktory decko nikdy za nic nepochvalil a za vsetko ho len hresil, vo vacsine pripadov neopravnene, necuduje, ze od neho odislo. PReco vlastne odislo? Lebo nedostalo lasku. A ked tu lasku nedostalo od rodicov, tak ju pochopitelne hlada inde. Mozno ju najde, mozno nie, ale aj v case ked ju este nenaslo si velmi rychlo uvedomilo, ze byvat s takymto typom rodica je najhorsie mozne riesenie a ze medzi cuczimi sa citi lepsie. PReco asi? Lebo sa na rozdiel od rodica chovaju k nemu normalne.

Apokryft

Doma je človek tam kde sa cíti doma !Čiže choď domov tu si len na návšteve.Pravdepodobne si už zvykli bez teba a narúšaš im ich komfort.Nič si z toho nerob to je život.Asi to už bude tak že si pre nich nepohodlná.A ked sa vrátiš po dvoch dňoch a povies ze; doma "je to oničom tak nič nepokazíš ved je to pravda.Zariad si zivot tak aby si :domov " chodila co najmenej.A ked sa ta raz opytaju preco nechodis tak im to povedz..........