Nikto ma nemá rád

Príspevok v téme: Nikto ma nemá rád
UnwantedGirl

Dobrý deň.
Mám 20 rokov a ešte chodím do školy.
Premýšľam o svojom živote a prišla som na to, že ma nikto nemá rád. Všade som nechcená. Ťahá sa to za mnou už odmalička. V škôlke som nemala žiadnych kamarátov, niektoré deti ku mne boli dokonca drzé. To isté na základnej a aj teraz na strednej. Nemám žiadnych priateľov. Jediné čo mám, je rodina a som za ňu vďačná.
Pripadá mi, že so mnou ľudia nechcú nič mať. Vidím na ich tvárach, že ich odpudzujem a vidím aj znechutenie (zo mňa).
V škole nemám absolútne nikoho. Všetci na mňa pozerajú znechutene a krivo.
Je síce pravda, že som hanblivá, nekomunikatívna a nespoločenská a asi mám zlé vyžarovanie, ale každý sa mi obráti chrbtom. Takýto život je na prd.

Hocikedy rozmýšľam nad tým, že keby sa mi náhodou niečo stalo a zomrela by som, bolo by to v pohode. Mala by som kľud a netrápila by som sa. Nechcem zomrieť, ale keby sa to stalo, vadilo by mi to len trochu (bolo by mi ľúto, že by som nebola s rodinou, a aj to, že by sa trápili).
Cítim sa na tomto svete bezcenná a nepotrebná.
Neviem si predstaviť ten pocit, že by ma mal niekto rád. Neviem, čo je to láska.

Ute

NeniPravda a dobre si to vystihla najmä tou vetou: "Pre niekoho to nie je také ľahké, ako si tí ''normálni'' ľudia myslia. Nevedia to pochopiť, pretože nie sú takí."

Je to tak.

Ute

NeniPravda vôbec som to nemyslela sarkasticky, ani trochu. Myslela som to tak, ako som to napísala. S tvojím príspevkom súhlasím.

helgaJ

Moja mila skolacka, asi to budes musiet este nejaky cas vydrzat a odporucam vydrzat.
Bude aj lepsie, bude aj nadherne, budes aj spokojna, ako zivot pojde.
Aj pride zase cas, ked zistis, ze si vlastne na svete sama. Ako my vsetci, nakoniec.
Ale budes uz velka a budes mat za sebou nejaku tu cestu a skusenosti, tak sa toho
nebudes tak bat.

Zmiereniealeboco

A nieco ako pomoc druhemu neexistuje?ked niekto odpadne,vola sa zachranka.ked niekto zamrzne v komunikacii tak co sa deje?ideme od neho prec.parada.

NeniPravda

Sakalaka - Nie každému, kto je ticho, samota vyhovuje. Ja som taká tiež bola. Nikoho som v triede, v podstate, na celej škole nemala a nevyhovovalo mi to. Chcela som sa k niekomu ozvať, spriateliť sa, ale nemala som odvahu. Môj mozog tomu zabraňoval. Nemohla som so sebou nič robiť a ver mi, že som veľmi chcela. Áno, až také strašné to bolo. Mala som kvôli tomu aj depresie. Pre niekoho to nie je také ľahké, ako si tí ''normálni'' ľudia myslia. Nevedia to pochopiť, pretože nie sú takí.

Mesačný princ

a_dr1a - ono je to dvojsečná zbraň, ak si príliš človek zvykne na to, že vôkol neho nie sú žiadni ľudia, tak už žiadnych k životu potrebovať nebude.

a_dr1a

Pises, ze ta nikto nema rad.
Ale mas rada ty samu seba??

Ak sa naucis samu seba milovat obdivovat, budes si samu seba vazit ctit, ai - tak pochopis, ze to co davas sama sebe, je postacujuce a nepotrebujes na to inych)) No zaroven si vsimnes, ze to co sama k sebe prechovavas davas vyzarujes, zacina sa prejavovat aj ohladne inych v okoli ku tebe. Takze akcia vyvola reakciu a zrazu sa ti zacnu ini natiskat, usmievat sa na teba, prihovarat sa ti a budu chciet byt s tebou. Ci uz im to ty pak opatujes, bude len na tebe. Ale pamataj. Nikdy necakaj od inych coho sama nie si schopna. Takze najvyssi cas zacat od seba a nie sa iba lutovat

Sakalaka

Pamatam si v skole tiez na ludi ktori sedeli stale v lavici s nikym sa nerozpravali atd asi nieco ako popisujes ty... neviem ale vzdy som mal s nich nejaky pocit ze su takto ok a vyhovuje im to.. pokial nekomunikujes a si hanbliva je asi skoro nemozne aj nejaky kontakt nadviazat chapes bez komunikacie to proste nejde... v tvojom pripade by sa to malo dat zvratit si este mlada len to musis zmenit a to cim skor na tom zacat pracovat lebo cim budes starsia tym si na to viac zvyknes a zostanes tak uz nafurt...nemusis sa pretvarovat na nic cim niesi iba bud sama sebou a vnutorne vyrovnana a uvidis ako rychlo sa zacne obracat karta