Antidepresíva cítim sa po nich strašne

Príspevok v téme: Antidepresíva cítim sa po nich strašne
Cherrycutie56

Prosím o pomoc, doktorka mi predpísala AD s názvom sertralin actavis na miernu soc.fob . Brala som ich 2 dni ale cítila som sa po nich neskutočne zle nevedela som spat, bolela ma hlava, mala som pocit sa že mi celé telo trasie, bolesť žalúdka, kŕče, nechutenstvo a uzkosti. Po dohovore s lekárkou som ich vysadila. Dnes sú to dva dni čo ich neberiem a cítim sa stále rovnako . Viete mi niekto povedať či to je normálne a koľko to asi ešte bude trvať ? Som z toho zúfalá a bojím sa že z toho ešte nakoniec aj ochoriem lebo si už všeličo nahováram. Dnes som si dala aj neurol aby som si aspoň na pár hodín pospala. Veľmi prosím o odpoveď ak niekto prežíval niečo podobné alebo sa v tejto oblasti orientuje
Ďakujem za každú odpoveď

Cherrycutie56

Keď máš pocit že nič nepomáha tak zájdi za psychiatrom, prehodnotí tvoja stav, dá ti lieky a uvidíš
Držím palce

Nelligrey

Maroško boh asi nieje nadšený , ze nas takto súdite , poucujete o viere a preberáte jeho úlohu. Tolerujte ,tak ako by kresťan mal a venujte sa sebe.

Nelligrey

Cherry ano chodim k psychológovi rok , beriem take prírodné antidepresíva od nej ssaframil , rok chodim k homeopatke , mamka sa vyzná do bylín ,tak som co to pochytila a pijem nejake čaje , obcas aj bachove esencie , snazim sa predychavat a meditovať a zacala som teraz trochu s jogou - v niecom mi to pomohlo, ale ani zďaleka nie vo veľkom . AD su svinstvo ja viem , ale vies ked človeku aj tak je na nic a neužíva si zivot, tak mi je jedno xo skusim.

Marosko-n

Asi nemáš vieru v Boha a Ježiša.
Všetci čo máte depresie, nemáte zmysel života. Ten zmysel dáva Boh, ktorého treba prosiť v mene Ježiša.
A potom budete aj veselejší aj šťastnejší.
A viete prečo to tak je?
Zo všetkých druhov živočíchov, len človeku dal rozum a ktorý si to zaslúžia aj múdrosť.
Tebe asi chýbajú obidve požehnania, lebo keby ste ich mali, nemali by ste nikdy v živote depresie, ani psychické problémy.
Skús si doplniť B12 asi jej máš nedostatok.

Cherrycutie56

To ma mrzí, ja chvala Bohu nemám problém ani s oslovením cudzích ľudí i keď veľmi nemusím keď som stredobodom pozornosti a taktiež dlhší očný kontakt s cudzími mi nieje 2x príjemný.
Treba vyskúšať rôzne alternatívy a až ako posledné siahať po AD. Ja som netušila ako to funguje a ani lekárka mi nepovedala čo ma čaká, keby to viem určite sa do toho ani nepustim

Cherrycutie56

Nelligrey psychológa si skúšala?
Alebo alternatívnu medicínu i keď neviem na koľko si otvorená týmto veciam .
Ja chcem skúsiť psychológa a akupunkturu a možno zájdem aj za jednou pani, ľudovou liecitelkou, veľa ľudí si ju chváli .
Dúfam že to prejde čím skôr lebo toto je na nevydržanie .

Nelligrey

Myslim , ze tie priznaky mas pretoze tym, ze jeden den nevezmeš liek neznamena , ze je z tela okamžite vylúčený. Jednoducho musis vydržať par dni , kym to telo odstráni:) neboj , hlavne sa skus upokojiť .

Liekmi sa neda vyliečiť nic. Som prva ktora je proti liekom, ale ked uz tvoj zivot je na nic aj tak ,tak je ti jedno ,skusit chces hocico. A nejde mi o vyliečenie ,ale o potlačenie tých príznakov , aby som mohla zacat niekde a nie sa chorobne všetkému vyhýbať:) a mimochodom zamestnávať si myseľ robotou alebo čím kolvek len aby sme nemysleli na nase obavy ,nieje podla mna dlhodobé riešenie pretoze akákoľvek choroba, tak ako sociálna fobia ,vzniká z niečoho nie len tak , ze si choroba zmyslí , ze na niekoho sadne a tak vyhýbanie sa tými pocitom vyústi podla mna len do dalších väčších problémov. Treba prist na príčinu.