Obriezka

Príspevok v téme: Obriezka
PeterNOV

Čaute, mám 17 a chcel by som sa s Vami poradiť o svojich problémoch. Keď som bol malý, tak mi diagnostikovali fimózu (zúžená predkožka), no po niekoľkých návštevách rôznych lekárov moji rodičia skonštatovali, že najlepšie bude počkať ako sa to vyvinie. Dlho potom neboli žiadne problémy, no nedávno sa mi po zápale predkožky, opäť zúžila a už sa nedala pretiahnuť. Po návšteve urológa som sa rozhodol, že si nechám spraviť obriezku aby sa mi podobné problémy už nezopakovali. Termín mám v pondelok a strašne sa toho bojím. Viem, že je to dobré jednak z hygienického hľadiska, ale aj z pohľadu na výrazné zníženie rizík spojených so zápalmi, infekciami či prevenciou proti pohlavným chorobám alebo rakovine, no napriek tomu z toho mám obrovský strach a neviem akú bolesť po zákroku mám od toho čakať. Som si vedomý toho, že určite nie som prvý a ani posledný, kto má podobný problém, a tak sa chcem opýtať či tu je niekto, kto absolvoval obriezku v približne rovnakom veku ako ja a bol by mi ochotný pomôcť a opísať problémy, aké s tým mal alebo sa len podeliť o svoje skúsenosti a dať mi nejaké užitočné rady (napríklad čo mu pomohlo proti bolesti, čomu sa mám vyhnúť po zákroku, ako dlho trvá kým si žaluď zvykne na "obnaženie" respektíve ako dlho bude citlivý na dotyk). Chcem poprosiť tiež baby aby sa vyjadrili ako by reagovali keby pred sexom zistili, že chalan má obriezku (či by ich to znepokojovalo alebo by boli pokojnejšie). Takisto sa chcem opýtať na to, že pokiaľ som sa rozhodol pre celkovú anestézu a dnes sa cítim trochu nachladený, tak či je nutné zákrok presunúť (lokálnu sme už s anesteziológom vylúčili. Ďakujem za pomoc

erikman

Jasné, chápem a zvládneš to, veľmi ti držím palce a potom pokojne napíš aj na e-mail. Sám neviem, ako to ľudia prežívajú, ale dá sa pomôcť si, aby sa penis tak netrel, možností je veľa - aspoň prvé mesiace a potom to už nebudeš vnímať. Chce to len väčšiu starostlivosť, napr. starostlivosť po citlivú pokožku obnaženého žaluďa - ale ako píšem, na všetko je riešenie. Ale keby si mal teploty do pondelka, tak určite nechoď, OK?

PeterNOV

Ďakujem za názor, ale v mojom prípade je problém v tom, že predkožka mi nejde pretiahnuť takmer vôbec (maximálne tak do polky žaluďa, ale to už začína krvácať). V zásade som pre ňu už rozhodnutý, len ma zaujíma čo mám po zákroku čakať. Radil som sa s niekoľkými urológmi a všetci skonštatovali, že toto bude v mojom prípade najlepšia možnosť. Som pripravený na bolesť aj na zvýšenú citlivosť, no lekári mi dali iba približné teoretické informácie, a tak mi napadlo, že sa opýtam na internete ľudí, ktorí ju majú na ich skúsenosti a rady. ;)

erikman

Ahoj, prekvapila ma tvoja inteligencia. Je to fajn, ale tým pádom sa už zaťažuješ perfekcionizmom. Obriezka nie je riešením na všetko, ale je pravda, že dnes si ju dáva urobiť čoraz viac mužov z rôznych dôvodov. Osobne by som si ju urobiť nedal. Tiež mi to šlo ťažšie a mám ju dlhú, ale kým sa hoci aj s ťažkosťami dá pretiahnuť, neriešim. Častejším preťahovaním sa natiahne - samozrejme nie za mesiac, ale dlhšie. Mne to trvalo pár rokov. Občas si nechávam stiahnuté predkožku a je to utrpenie, ak sa mi žaluď to trie o oblečenie a okamžite sa vzruším. Ja viem, že časom by to prešlo, koža by zhrubla, ale tie mesiace utrpenia a hanby mi za to nestoja. Nedá sa ti vôbec urobiť hygiena žaluďa? Ženy sa na to dívajú normálne, títo muži majú časom nižšiu vrušivosť a netrpia včasnou ejakuláciou. Niekomu to dokonca vedia spraviť veľmi pekne, iní majú ciky-cak kožu okolo - závisí od chirurga.