Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Antidepresíva cítim sa po nich strašne

Príspevok v téme: Antidepresíva cítim sa po nich strašne
Cherrycutie56

Prosím o pomoc, doktorka mi predpísala AD s názvom sertralin actavis na miernu soc.fob . Brala som ich 2 dni ale cítila som sa po nich neskutočne zle nevedela som spat, bolela ma hlava, mala som pocit sa že mi celé telo trasie, bolesť žalúdka, kŕče, nechutenstvo a uzkosti. Po dohovore s lekárkou som ich vysadila. Dnes sú to dva dni čo ich neberiem a cítim sa stále rovnako . Viete mi niekto povedať či to je normálne a koľko to asi ešte bude trvať ? Som z toho zúfalá a bojím sa že z toho ešte nakoniec aj ochoriem lebo si už všeličo nahováram. Dnes som si dala aj neurol aby som si aspoň na pár hodín pospala. Veľmi prosím o odpoveď ak niekto prežíval niečo podobné alebo sa v tejto oblasti orientuje
Ďakujem za každú odpoveď

Nelligrey

Pokial sa tvoja fobia prejavovala len v tom ,tak som celkom prekvapená , ze si si ich dala. A nejak sa necudujem , ze si mala take ozrutné vedľajšie priznaky z AD kedze podla mna nemas skoro ziadn dovod ich brat a teda ti ich len vyvolali umelo. Prepac nie v zlom , ale ozaj toto sa da vyriešiť aj u psychológa nejakými cvičeniami:) ja mam problem ost hocikam medzi ludi, absolutne necestujem hromadnou dopravou, neznesiem ked na mna niekto zameria pozornosť stale mam pocit , ze ma niekto komentuje a vysmeje sa mi nejake rozprávanie na verejnosti v skole - hrozný zážitok atd a AD som zatial nemala pretoze som sa snažila to vyriešiť inak a v niecom sa mi to podarilo . Podla mna ti ich netreba tvoja fobia je zanedbateľná :)

Nelligrey

Myslim , ze tie priznaky mas pretoze tym, ze jeden den nevezmeš liek neznamena , ze je z tela okamžite vylúčený. Jednoducho musis vydržať par dni , kym to telo odstráni:) neboj , hlavne sa skus upokojiť .

Liekmi sa neda vyliečiť nic. Som prva ktora je proti liekom, ale ked uz tvoj zivot je na nic aj tak ,tak je ti jedno ,skusit chces hocico. A nejde mi o vyliečenie ,ale o potlačenie tých príznakov , aby som mohla zacat niekde a nie sa chorobne všetkému vyhýbať:) a mimochodom zamestnávať si myseľ robotou alebo čím kolvek len aby sme nemysleli na nase obavy ,nieje podla mna dlhodobé riešenie pretoze akákoľvek choroba, tak ako sociálna fobia ,vzniká z niečoho nie len tak , ze si choroba zmyslí , ze na niekoho sadne a tak vyhýbanie sa tými pocitom vyústi podla mna len do dalších väčších problémov. Treba prist na príčinu.

Cherrycutie56

Moja sociálna fóbia sa prejavovala len v jedení pred cudzími ľuďmi inak som nemala problémy
Aktivity taktiež mám, momentálne čo ma zaujíma je kedy sa budem opäť cítiť ako predtým než som skúsila užívať AD

WHISPER

sama si si aj odpovedala v hlavnom prispevku, "nahováraš si"
treba sa venovat nejakym aktivitam, stale niečo robit, aby si nemala cas ozmyslat nad blbostami,.. ja mam napriklad posledny polrok strasne vela povinnosti ze fungujem od rana do vecera sa nezastavim takze nemám ani cas mysliet na nejaku sociofobiu..
ak mas prácu najdi si este aj brigádu popri,.. akrem toho ze si zarobís peniaze navyse, budes stále v kolobehu a nebudes mysliet na blbosti... alebo sa prihlas na nejaky kurz, chod si za svojim snom, vysnivanou prácou, ...je tam toho... proste ries veci ktore chces v zivote dosiahnut.. nesed doma na riti, zavreta medzi 4 stenami,
nenud sa...
...zatlačíš tym sociofobiu do kuta...

WHISPER

chod si zabehat ked mas problem pred ludmi tak chod po tme ako ja chodím, bud skoro ráno alebo večer, urcite mate v meste bezecku drahu, alebo do parku, mesta.. treba telo unavit a lepsie sa ti bude spat.. a tiez návyky... chodit spat pravidelne v rovnakom case..
napr. o 20:00 vypnut PC, a ist do postele..

nnnuuu

Nechcem ťa sklamať, ale sociálna fóbia sa liekmi nedá vyliečiť, ani ničím iným. To máš ako arachnofóbiu, neviem ani o jednom prípade, že by sa z toho niekto dostal. Keď o takom niečom vieš, tak daj vedieť. Radi si o tom všetci prečítame, aby sme povyrástli aspoň trochu na duchu:-)

WHISPER

"mierna sociofobia" sa riesi u psychologa a nie u psychiatra...
chýba vám vseobecny rozhlad, málo citate a potom ste osprostení..
pre psychiatra je biznis ze ti drogy napise, tym ze ti dal recept si vysluzil dovolenku niekde na kanarskych od poistovne...

Nelligrey

V akom štádiu je tvoja fobia,? Pretoze rozmyslam nad antidepresivami aj ja kvoli soc. F., ale stale váham a hovorim si , ze az ked bude najhorsie . Aj ked neviem ci toto co zažívam uz nieje to najhorsie .