Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

manzel schizofrenik

Príspevok v téme: manzel schizofrenik
21Dusicka21

Sme 3 roky manzelia, pozname sa 10 rokov,mame jedneho syna. nas vztah bol harmonicky, neriesili sme spolu skoro nic, skoro ziadne problemy, vsetko islo ako po masle, super zivot. Vsetko sa zmenilo ako manzela hospitalizovali na psychiatrii s akutnou psychozou, samovrazedne sklony, bludne myslienky, hlasy, vidiny. Diagnoza schizofrenia, nastaven liecba. Lieky uziva poctivo, ale je to iny clovek. nasiel si pracu, pracuje. Ked sme so znamymi, tak si este nikto nevsimol zeby muzovi nieco bolo, nikto sa nic nepytal. Ale zivot s nim teraz je uplna katastrofa. Nema o nic zaujem, uplne vyhorena osoba, cele dni iba spi, ked nieje v praci. Aj nas vztah upada, nema o mna zaujem, nijako mi neprejavuje lasku, aj ked sem tam povie ze ma lubi. Proste iba tak preziva kazdy den, a ja s nim. A to mame 30rokov obaja. Neda sa s nim normalne rozpravat, ani hadat. Cele dni je ticho, maloco povie, iba nutne veci, Skusam pekne, ked sa s k nemu spravam normalne, aj lasku mu prejavit......nic....ziadna odozva. Vyzera tak ze ho to otravuje. Skusam ho vyhecovat recami a spravanim, ci by sme sa nahodou nepohadali......nic.....vysmeje ma ze som smiesna. Neviem co dalej robit, ako sa k nemu spravat, ako s nim. A o sexe ani nehovorim.......mozem sa sama aj po stene skrabat, jemu je to ukradnute. Poradte dakto kto mate skusenost nejaku. dakuem

Lucinka111

Poradna- pacienti si radia ako vyriešiť problémy s duševnými chorobami- www.schyzoforum.net. A povedz mu rovno, že bol na tom tak, že potreboval pomoc lekára. Aj ja som sa roky hnevala že som skončila na psychiatrii a nikam som to v živote nedotiahla! Aj keď mám vysokú školu o cenných papieroch a práce v banke, som na tom tak, že dokážem iba vence viazať a sochy robiť. Duševne nedokážem pracovať. . .Treba brať realitu takú ako je. Čo už. Aj keď je mi to ľúto...

Lucinka111

A treba pomaly znižovať dávku liekov. Trvá to okolo 2rokov. A var mu veľa kávy a Piracetam Pirabene 5 tabletok minimálne za deň zjesť! Nenechaj ho späť. Ja som takto prespala roky a ľutujem to. Povzbudzujúce prostriedky z lekárne Guarana kofeínová. Nech si dá tabletku keď zaspáva. A manuálnu prácu nejakú preňho. Ja som už toľko krát ležala v nemocnici na psychiatrii, že duševnú prácu nezvladam. Tak je na tom vela pacientov. Ale manuálne vladzeme. Ospalosť ho prejde za 2 roky. Známy môj robil na stavbe. Alebo vykladať tovar v supermarkete či zametať upratovať...Práce je vela- manuálnej. Za 2-3 roky sa to polepší. A chodievaj s ním za jeho psychiatrom, budeš mať prehľad o jeho liečbe a problémoch, čo má. Potrvá to roky ale zlepší sa to.

Lucinka111

Choď s ním za jeho lekárom a s lekárom sa porozprávaj, čo mu je. Inak lieky spôsobujú útlm, človek celé dni spí, také silné lieky sú to. Polroka môže iba sedieť a čumiet na stenu, lebo po takých silných liekoch nevládze nič robiť! Ja som bola tiež na Tom tak roky. Skúste znížiť dávku liekov. A var mu veľa kávy, kúp kofeínové tabletky a Piracetam na mozgovú činnosť, bez predpisu dostať v lekárni, Guarana. A zapájajú ho do činnosti...Ja mám rada manuálnu pracu- duševnú prácu nezvladam. Vence,sochy, obrazy...Treba aktivitu!! A veľa kávy! A znížiť dávku liekov - lebo lekári dávajú priveľké dávky a človek potom spí s otvorenými očami! Tak tlmia lieky...Aktivita manuálna treba! Duševná aktivita je u nás úbohá, ale manuálne človek vládze! Len menej liekov a veľa povzbudzovadiel ako káva a Piracetam pirabene 5-6 tabletom denne minimalne

Lucinka111

Choď s ním za jeho lekárom a s lekárom sa porozprávaj, čo mu je. Inak lieky spôsobujú útlm, človek celé dni spí, také silné lieky sú to. Polroka môže iba sedieť a čumiet na stenu, lebo po takých silných liekoch nevládze nič robiť! Ja som bola tiež na Tom tak roky. Skúste znížiť dávku liekov. A var mu veľa kávy, kúp kofeínové tabletky a Piracetam na mozgovú činnosť, bez predpisu dostať v lekárni, Guarana. A zapájajú ho do činnosti...Ja mám rada manuálnu pracu- duševnú prácu nezvladam. Vence,sochy, obrazy...Treba aktivitu!! A veľa kávy! A znížiť dávku liekov - lebo lekári dávajú priveľké dávky a človek potom spí s otvorenými očami! Tak tlmia lieky...Aktivita manuálna treba! Duševná aktivita je u nás úbohá, ale manuálne človek vládze! Len menej liekov a veľa povzbudzovadiel ako káva a Piracetam pirabene 5-6 tabletom denne minimalne

hehe1

dobre sa zamyslas nad tym, ci ma vobec schizofreniu, totiz slovenskym lekarom by som neveril, velka slabota a snaha predat co najviac liekov.... to plati aj pre psychiatrov, treba brat do uvahy aj tuto moznost, skus zajst za viacerymi doktormi, len neviem, ako ho teraz vysetria, ked je to iny clovek....

uprimny

chces brutalnu uprimnost ? myslim ze to bude uz len problematicke a najlepsi riesenie by bolo aj pre to dieta rozist sa s nim. poznam zivot sice nie so schizofrenikom ale s ludmi ktori su nejak na hlavu a je to za kazdym tazke pre vsetkych.

A_xc

Môže byť znechutený z liekov. Ale takisto to môže byť ako tým, že ochorenie berie tak, že sa mu zrútil svet, že si niečo také nezaslúži, prečo on a pod. Okrem liekov by bola vhodná aj psychoterapia u dobrého klinického psychológa, ktorý by manželovi vysvetlil mnoho vecí. Prajem Ti veľkú trpezlivosť a pekné nervy. Spolu to zvládnete.

21Dusicka21

Prisla som nato preco sa manzel so mnou nerozprava a uplne ma ignoruje. Mysli si, resp. je presvedceny ze ja som ho dostala na psychiatriu, a on nebol az tak chory aby tam musel ist, a boji sa mi hocico povedat aby nerozpraval somariny, a aby som ho zase ja neposlala na psychiatriu. Rozmyslam ze aj ja pojdem ku psychologovi, lebo sa citim z celej situacie velmi zle, iba placem a placem, nemam chut na nic. Zivot sa mi otocil o 360 stupnov. Ako bol predtym nas vztah perfektny, plny lasky a harmonie, teraz je to naopak. Muza iba vidim doma, nic nepocujem od neho, a aj dve otazky denne odo mna sa mu zdaju vela, a huci na mna, co ho furt otravujem a daco sa pytam a daco chcem vediet.