mentalny vek

ella811

Takí*

A dobre robíš, nezaťažuj sa tým zbytočne, myslím, že si úplne mentálne v poriadku. ;-)
Pekný deň. :-)

nnnuuu

Môj mentálny vek sú 4 roky. Neviem, či si mám pripadať ako dement alebo čo? Však sa správam normálne, som trochu hravý, ale že by toto bol dôvod na tak nízky mentálny vek? Haló. To, že sa ešte hrám na pieskovisku s formičkami, tak to podľa mňa nič neznamená. Mal som aj väčšie hračky ako trebrás motorku, pi.toľ, ženy, ale tie formičky sú predsa len zo všetkého najlepšie, to je fakt. Robiť si také testy nemá žiaden zmysel... Aspoň, že keď som si robil testy na HIV, tak som rád, že aspoň tie vyšli pozitívne, inak sa už nedám testovať...

anonymny

Ella, palec hore :)

hloko, uz tie testy by som tazko nasiel, jeden bol na youtube, druhy kdesi len tak najdeny :D uz to necham tak

hloko

to su take testy som si ich robil ked som videl tvoj prispevok asi 4-5 testov a v kazdom mi vyslo nieco ine..raz 29 potom 40 a atd ale aspon to neislo pod moj vek :D mam 25 posli sem link na tie testy

ella811

Ťažko tipnem mentálny vek niekomu, koho nepoznám ani som nepoznala a viem o ňom iba to, čo on o sebe pustil do éteru alebo nejakí jeho známi. :-) Ale vysoký s najväčšou pravdepodobnosťou, ale keď mal tých 76 rokov ako zomrel, tak podľa mňa mu ani vyšší mentálny vek netreba. Myslím, že on nejaký mentálny vek určite ani neriešil, tak nejdem ani ja, česť pamiatke. :-)
No a neviem podľa akej štúdie, ale čo ja viem, tak ľudia ktorí majú nadpriemerne vysoké IQ sú väčšinou taký zažratí do napríklad vedy, matematiky, alebo tak, že na všetko sa pozerajú cez ňu, zvyknú všetko podkladať vedeckými štúdiami, pravdu povedia tvrdo bez empatie ako čistý fakt, ktorý nezmeníme. Ale neviem no, ľudí je veľa a každý je taký aký má byť, ja ich neriešim. Je super, keď si taký múdry, nepodceňuj sa hlavne. NIE SI DEBIL. :P :D
Z toho ako píšeš vyzeráš ako pohodový týpek, ktorý si vie urobiť srandu aj sám zo seba. ;-) To je fajn.

nnnuuu

Tie testy sú fajn a primäjú človeka k sebareflexii a zamysleniu, na strane druhej všetky tieto testy sú len spôsob, ktorý človeku istým spôsobom vymýva mozog, lebo sa ho snaží vtesnať do akejsi škatuľky, ktorá limituje jeho správanie, či už "vpravo" alebo "vľavo". Na jednej strane sa povie, že vysoké IQ je super, na strane druhej sa hovorí, že ľudia s vysokým IQ sú menej snaživí a iné. Až keď je človek vnútorne slobodný, pochopí, čo je správne a čo nie, riadiť sa len sebou samým je vrcholom kreativity a tá je oveľa cennejšia ako IQ alebo EQ alebo mentálny vek alebo všetko možné i nemožné. Inak, IQ by sa malo prejaviť nielen v empatii, ale aj v tom, že človek je viac obozretný a predvídavý než ostatný. Už nepokračujem, lebo zabudnem, čo som chcel povedať:-D

anonimny

Viem ze mas 13, odkazoval som na tvoj mentalny vek, 29 :D

Obaja ste sa zhodli, ze budem mat nizke iq - debil :D. Ja vsak viem o inom vysledku studia IQ vs EQ, a teda vecsinou, az drvivo IQ = EQ. Kto je inteligentny, je aj empaticky, a naopak. Prepadlici, ziaci s podpriemernymi znamkami casto terorizuju nejakeho spoluziaka, ci sikanuju, atd atd, nevcituju sa do toho, komu ublizuju, nevedia to, ich iq aj eq je nizke. Ziaci, ktory su mudrejsi vzdelanejsi, nemaju tendenciu terorizovat druhych, pretoze sa vedia vcitit, ich iq aj eq je vyssie.
Moje IQ je cez 120, aj som chodieval po matematickych sutazach, a empatiu mam tiez dost silnu, tam problem nemam :D

Inak, aky mentalny vek tipujete tomuto cloveku? :D
Myslim, ze sam Einstein povedal, kazdy z nas je genius, len kazdy v niecom inom.

Jat

Pomerom mentálneho a reálneho veku sa vypočítava výška IQ.

Reálny vek < Mentálny vek -> Nadpriemerná hodnota IQ

Reálny vek > Mentálny vek -> Podpriemerná hodnota IQ

Reálny vek = Mentálny vek -> Priemerná hodnota IQ