Baby, ako to vysvetliť babke?

Príspevok v téme: Baby, ako to vysvetliť babke?
zuuuzanka

Čaute baby, mám menšiu nezhodu s babkou. Nedávno som začala používať tampóny (o.b. mini) a babka do mňa furt rýpe, že to pre mňa nie je dobré, že mi to poškodí panenskú blanu a neviem čo. Dosť ma to otravuje, športujem a je mi oveľa pohodlnejšie mať tampón ako vložku. Babka si nedá povedať, stále mi opakuje, že mi to poškodí blanu. Čo jej mám povedať? Už mi fakt dochádzajú argumenty aj nervy.
Vďaka :)

heliateraaa

ninn, ty si niekedy v zivote uz videla tampon? ono to nie je z kovu, ze zadrzi krv v tele a nepusti ju... je cely z vaty a teda krv nasiakne a ked je uplne nasaty pretecie jak nic... cize trepes riadne koniny...

mila zakladatelka, babka ti do toho nema co kecat, ma zastarale nazory a vobec nerozumie bilogii.. kazdy gynekolog ti povie, ze na tamponoch nie je nic zle, ak ich pouzivas tak ako sa maju, dodrziavas hygienu a pravidelne ich menis, takze sa nedaj odradit nazormi ludi, co tomu nerozumeju a v zivote tampon ani nazivo nevideli...

ninn

nemusi byt uplne ta blana-ked neveriš choď sa spýtať.
Ked si neplnoleta mas sa radiť s mamou. To je celé.Treba to meniť často-aby ti to tam nekvasilo-takrv ktorá je napitá v tom tampone.Ked mas vložku tak ti vyteká von-to myslela tvoja mama.
Mama vie prečo ti to hovorí.

kafe

čo chceš vysvetľovať?? Je babka s tebou na záchode, ked si meníš tampón? Kotroluje ti gaťky, či máš vložku? Proste babke odkýv, áno, používam už vložky a rob si po svojom.

RomcaPomocnica

Aj ked do teba furt rýpe aj tak to nezmení čiťe to robí iba tak
Je to o psychike ty si povedz že je to pre teba dobré aj je kedže športuješ a babku nechaj tak ju to prestane baviť

lenka333

ja som to mala tak isto s mamou, stale domna rypala ze to pre mna nie je dobre atd. ale postupom casu sa s tym zmierila ze pouzival len tampony...chapes co s tym ona urobi? nic

ninn

Niekedy blana uplne nie je.Používaju sa len kratkodobo-tak to povedala ta čo to vymyslela.To nie je na prve dni, kedy sa to spúšťa.Pokiaľ to použivaš celý deň tak to musíš veľmi často meniť, pretože krv prirodzene nevyteka sa tam v nutri drží.
Čiže babka má pravdu len sa zle vyjadrila.Asi myslelaalebo sa bála že to tammoc zatlačíš.Používajú sa klasické a tie tampony vtedy ked sa nedá ináč, kratkodobo

Pri menzese nemáš mať vrcholový šport ale jemný.čiže babka ma pravdu,nemá tvoj slovník.
Asi ti to mama poradila?