Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Sertralin neviem sa rozhodnúť

Príspevok v téme: Sertralin neviem sa rozhodnúť
anonymmmm

Dobrý deň. Mám diagnostikované OCD (obsedantno kompulzívna porucha) ktorú mám celý život už asi od 8 rokov, ale to čo prežívam teraz je 24 hodinové peklo. Už neviem čo mám robiť. Viem len jedno- takto ako to je teraz uz žiť nechcem, takže robím všetko preto, skúšam všetky možnosti. Psychiater mi predpísal sertralin actavis 50 mg týždeň som ho užívala aj to po dlhom rozhovore s lekárom, pretože som sa bála nežiadúcich účinkov ktorých je strašne veľa. Bojím sa hlavne toho, že si nimi privodím nejakú schizofréniu šibne mi a niekomu ublížim, alebo že dostanem rakovinu, cukrovku alebo nejakú závažnú alergickú reakciu aká je tam popísaná (zlupovanie kože, oslepnutie a pod) a už som pár vyrážok mala, preto som liek vysadila. Tie vyrážky zmizli boli asi 3, ako alergia to ani nevyzeralo, ale boli bolestivé možno nejaký vedľajší účinok ja neviem. Ale keďže som sračka a všetkého sa bojím tak si ani tú tabletku neodokážem dať. Pritom trpím ako pes stále... a možno, kebyže nejaký vedľajší účinok dostanem a zomriem s neho bolo by to vlastne vyslobodenie, tak neviem prečo sa tým vlastne zaoberám. Môj problém je strašne špecifický a bojím sa že ani lieky naň nebudú mať účinok, nemám vlastnú vôľu neviem si ovládať telo bojím sa že si ublížim atd atd...pritom koreň problémov je tento strach, ktorý kebyže nemám tak je aj chuť do života a depresia žiadna. Fakt neviem čo mám robiť, mám krízu a bojím sa tú tabletku prehltnúť pritom mám výčitky že nerobím všetko preto aby mi bolo lepšie.

Bipo

Si na spravn ej ceste, len ja by som vydrzal na polovici tabletky minimalne tyzden, mozno 10 dni. Potom, trpezlivost je klucom k uspechu. Prve znamky ulavy sa mozu dostavit az o 3 alebo 4 tyzdne. Mozno dlhsie. Vydrz a vsetko bude ok, ver tomu

anonymmmm

Ahojte, dakujem za prispevky, presvedcili ste ma..nevedela som sa sama rozhodnut, dnes som si normalne dala polku tabletky, aj zajtra si dam a potom budem pokracovat normalne v liecbe 1 tableta za den, len som mala par dni pauzu tak preto som sa rozhodla dat si najprv polovicu, dakujem este raz..

mladazena

asi sa ti to nebude pacit,ale idealne by bylo,nechat sa hospitalizovat,
nech ti lekari nasadia lieky pod kontrolou.Nemusis sa ale obavat.
Neziaduce ucinky na letakoch musia byt napisane vsetky,aj kebyze
ich dostane len 1 pacient z miliona.

Mobydika

Nebojte sertralin je dobry liek an v davke 50 mg. Maximalna davka je 60 mg, ktora velmi pomaha na OCD.nebojte sa s najvacsou pravdepodobnostou ho budete dobre tolerovat. Nasadzovat ale treba od davky 10 mg. Nie naraz 50, lebo je to pre telo sok..

ajja

Treba ist opat za lekarom a povedat mu ze sa bojis vziat si liek, on uz bude vediet co s tym, ale kedze nechces lieky brat tak potom asi len ustavna liecba

Bipo

Ps: nemusis mat strach z schizo aa ostatnych veci co si popisala, 50mg je mala davka, len stvrtka max, davky. Moja 83r rocna mama s historiou silnych depresii je uz roky na 50mg setralinu a udruje ju to v maximalnej psychickej pohode, az sa niekedy cudujeme. Najdi si spickoveeho odbornika a spolahni sa nan jeho rady. Pomylit sa nemozes.. A este, skus si nechat predpisat znackovy Zoloft, mam skusenosti ze znackove ad funguju lepsie (ako maju) v porovnani

Bipo

Ps: nemusis mat strach z schizo aa ostatnych veci co si popisala, 50mg je mala davka, len stvrtka max, davky. Moja 83r rocna mama s historiou silnych depresii je uz roky na 50mg setralinu a udruje ju to v maximalnej psychickej pohode, az sa niekedy cudujeme. Najdi si spickoveeho odbornika a spolahni sa nan jeho rady. Pomylit sa nemozes.. A este, skus si nechat predpisat znackovy Zoloft, mam skusenosti ze znackove ad funguju lepsie (ako maju) v porovnani

Bipo

Ak veris psychiatrovi co ti liek predlksal tak sa vykasli na citanie vsetkych pribalovych letakov a diskusii na nete a ber ho presne ako ti predpisal! Mozno mal zacat nabehovou davkou 25mg tak tyzden, dva a potom ked si trochu zvyknes, zvysit na 50mg. Ak nedoverujes psychiatrovi ktoreho mas, urob si dokladny prieskum, cez znamich, internet atd najdi si spickoveho odbornika aj ked by si mala za nim dochadzat do ineho mesta. Spickovy odbornik ktoremu ozaj zalezi na vysledkoch, je klucom k uspechu! Drzim palce!