Cukor a glykemia

Príspevok v téme: Cukor a glykemia
renka

Poprosila by som Vás o radu, ktoré potraviny, napr. zelenina znižujú cukor, prirodzeným spôsobom bez liekov. Kto sa ďalej vyzná aký je súvis medzi vyššou glykémiou a pečeňovými testami. Ak existuje prírodny liek v lekárni na znižovanie hladiny cukru prosím poradte,mala som hodnotu 8,9 na lačno.

dodo

RNG, do kelu, čo nejdeš študovať medicínu? Že si dôchodca? No a čo. Všetci budú z Teba hotoví, aké Ty máš "bohaté vedomosti".

kiti

zdravím,
Mne celkom pomáha znižovať cukor zeler alebo grep. zeler je náhodou chutná zelenina čo som do teraz nevedel.

RNG

Rasca nie je zla, reguluje podobne ako mnohe ine byliny crevnu floru-(neodstranuje ale plynnatost)najucinnejsia je triphala, ayurvedska zme), ale procesy najlepsie kontroluje dobra probioticka flora.
Ja som skor za poriadne precistenie-vymetenie criev vlakninami(psylium je asi najucinnejsia metla)a nasadenie spravnych probiotik.

zuzana z kosic

Na zlepsenie travenia je najlepsi, ak ma niekto potiaze s pankreasom, mleta rasca, odtranuje hnilobne procesy v crevach, ktore su sposobene nedostatocnym rozlozenim potravin v tenkom creve, ak chybaju potrebne ezymy na jej rozklad, ako je napriklad pankreaticky enzym, ci amylaza, 1 kavova lyzicka mletej rasce po kazdom hlavnom jedle vytrovi aj "klince" v tenkom creve, odtrani plyny a sposobuje pravidelne vyprazdnenie criev. Mne to velmi pomohlo, pri bolestiach pankreasu.

RNG

Fazula obsahuje latku, ktora potlaca enzym amylazu, ktory je potrebny na rozkladanie skrobov na cukor. Tak sa skrob nestravi, chyba je ze sa dostane do criev kde maju bakterie hostinu a cloveka nafukuje.
Inac je sucastou viacerych zmesi na chudnutie, ucinna latka je registrovana pod menom phazeolin(z phaseolamin vulgaricus= biela fazula)
Pre jej "nespolocenske" nasledky som ju neuviedol. (mam to osobne vyskusane...)ale pracuje pomerne dobre.

Aj na diety, ale potom je potrebne pridat byliny na potlacenie kvasnej bakterialnej cinnosti v crevach(aniz, fenel a rozmarin)

zuzana z kosic

Zo zeleniny je znama fazula, fazulove boby, nie struky, cize susena fazulla, ktora znizuje hladinu cukru v krvi. Nejedz ju ale surovu, len varenu.

RNG

Renka, ja som nehovoril, ze mate cukrovku, takze zatial nic nemente.Az ked sa vam testy na lacno systematicky budu ukazovat mimo normy, tak by ste mali v tom nieco urobit.

Ak by ste ale mali stale cukor vyssie, nemusite prejst na cisto zeleninovu nizkokaloricku dietu
Syry, orechy, rastlinne tuky- to vsetko je vysokokaloricke, z toho sa da celkom slusne pribrat, nie len zo skrobovin.
Potom pri vasom cukre (aj keby ste tuto hladinu mali casto) staci len obmedzit cukry a skroboviny, nie celkom vynechat

renka

Potrebovala som pribrať ,mala som problémy s trávením. Keď sa mi polepšilo jedla som čo prišlo do cesty a toto je výsledok.Keď budem na zelenine zase schudnem,ale ďakujem za radu, niečo vymyslím,lekári vravia jesť častejšie menej,iný názor je každých 5 hodín, väčšie prestávky.

RNG

Vasa hodnota nie je extremne vysoka.
Jedno meranie vam nepovie, ci mate skutocny problem
Termin na lacno je velmi relativny. U ludi s dlhsim traviacim cyklom je uvolnovanie cukrov z komplexnych karbohydratov aj vyse 16 hodin, takze skutocne "na lacno by bolo az po 16 hodinach nejedenia.
Dieta pre cukrovkarov typu 2 je velmi obmedzit vsetky cukry a skroboviny=vsetko z muky(chlieb,pecivo atd., tiez zemiaky a ryzu)
Nahradit to zeleninou,
Pravidelne cvicit alebo chodit na hodinove prechadzky.
Z doplnkov na regenerovanie pankreasu a znizenie cukru v krvi spomeniem najosvecenejsie zhruba v poradi ucinnosti: gymnena sylvestris, senovka grecka, alfa lipoicka kyselina, sylimarin, acetyl L-carnitin, L-carnosin,skorica,organicky viazany chrom