Antidepresíva do skoly

Príspevok v téme: Antidepresíva do skoly
Nelligrey

Ahojte mam taky problem . Základnú a strednú skolu som pretrpela ,nemala som závažný dovod ,ale stale som mala ku skole odpor. Nie kvoli učeniu , ale tak nejak všeobecne chodit tam. Myslela som , ze výška bude ina . Uz prvý rok to zacalo , zvlastne problemy . Myslela som , ze je to kvoli skole tak som prestúpila na moju vysnívanú . Neprestalo to. Po roku som sa dostala az k psychológovi , kde mi zistili sociálnu fóbiu. Zasahuje mi to do vsetkeho. Jeden cas som nevedela ist ani do obchodu si nakúpiť. Problem je , ze škola mi spôsobuje neuveriteľný stres a zhoršuje moje problemy pretoze zo zlej psychiky,stresov mam aj tráviace problemy z toho kožné problemy nezlepsuje sa mi fobia pretoze ma to este viac tlači od ludi a dokonca casto mslim na smrť , co ma desí. Vidim to , ked mam prázdniny volno , chodim do prace rada , som veselá trávenie je Ok. Študujem 4 rok a studium je pre mna neuveriteľný boj, keby bolo na mne davno tam niesom , ale rodicia ma do Toho chorobne tlačia a nemozem skoncit aj ked som sa snažila im vysvetlit co mi to spôsobuje :( teda aby som zvládla bakalársky ročník ,chcela by som antidepresíva pretoze to co vnútorne prezivam je proste hrozne , kto nezažil tieto psychické tazkosti , tak nepochopí. Keby mi niekto da zbraň pred tym ako tam mam ist tak nevaham. Chcem sa optat, ci nema niekto skúsenosti s nejakými antidepresivami , ktore otupia tak , aby som nezažívala tieto pocity a zvládla tam byt bez úzkosti a strachu a ci to jw vobec mozne. Čajíky, prírodné antidepresíva, homeopatiku atd beriem pravidelne , ale nemam pocit zmeny. Dakujem

nnnuuu

Marosko-N a nie je to naopak s tými ľuďmi a zvieratami a tým rozumom kto ho má a kto ho nemá? Keby sme ho používali o niečo viac, tak by sme vyriešili veľa problémov. Šťastie spočíva v intenzívnom používaní rozumu, o ničom inom to nie je.

wer

Mám na to podobný názor ako WHISPER :-)
Keď doštuduješ tú školu, na ktorej si, čo budeš robiť? Zamestnáš sa v tom odbore, ktorý si vyštudovala a zničí ťa to ešte viac?
A keď si myslíš, že ti antidepresíva pomôžu, a ty si od nich odvykneš, pričom budeš robiť to čo ťa ničí, tak good luck.

Marosko-n

Asi nemáš vieru v Boha a Ježiša.
Všetci čo máte depresie, nemáte zmysel života. Ten zmysel dáva Boh, ktorého treba prosiť v mene Ježiša.
A potom budete aj veselejší aj šťastnejší.
A viete prečo to tak je?
Zo všetkých druhov živočíchov, len človeku dal rozum a ktorý si to zaslúžia aj múdrosť.
Tebe asi chýbajú obidve požehnania, lebo keby ste ich mali, nemali by ste nikdy v živote depresie, ani psychické problémy.
Skús si doplniť B12 asi jej máš nedostatok.

Nelligrey

Whisper myslim, ze hlavne nechcem ,aby zo mna bolo to co z teba... lebo prepac, ale podla písania mi neprídeš prave najpríjemnejšia ,zrejme si zazila nepekne veci , ale nemali by sme zatrpknut . Mna moji rodicia milujú a ja ich tiez a okrem tej skoly mam skvele podmienk na zivot a urcite by som ich zas takto neopustila a nechcela by som žiť bez rodiny sama ako prst. Chcem si to vyriešiť sama v sebe. Ale aj tak ti dakujem za nazor. Prajem vela šťastia a nech sa ti darí.

WHISPER

tak ked robis ako ti oni pískaju,..tak sa im podvol a bud im otrok...
mne mater chcela tiez riadit cely zivot, skolu mi vybrat, robotu,.. mam pomaly 30r. a do nedávna som furt pocuvala čo mam robit, ale uz zijem sama nema na mna dosah... ja som silna osobnost, robim si svoje..

a ty si urobila chybu ze si sa im podvolila.. a pokial nie su nejaka mafia, tak keby si sama nechcela tak ta nenajdu...!

je to tvoj zivot... ako si zariadiš tak máš... ked im chceš robiť otroka, tak rob...

Nelligrey

Napadlo ma vselico aj som si nasla pracu, moji rodicia niesu len tak hocaki ludia , nechcem nikoho uraziť , ale su ludia , ktori su slabší a neriešia no moji su relatívne úspešní ,su rázni a nikdy by som si nedovolila im oponovať . Mam voči nim rešpekt, teda az strach. Ked som sa im postavila so školou, zažívala som peklo. Psychicky ma uplne zdeptali a nezvládla som uz bojovať ,tak som sa podvolila. Vtedy sa mi moje problemy prehĺbili. Ja som zas ten druhy typ človeka - slabší, ústupnejsi. Neviem sa postaviť na svoje nohy ,neviem sa len tak zobrať a odísť ,na to ich az priveľmi mam rada a az priveľmi ma k tomu viedli ,niesom schopna sama nicoho, bez nich sa nepohnem . Aj keby to urobim moji rodicia ma nájdu a pritiahnu spat. Neurobiť skusky? Nemožné ,oni vsetko vybavia. Je to naozaj ťažká situácia , kto nema takych rodicov, jednoducho nevie co to je. Najhorsie je , ze ja uz ani neviem co chcem a co chcu oni. Co su vlastne moje sny . Naučila som sa cakat na to ,co mi niekto nakaze. Nemam chut robit nic , nemam zaujem o nic ani o takýto zivot a to ma desí , ze smrť mi nepride ,ako nieco co nechcem. Preto si myslim , ze AD zo mna velmi uz nemôžu urobit nieco horsie, pretoze takýto zivot aky žijem uz je hrozný.

WHISPER

tak tomuto rozumiem velmi dobre... ja som neznasala skolu tiez, donutili ma na strednu ktoru mi vybrala mater, nutila ma aj na vš, kde som zamerne neurobila prijimacky, - teba to nenapadlo tak vyriesiť...?
a vypadnut preč od nich, niekam za pracou kde aj ubytovanie poskytuju....
ja keby som mala ist na vš tak by mi preplo uz z toho...
sociofobiu mi diagnostikovala neskor, v 25r. okrem toho poruchy ucenia, ze mi povedala psychologicka ze je obdivuhodne ze som zvladla taku tazku skolu-szš...

takze ak sa da, lieky v ziadnom pripade urobia z teba trosku, si precitaj prispevky ludi na fore o AD, ze z nich trosky urobili, len by spali a potom by si sa ako ucila...
co sa tyka koznych problemov aj ja som mala, je to o zivotosprave a o psychike, zdravá strava, rob čo ťa baví, nenechaj si diktovať zivot, ... na čo budes studovat niečo čomu sa nebudes venovať, mozes prerusit studium, si dospela , rodicom to nemusis na nos kvackať...
jednoducho si najdi robotu niekde mimo domova a chod prec aby si mala pokoj.... ja zijem sama 6 rokov, robim co ma bavi a citim sa super... idem si za svojim snom, chod si za nim aj ty...

Soczsr

Moja daj si neurol , ten ti pomoze v situaciach vyhrotenych , skusky atd. Ale daj si antidepresiva , tie ti pomozu , su to lieky ako kazde ine , soc. fobia je tiez choroba ako kazda ina ....tiez ju treba preliecit , ked ma niekto zlomenu nohu tiez ide k lekarovi sadrovat ....psychic. choroby treba tiez liecit , su uz moderne antidepresiva , netreba sa toho bat , je to pre ludi ☺ kazdopadne zatni zuby a v skole vydrz a vydrz , uz ked si to dotiahla do 4 rocnika , to das neboj sa , kopec ludi ma take pocity ako ty ....aj skusajuci ....ked si toto dokazala nie si z blata , malo kto by to dokazal , len teraz mas na seba nahladvz pohladu menej cennosti , daj tu skolu , ver mi das to , potom pojdes robit a postupom casu sa tej choroby budes zbavovat , to pojde aj vekom , drzim palce