manzel schizofrenik

Príspevok v téme: manzel schizofrenik
21Dusicka21

Sme 3 roky manzelia, pozname sa 10 rokov,mame jedneho syna. nas vztah bol harmonicky, neriesili sme spolu skoro nic, skoro ziadne problemy, vsetko islo ako po masle, super zivot. Vsetko sa zmenilo ako manzela hospitalizovali na psychiatrii s akutnou psychozou, samovrazedne sklony, bludne myslienky, hlasy, vidiny. Diagnoza schizofrenia, nastaven liecba. Lieky uziva poctivo, ale je to iny clovek. nasiel si pracu, pracuje. Ked sme so znamymi, tak si este nikto nevsimol zeby muzovi nieco bolo, nikto sa nic nepytal. Ale zivot s nim teraz je uplna katastrofa. Nema o nic zaujem, uplne vyhorena osoba, cele dni iba spi, ked nieje v praci. Aj nas vztah upada, nema o mna zaujem, nijako mi neprejavuje lasku, aj ked sem tam povie ze ma lubi. Proste iba tak preziva kazdy den, a ja s nim. A to mame 30rokov obaja. Neda sa s nim normalne rozpravat, ani hadat. Cele dni je ticho, maloco povie, iba nutne veci, Skusam pekne, ked sa s k nemu spravam normalne, aj lasku mu prejavit......nic....ziadna odozva. Vyzera tak ze ho to otravuje. Skusam ho vyhecovat recami a spravanim, ci by sme sa nahodou nepohadali......nic.....vysmeje ma ze som smiesna. Neviem co dalej robit, ako sa k nemu spravat, ako s nim. A o sexe ani nehovorim.......mozem sa sama aj po stene skrabat, jemu je to ukradnute. Poradte dakto kto mate skusenost nejaku. dakuem

Lubica3

Regres by nebol zlý, ale čítala som, že terapiu nie je možné vykonať v prípade ak je klient pod vplyvom alkoholu, drog alebo psychofarmatík nakoľko je psychika utlmená. Ale možno práve tam by si sa dozvedela, čo to schizofrenia je.

21Dusicka21

Akupunkturou schizofreniu liecit? Jasneee, spadla som z jahody. Mala som namysli nejaku regresnu terapiu alebo nieco podobne.

21Dusicka21

FISKER neviem kde si vycital vsetko co pises o mne. Vsetky moje otazky, a myslienky su nato aby sme vedeli spolu fungovat aj dalej. Ja ho nejdem opustat ani rozvadzat sa. Proste pisem naco myslim. Nemam s takouto chorobou ziadnu skusenost, rozmyslam co ako dalej, to je vsetko

zewa

Tak a teraz bez srandy.
Lieky musi uzivat.
Asi si este nevidela vsetko, co v takom afekte schizofrenik dokaze.
Prosim urob to kvoli sebe a zacni chodit na psychoterapiu klinickemu psychologovi. Tam sa mozete rozpravat co to schizofrenia znamena a ako sa k manzelovi teraz spravat, co mozno ocakavat a co nie. Lebo si evidentne dost zmatena.

Fisker

Dievčatko ty sa počúvaš? Nemôžem ťa nazvať Ženou s velkým Ž lebo len ty, ty, ty. Ty máš pocity, si ešte mladá, nechceš sa s tým zmieriť. Chceš schizofréniu liečiť alternatívne :) ako? akupunktúrou? ai. Sľub bol v dobrom aj zlom, stretlo ťa zlé tak rýchlo uteč, rozveď sa nech ti platí alimenty však je šikovný prachy budeš mať a možeš žiť s aktívnym partnerom. Keď náhodou ochorie aj ten tak zase uteč ale pred svadbou sľubuj v dobrom aj zlom! Tie tvoje myšlienky o vysadení liekov musíš zaraziť ako prvá ty, lebo to nedopadne dobre. S touto diagnózou sa veľmi dôležito oboznamuje najbližšia rodina, aby práve dohliadla na užívanie liekov. Celý môj pocit z teba je, že opäť len fejk téma.

21Dusicka21

Ja tiez vlastne skusam ako k nemu pristupovat, ako z neho nieco dostat, nejaky prejav. Tak skusam aj po dobrom, aj po zlom - hadkami ho vyburcovat. Tiez ma napada co ak vobec nema schizofreniu lebo vela ludom napisu schizofrenia ale vobec to tak nieje. Aj alternativne sposoby liecby by som vyskusala, hocico. Nemozem a nechcem sa hned na zaciatku zmierit s tym ze je a bude to tak a hotovo. Moze to byt aj horsie, ale teraz nieje, podla mna je stale celkom dobre, len musi mat volu silnejsiu, a ja sa snazim ho prebudit

21Dusicka21

Ja sa tiez musim s tym naucit zit, a s nim v takom stave v akom je. Nieje to len jeho problem ale nas spolocny. lebo ked sa on citi zle a vidim ako sa trapi tak mne je tiez z toho zle. Da sa takto zit cely zivot? ja mam tiez otazky vselijake v hlave? sme obaja mladi velmi

Lubica3

Určite to s tebou jeho lekár rozobral a tiež ti musel povedať, ako máš k nemu pristupovať. On je teraz iný človek a keď bude cítiť, že mu nerozumieš, uzavrie sa pred tebou.