Xanax, neurol na socialnu fobiu

Príspevok v téme: Xanax, neurol na socialnu fobiu
matka89

Ahojte, trpím sociálnou fóbiou a rozhodla som sa to riešiť trochu radikalne, svojsky. Strasne ma obmedzuje, som stale pod stresom, nervozna, ale ku psychiatrovi ma nikto nedotiahne, aj keby som chcela. Ale neda sa. Fobia je silnejšia. Ale zohnala som si lieky xanax a neurol a chcela by som sa opýtať, či je rozumne ich uživať bez vedomia lekara a čo môžem od nich očakávať. A v akom pomere ich uzivať. Ak mi nezaberu, tak neviem čo spravim, už bude asi so mnou koniec. Som ešte mlada baba, ale na hlave mam už tolko sivých vlasov z tolkej nervozity, že neviem, čo robiť.

Cliattsi

mes. princ: :)
ale ak mas aj ty soc. fobiu, tak to pomozes hladanim prace takym sposobom, ze ti napr. znizi stres pri pohovoroch, alebo ked budes mat novu pracu, tak budes medzi kolegami viac v podode a budes aj posobit sebavedomejsie napr. a tiez ti znizi pacovny stres, ak budes viac zatazeny ;)

tigrica112:
praveze na zaklade doterajsich poznatkov by nemala mat. Ak chces, pozri si aj toto video, kde aj jedna portovkyna odporuca tuto bylinu:

www.youtube.com. Tvrdí to od 5:53 minúty.

Dalej napr.:
www.prirodnicestou.cz
veganza.cz
Ja mam osobne skusenosti s Rozchodnicou ružovou (=Rhodiola rosea) od firmy Naděje za cenu asi 6 eur. Je to tinktura z pucikov, treba to uzivat podla navodu. Je to prirodny produkt.
Kupis to v Bioobchodoch. Ale nie v kazdom to maju.
Na slnku mozes byt, to nie je ako ori lubovniku. Ja ju naor. teraz ani neuzivam, existujem v praci, ale stale pocitujem to napatie, ale nie vzdy. Ak si das tuto rizchodnicu, tak potom prestanes riesit tolko tie "blbosti", ustupia negat. myslienky, uzkosti a budes viac v pohode. Ale to este neznamena, ze aj stretnes nehakeho cloveka, kt. sa napr. z minulosti bojis, ze sa ho nebudes bat. Ale budes viac sebavedomejsia. Mne uz aj dochadza, od coho zavisi nase sebavedomie - od skrotenia negat. myslienok a uzkosti a aj tato bylina tomu napomaha.

Konstelacie robi napr. jedna pani v Pezinku za 50 eur. Bol som aj zapisany, ale ma potom ani nezavolala. Ale rad by som si to s niekym vyskusal nazivo. Tak by to bolo lacnejsie, ale aj zaujimavejsie. Ale treba na to aj ludi, ktori maju vazny zaujem. Dokonca mam u seba aj knihu Trauma a rodinne konstelace- Franz Ruppert, aby som si ako tak nastudoval teoriu. :) Zaujimaju ma aj ludia, ktori sa tiez zaujimaju o podobne temy. Ma niekto zaujem?

marecek898

pre tigrica112 - ja tiež zhanam neurol na nete, ale nikde ho nie a nie najsť, resp. najsť seriózneho predajcu. Nemas nejaký zvyšný - som ochotný dať aj 50 eur za balenie. Alebo niekto iný. Ale fakt iba seriozne jednanie, na dobierku. Email - marek1252@azet.sk. Prosim súrne. Pripadne lexaurin

tigrica112

A ta rozchodnica ma niaké vedľajšie účinky ? Napr. že sa môže uživať iba dočasne alebo sa nemôžeš vystavovať slnku ako pri lubovníku ? Maju ju v lekárni ?

Ku tým konšteláciam- Väčšinou sa robia v skupine viacerých ľudí. Nemusíte sa navzájom poznať a nemusia poznať ani tvoju rodinu nič. Oni sa rozostupia po miestnosti a každý dostane nejakú rolu. Niekto bude otec matka brat frajerka, ktokolvek koho si určíš a oni začnú cítiť pocity, ktoré majú tí skutoční ľudia. Zrazu pocítia smútok, hnev, rozplačú sa ..
Ja som mala konštelácie iba s terapeutkou. Bola som vo svojej roly a ona vstupovala do role, ktoré som jej určila. A opisovala mi ako sa cíti a čo cíti voči mne. Je to niečo čo sa nedá vysvetliť, ale dá to človeku iný pohľad, náhľad. Vnímaš to tam dušou, nie rozumom. To čo nikdy nepochopíš so psychológom na 10tich sedeniach ... Ti dá jedna konštelácia ....

Mesačný princ

Cliattsi - no rozchodnica ružová je isto malý zázrak. Možno je to dobré aj na niečo iné ako SF.

Prácu mi to nájsť nepomôže, ale tak aspoň keby mi to chcelo prihrať nejaké peniaze :D

Cliattsi

ja by som ti odporucil z vlastnej skusenosti rozchodnicu ružovú. Z nej tinktura stoji 6 Eur, nema neziad. ucinky(zatial myslim ze zistene neboli, je to adaptogen). Ja som ju uzival a po 5 dnich sa mi znizil stres v socialnych situaciach. Bol som prekvapwny, ze som sa dostal do takej pohody. Soc. fobiu mam od detstva.

socfob35:
Chcem sa ta opytat, ci pocitujes aj take stavy, ze sa ti do nicoho nechce.
Co sa tyka rodinnych kobstelacii, nieco to stoji 50 eur/sedenie, pocul som, ze to pomaha a obvykle to robia terapeuti. Co ma ale prekvapilo je, ked som bol v jednom Bio-obchode, tak tam mi ta pani povedala, ze ona si robi konstelacie s jej kolegynami, ktore sa poznaju a vraj im to robi dobre.
Tak ma napadlo, ze ja by som chcel najst ludi, ktori by do toho isli. Najde sa aspon 1 clovek?

Ja som soc. fobiu doteraz prekonaval na zaklade mojich doterajsich znalosi z psychologie. Napr. REBT: RACIONALNO-EMOCIONALNA BEHAVIORALNA TERAPIA (podla A. Ellisa, je o tom kniha).

tigrica112

Čo sa týka kúpi a predaja neurolu si myslím, že je to pomerne bezpečné..Píšem preto, že sama som ho predávala veľakrát po nete. Počítaj však s tým, že cena je veľmi vysoká. A prínos nulový. Teda prínos pre teba :D
On ťa dá do pohody. Odstráni ti úzkosť, zlepší náladu, budeš sa s ním cítiť bezpečne. Ale na druhej strane z neho strašne bolí hlava, si stále taká unavená, oťapená, pomalšie myslenie a citové prázdno. Človek, ktorý ma SF sa na neho hneď namotá lebo s ním už SF nemá. Ak ho budeš užívať každodenne veľmi rychlo sa začne účinok oslabovať a budeš potrebovať väčšie dávky.
A v neposlednej rade tvoja SF tu bude stále s tebou.
Súhlasím s príspevkom podomnou. Máš potlačený niaky strach alebo zážitok, ktorý si nespracovala. Býva to spojované aj s nedostatočnou sebaláskou, zlým vzťahom s rodičmi a pod.
Za mňa určite skúsiť regresiu, konštelacie...Bola som zatiaľ len na jednom sedení. Ale je to pre mňa taký posun o ktorý by som sa možno snažila 5 rokov :)

socfob35

1.) k tomu kupovaniu liekov cez internet odporucam toto precitat
www.sukl.sk

2.) a co sa socialnej fobie tyka. tak v prvom rade SOCIALNA FOBIA MA VZDY SVOJU PRICINU. takze takato tvoja samoliecba nezahrna patranie po pricine a naslednu liecbu postavenu na tychto informaciach. len jedenie samotnych liekov ti nepomoze. obrazne povedane lieky su ako barla. ked mas zlomenu nohu barla ti nohu nevylieci iba ti moze pomoct chodit. no lenze je to komplikovanejsie. nie kazdy liek ti musi sadnut a pomahat, aj keby si ho brala na predpis od lekara. a okrem toho casom ten ucinok aj tak odoznie a ty budes potrebovat zvysovat davku.

ps: taky maly priklad na mne. cize ukazka toho preco treba patrat po pricinach. tiez som kedysi mal soc fobiu. neskor som zistil ze vlastne tie moje stavy priznaky su sposobene detskou traumou a ze vlastne zhrnut iba do suflika socialna fobia sa proste neda. a vlastne to ani je dobre pretoze potom by som si neuvedomoval pricinu toho vsetkeho a nepracoval s tym. tutu v clanku po anglicky je to tak pene rozpisane. jednoducho pocas toho traumatickeho obdobia kedy sa clovek vyvija dochadza ku zmenam v mozgu v dosledku toho nadmerneho stresu a vsetkych tych vypatych (u niekoho ako u mna az zivot ohrozujucich) situaciach.
goodmenproject.com
je to velmi prinosny poucny a hodnotny clanok ak niekto chce a nevie anglicky tak nieco z toho mu prelozim alebo nejak v skratke zhrniem. ale ako vysvetlujem, ak to zhrniem pise sa tam o tom ze pocas vyvoja ked je clovek vystaveny traumatizujucim udalostiam meni to jeho mozog (ale aj telo, imunitny system a.i.) aj na niekolko desatroci. a ze v podstate ten mozog potom v dosledku tych zmien ma vacsi problem rozlisovat medzi dolezitymi a menej dolezitymi situaciami v zivote. cize je taky ostrazitejsi, casto az zbytocne prehnane. a okrem toho je ustrachanejsi. ako keby stale nastaveny na to bat sa. aj v beznych kazdodennych situaciach. cize aj pri beznych socialnych situaciach = dostavame sa k "socialnej fobii".
to len taky priklad ze aj takto to moze byt so socialnou fobiou a ze v podstate ten hlavny problem nemusi vlastne byt socialna fobia, ta moze byt len symptomom niecoho ineho. a vlastne to tak aj vzdy je. za soc fobiou je vzdy nieco na pozadi a to treba riesit.

matka89

nikto v rodine nama sive vlasy a ja si myslím, že to mam s toho, že neustale rozmýšlam nad tou fóbiou, taha sa to so mnou roky. Mam občas chuť sa aj zabiť. Na internete som našla nejake stranky, kde ponukajú na predaj tieto lieky. Som z bohatšej rodiny, tak peniaze nie su problem. Ale ku psychiatrovi sa neodhodlam isť. Inak, nemôôžem mať nejake problemy so zakonom, ked kupujem lieky na predpis? a ešte som ich zatial nevyskusala. Chcem sa spýtať, ako na vas pôsobia po uziti, ako sa citite a kolko by som si mala dať na začiatok a aký je dlhý ich učinok.

Bubak11

Tiež odkiaľ budeš mať stále ten Xanax alebo Neurol, ak ich začneš brať? Môžeš to mať všetko aj z toho, že si príliš zodpovedná. Maj to všetko viac na saláme, ak by som ti mal poradiť.