Rodičia má držia doma

Príspevok v téme: Rodičia má držia doma
Teeska

Dobrý deň, chcela by som sám opýtať či je normálne keď má rodičia nechcú nikam púšťať. Mám prázdniny a pôjdem ešte len na strednú nepijem nefajčim nedrogujem dokonca doma robím čo mi povedia. Mám už 15 za 2 mesiace 16 no majú problém dať mi peniaze na autobus a nás jedlo a tak si platím z toho čo som dostala na narodeniny meniny Vianoce.. neni to veľa ale na občasne zaplatenie to stačí. Mám frajera s ktorým som už rok a pól slušný chlapec ktorý je naozaj dobrý a dáva na mňam pozor no mojim rodičom sa nepáči že každý deň chcem ísť na obed preč a večer o 8-7 domov bývam na dedine čiže tu neni čo robiť a oni má chcú držať medzi 4 stenami vraj moc labzujem po meste a keď poviem že idem von mám zle lebo nemám 18 a musím daň ich všetko pýtať, chcú vedieť kam idem čo idem s kým idem kedy prídem začínam byt z toho zúfalá..hlavne ze môjmu bratovi doprajú všetko..

WHISPER

jediné čo ti ostáva je počkať kym budes mať 16 možeš isť brigadovať, kupiš si jesť sama, skončiš skolu, zamestnať sa najlepsie niekde kde aj ubytovanie ti zabezpeči zamestnavatel,..a budeš mať pokoj...

ja som tiež počúvala aka som neschopna, že zo mna nikdy nič nebude... tá je lepsia ako ja, lepsie sa uci, hentá je pekne oblečena a ja chodím ako šupáčka" ako feťáčka sa obliekam a čo ja viem čo...
atd.. a teraz mam vdaka tomu nenormálny perfekcionizmus a ked niečo nie je ako chcem dokonale podla mojich predstav chytám nervy...
musim na sebe pracovať čo ma stojí vela síl.. a ked niečo robím musím to robiť na 150% na 100% mi je málo, a ked niečo robím musí to byť dokonale, lebo musím dokázať aj sebe aj ostatným..

**
takze jedine čo ti pomože je moja rada v prvom odseku...
a bud vobec rada ze vobec toho frajera mat mozes... ze ti aj toho nezatrhli a nezamykaju ta doma a neberu ti mobil...

Bubliii

.. tak to sa potom odvážim povedať, že vy máte doma vážnejšie problémy ako dohodnúť sa na večierke, ale to tu nikto z fóra za vás nevyrieši...

Teeska

Áno máte pravdu :))) s frajerom som už rok a pól a nevolám ho všade so sebou ,nemám 18 nemám im čo kecat do mojej výchovy :))) len aj ja som len človek a nejde mi ani tak o tu slobodu čo má donútilo sem písať ale to že mi hovoria do somárov debnutych a debil a že v budúcnosti budem akurát upratovačka tak nech aspoň doma všetko poriadim sama :)) chápem je normálne pomáhať doma ale vytáča má dosť často že môj brat ktorý je síce o 4 roky mladší sa stále hra na počítači vodí si kamarátov môže si robiť čo sa mu len zachce.. nadávajú aj na môjho frajera keď som zo školy doniesla za 3 (inak sa učím na 1 najhoršie 2) mala som doma bitku že lajdačim školu pritom to boli take učiva že sme písali z 3-4 A4 a nemala som šancu naučiť sa to keď som prišla o pól 8 domov z tréningu väčšina píše že má chcú chrániť a podobne a taktiež si myslite že som rozmaznáva ale skúsili tie niekedy riadiť po vlastnej rodine úplne všetko? Niečo vyleju riadim to ja doranajkuju riadim to ja jedine čo nerob je že nevarim obedy ale to moja mama tiež vari len keď ide oco domov inak mi vždy povie nech si niečo nájdem a doma nemame ani šunku a dokonca ani chleba tak poslednú dobu nemám ani čo poriadne jesť ale to by bolo v poriadku keby ešte aj za to do mna nekričí mama že nejem normálne ale o 11 večer (čo nieje pravda) a že budem tučná a že má nechajú zdochnut ak budem vyzerať ako ty americania...a chápem že teraz sa väčšina do man pustila ale ja sa naozaj doma snažím

Maybel

Teeska, nechápem, načo ti je v 15 rokoch nejaký "frajer" - to si taká nesamostatná, že musíš mať niekoho, kto bude všade s tebou chodiť, všetko ti vybavovať atď ?? Veď si ešte decko, malo by ti stačiť, že sa o teba starajú rodičia a nie nejaký cudzí fagan... ktorý ti ktoviečo natlačí do hlavy.
Tak sa nečuduj, že ťa rodičia "držia doma" - chcú ťa mať pod kontrolou, veď sú za teba zodpovední. Vo svojom veku sa nemáš čo flákať s nejakým chlapčiskom.

pomocnica

Heeej....vsetke tu píšete že ,,ja v tvojom veku toto, to som nemala...,, Ale časy sa menia...Teraz 15 ročny chlapec pije,fajčí, keď ešte nevyskúšal marisku tak je anjelik(bohužiaľ je to tak)...Ale keďže si dievča...Tak pochop, ze rodičia chcú mať nad tebou úplnú kontrolu, lebo aj keď si ich dôveru nestratila, obávam sa,že si ju nikdy nemala. Proste ti neveria, že nebudeš robiť nič zlé...Poviem to takto. Budeš mať 16 rokov...Od 16 choď na brigádu nejaku, dokým na ňu pôjdeš mzoes niekam ísť,alebo rovno tam(tipujem,že to bude v meste) s brigádou by rodičia nemali mať problém...To co si zarobila pouzijes keď budeš chcieť si niečo kúpiť vonku alebo tak.
No do 18 si môžeš hovoriť čo chceš, im to bude zo srdca jedno, si ich dcéra tak počúvaj čo hovoria a drž hubu a krok...Asi tak...;D bohužiaľ...Keď budeš mať 18, tak budeš dospelá a vtedy by sa to mohlo zmenít,...Alebo aj nie a až neskôr...Lebo v 18 to môže byť keď budeš mať 20 v 20 keď budeš mať 25...
No a slušný chlapec...To môže byť pravda ale u nich predstava, že sa ťa dotýka čo i len na zadku,alebo nedajbože, že by ste mali sex je niečo neprípustné(pravda že v 15 máš na to ešte čas a predstava že by moja dcéra mala v 15 sex by bola neprípustná uplne!!) Ale pochop,že si ich dcéra, boja sa o teba a nemyslia to zlé,ale ty chceš mať proste slobodu...Takto to má dosť veľa báb hlavne po svete, rodičia zvyknú byť takí...Buď rada,že ťa aspoň niekam pustia do tej 8, snaž sa vypestovať si dôveru, ak je to možné. ;-)
Veľa šťastia.
PS:mať v 15-16 chalana(prvého zvyčajne poriadneho) je teraz úplne normálne...Také začiatky. Také tie zalubenia,motýliky v brušku...;-)
Veľa šťastia aj vám ako paru. ❤

WHISPER

"..mi vypínajú internet lebo im nejde film cez net, tak ten kto sa musel prispôsobiť som bola ja"

ten internet platíš ty?
si v ich dome - ty sa máš prisposobiť

ja v tvojom veku som ani internet nemala...

Bubliii

Prepáč, ale nie si náhodou trochu drzá? Máš 15, nie 25. Rodičia majú za teba zodpovednosť, to ťa náhodou nenapadlo? Neviem, aké zázraky čakáš, to že je leto, neznamená, že si môžeš robiť čo chceš, kde chceš, s kým chceš a kedy chceš. Každý má nejaké práva, ale aj povinnosti. Slúži ti ku cti, že nedroguješ bla bla bla atď, ale tým by si sa nemala chváliť - to by totiž malo byť v tvojom veku normálne. Keď som ja mala 15, o frajerovi sa mi ani nesnívalo a doma max. do siedmej, ôsmej Vyčkaj času, o 10 rokov sa na to budeš pozerať inak, tobôž, ak už budeš mamina.
P.S. Ak je brat starší ako ty, tak zrejme má vyššiu dôveru u nich, čo je normálne, ak je však rovnaký starý alebo mladší, už by som sa rodičov opýtala, kde je problém..

Teeska

Nemala som ako stratit ich dôveru neviem už čo robím zle, pretože mne všetko zakazujú momentálne mi vypínajú internet lebo im nejde film cez net, tak ten kto sa musel prispôsobiť som bola ja podotýkam ešte som aj drzá za to že chcem aspoň volať s frajerom keď ma s ním nechceli pustiť von

Najčítanejšie články