vzťahy s rodičmi

Príspevok v téme: vzťahy s rodičmi
sklamana321

Ahojte, prednedávnom som sa odsťahovala od rodičov kvôli tomu, že som mala zlé vzťahy s mamou hlavne...zdalo sa mi že mi stále nadáva a nonstop sme sa hádali. Myslela som, že po odsťahovaní sa naše vzťahy zlepšia, ukážem jej, že som samostatná viem sa o seba postarať a ked prídem raz za čas domov bude to v pohode. Prišla som teraz domov po 2 mesiacoch aj kvôli rodinnej oslave a odkedy som prišla tak počävam aká som namyslená a pod. Chcela osm si zobrať jedny šaty na oslavu tak som si vypočula ako v nich urobím hanbu (lebo boli slušné ale vrja nie dosť slávnostné)alebo ako sa opovážim ísť v takom rúži a pod...čiže opäť ako s malým dieťaťom..a že u nich platia také pravidlá a ja nebudem jesť kedy ja chcem ale kedy všetci a podobne.....a jednoducho režím ako ked som mala 10 rokov :(
Vôbec sa to nezlepšilo ani po odsťahovaní..no kedže bývam ďaleko od rodičov ak prídem tak na víkend alebo na pár dní...lenže aj tých pár dní je proste hrozných a trvá mi týždeň ked odídem a otrasiem sa z toho...
Dá sa toto vôbec eše nejako riešiť? Zase potrebujem ísť občas aj domov mám tma priateľov, prostredie ktoré milujem....ja neviem ako to riešiť..zase nechcem míňať peniaze na iné ubytovanie som aj v dedine tam by nebolo kde a to by naši ešte horšie znášali a hnevali by sa...
Existuje niečo čo by pomohlo? Alebo už musím žiť s tým že aj ked prídem raz za dva mesiace na 2 dni..čaká ma len hubová omáčka o tom aká som strašná?

Marosko-n

Sadni k mame povedz jej po lopate ako ju ty vidíš . A buď spokojná. Rodič ak nemôže zmeníť svojho partnera a nemá ho pod kontrolou tak sa upne na deti a tým zneprijemňuje život.
Pošli ju ku kňazovi nech jej to vytmaví, ako sa chová, len Boh môže to zmeniť.

autorka temy

Mám 25 rokov...a neviem prečo sa ku mne mamka tak správa aký je konkrétny dôvod, asi že je taká povaha..proste je šéf u nás doma a ja som najmladšia...a k súrodencom sa tiež tak trochu správa ale nie do takej miery....
A síce im nehovorím že ich mám rada ale akože máme aj fajn vzťah skôr po telefone len proste ked sme spolu fyzicky tak to riadne škrípe...

irriss

ma mama nejaky dovod preco sa k tebe tak spravat?ci je taka povaha a okrem teba je taka i k niekomu inemu? Mas surodencov? Ak ano aky maju s nou vztah?

irriss

Kolko mas rokov ak sa smiem spytat? A ako reagujes na vycitky od mamy? Pretoze i vo vztahu k rodicom je casom vhodne si stanovit hranice a ukazat, ze uz nie si dieta a su veci, do ktorych ti mozu a nemozu hovorit, aj ked vacsinou nemozu no hovoria, ale to je o inom to len jednych uchom dnu a druhym von

Judit19

Ak to chceš zmeniť, začni svojim rodičom hovoriť, že ich máš rada. Ak to u vás nie je zvykom, zo začiatku sa na teba budú dívať, ako na blázna, ale ak vytrváš, tak časom prestanú byť k tebe sprostí.

jamirko

namyslena urcite nie ale tei stuplo sebavedomie lebo ti horodicia nicili ze ta dirigovali jak soplave decko trojrocne keby si bola. tak nezabudli vasi ako sa spravat k trojrocnemu decku ale nechapu ako k dospelemu sa treba spravat.a to uz neni tvoja chyba veru nie. to vela rodicov sa tak sprava k dospelym detom ale ze ozaj vela neboj sa nie si jedina a hlavne sa drz a snaz aj nadalej aby si vedela byt samostatna, lebo u nich by ti klesalo sebavedomie furt nizsie az nakoniec by si skoncila zosobasena s dakym uchalakom agresivnym tyranom co by ta len mlatil lebo tie co maju nizke sebavedomie len s takymi skoncia furt sa s nimi pritiahnu akomagnet. Najskor vela vela mesiacov neprist k rodicom ked uz tak len na par hodin na jednu kavicku kupis v cukrarni zakusky prides za nimi ze sadnete si spolu porozpravate sa par hodin a dovidopo lebokto ta tam drzi?niekolko rokov budes byvat sama stupne ti sebavedomie na primeranu mieru a az potom hladat chlapa nech nedopadnes dobodana nozom od tyrana volakeho. rodicia ta chcu vidiet jak trosku bez sebavedomia to je moc vela takych rodicov co tak chcu svoje dcery videt a potom sa cuduju ze ich tyran dobodal p*ci tam.

WHISPER

píšeš že tam máš kamarátov to nemôžeš prespať u nich ked su to takí kamarati... a kedze si samostatna, TY robiš chybu lebo "čo povedia rodičia?" "budu sa hnevať.."

čo je teba po tom? oni ti hotel platit nebudu, mozes ist kam chces, prespať u koho chceš a im to na nos nemusíš kvačkať,..
sa to nauč...

a nechodievaj ku nim, kým sa sami nespamätajú, nepchaj sa tam kde ťa nechcú... ked bude treba tak tam nejdi aj rok... na vianoce im posli SMS "vesele vianoce" a tym to konci...! a zariad si vlastny program, zivot...

Kolko ludí zije na opačnom konci zemegule od svojich rodičov a žijú... že sa nevideli aj rokov..

Ked su taketo vztahy v rodine je najlepsie kontakt obmedziť uplne na minimum ak vobec...

pavel y

Ja mám po 70-tke a žijem s matkou. Náš vzťah bol už od nepamäti turbulentný, zvlášť po smrti otca. Matka je na mňa stále rovnako prísna, ale, našťastie, ešte chodím učiť a matka má 94 rokov, čiže stále viac a viac dňa prespí a mám od nej pokoj.