Hiv + a tehotenstvo

Bambina

No dlho mi to nepotrvalo ca za mesiac dva som bola v norme. Keby som dodnes nato mysöela by som uz bola na psychiatrii.

Ano plánujeme umele preroze prirodzenou cestou to u mna nejde ale nie kvoli hiv.

No myslela som všeobecnu a gyndu a urologa zubar a ocny o tom nevedia

Co sa tyka lietadla to neviem ja som nikdy neletela a ani nemam v plane ale pokial viem hiv + musi mat pri sebe papier ci potvrdenie od lekara

Zuzzz1298

A este jedna otazka. Je mozne mat lieky bez sprievodneho listu od lekara na palube lietadla? Mas s tym skusenost?

Zuzzz1298

Tak potom super. Nech je vsetko v poriadku. A planujes umele oplodnenie?

To myslis vseobecneho lekara a gynekologa?

A mozem sa este spytat. 10r je dlha doba. Za aku dobu si sa dostala psychicky na uroven, ze si na diagnozu nemyslela non stop?

Bambina

Zuzz to 1% je lwn vtedy ked zena porodi vaginalne a nie cisarakom a bude dieťa dojčiť. Hiv poz zeny by mali priviest dieta cisarakom na svet a nesmú dojčiť. Podla najnovších info zena ked je dlhodobo pod hranicou virus v krvi nieje moze zena porodiť aj vaginalne. Takze ked zena vsetko dodrží dieta bude zdrave

Ja nemam zoadne vedlajsie ucinky truvadu beriem uz 10 r

A okrem mojej odbornej a uriloga ostatný lekaei ( zubar, ocny ) o tom nevedia ty lekarpvi nemusis povedat ze si +

Zuzzz1298

Tak to som rada Bambina, lebo na Truvadu som čítala nie moc príjemné vedľajšie účinky.

Podľa štatistík bábo by si mohla mať zdravé, 1% riziko. Síce mne sa aj to 1% zdá byť privysoké... Posielam pozitívnu energiu. Určite bude všetko v poriadku.

A chcem sa ešte spýtať, či si nemala problém u doktorov. Každému jednému hovoriť o svojej diagnóze, nič príjemné....

Bambina

Zuzz nie moj partner je negatívny! Trivadu užívam uz roky ziadne problemy

Coffee testy na hepa sa tak či tak robia

viktoriabb

ano som.. deti nemam a nemam ani partnera momentalne takze to neriesim... hlavne dodrzuj zdravu zivotospravu velmi vela ovocia zeleniny aby si mala dostatok vitaminov a zdrave organy... fakt sa o seba treba starat

Lollka

Skus si najst nejake fora pre HIV pozitivnych su ceske aj slovenske, tam ti bude vediet isto niekto poradit aj podelit sa so skusenostami.