Ako si vybudovať stratené sebavedomie ?

Príspevok v téme: Ako si vybudovať stratené sebavedomie ?
marry17875

Už odmalička ma matka podceňovala, všetko čo som urobila, alebo aj neurobila bolo zlé. Každá reakcia na moju osobu negatívna. Hlboko vo vnútri sa mi to uložilo a prijala som to ako svoj pohľad na seba samú. Odzrkadlilo sa mi to asi snaď vo všetkým oblastiach života. Som ešte len na počiatku skutočného života i keď už niesom násťročná, ale cítim sa bezmocne. Necítim žiadne čaro a voľnosť mladosti. Ona mi do hlavy vštepovala aký je svet zlý, ako všetko zlé dopadne, ako ma čaká len to najhoršie. Cítim sa ako v blúdnom kruhu strachu, obáv, negativity. Nedokážem veriť, že sa mi niečo niekedy podarí, že by mi niečo vyšlo. Nechcem takto žiť..s ťažobou na žaludku, s hrčou v krku, s bolesťou na hrudi, stále každý jeden deň. Chcem uveriť v lepší svet.....ale ako ?
Dokázal sa niekto vymaniť z okov negativity a začať žiť šťastný a naplnený život ? Ak áno tak ma zaujima čo Vám pomohlo .....

medikamentus

Ahoj, marry, tak s tymto problemom musis pohnut spravnym smerom. Neviem, ci
si nutena s mamou este zit pod jednou strechou, ale daj si ciel - osamostatnit sa
a odist od nej. Je to pre Teba velmi potrebne a bude to vyslobodzujuce. Zatial nehlad
nalavo ani napravo, hlad len na seba. Jednym uchom dnu a druhym von. Potichu si
chystaj inu buducnost. Do zivota novych ludi. Si studentka?