Vztahy

Príspevok v téme: Vztahy
Alenka-89

Dobrý deň, s priateľom som 7 rokov, mame štvorročného syna,žijem v UK, skoro pred rokom som sa dozvedela, že ma partner podvádza s mojou kamarátkou, kvôli synovi som s ním ostala, ale neviem čo mám robiť aby som na to zabudla. Stále rozmýšľam či som sa rozhodla správne, a strašne ma hnevá, že ho stále kontrolujem a všade vidím niečo zle. So synom majú úžasný vzťah. Vadí mi,že ma už nebaví žiť,viem mám syna. Ale prestala som sa tešiť z maličkosti ako predtým. Ma to všetko zmysel? Budem ešte niekedy šťastná?

abcde12

4-ročné dieťa je na rodičov naviazané viac citovo ako rozumovo. To musí uznať každý, preto by som bol v prípade rozvodu veľmi opatrný, aby ste si potom nemuseli niečo vyčítať.

abcde12

Mňa by zaujímalo to, že kvôli čomu je u nás taká vysoká rozvodovosť?
Taký chlap si to najprv ani neuvedomí, že rozvodom prichádza nielen o partnerku ale aj o dieťa, resp. že prístup k nemu bude sťažený. Rozvod sa netýka len partnerov, ale aj detí a to je zlé. Ďalej, hoci to s tým nesúvisí, je suicidalita, ľudia nechcú žiť najmä, že nemajú vzťah, ale len stačí vyjsť do prírody, kde je nádherné a problémy sú preč.
Ja som tiež rozvedený, lebo sme si totálne nerozumeli. Mám kvôli tomu viac času pre seba a viac sa venujem aj synovi, lebo som si po rozvode uvedomil tú stratu. Išlo mi srdce puknúť, ale zachránil som nejako. Vyrovnať sa s tým nebolo však vôbec jednoduché. Keby sa dalo, tak ja by som s ňou aj žil kvôli synovi. Takže asi tak. Samé problémy, málo peňazí, niečo dobré, ale celé zle:-D

jeho snubenica

tak nevera a spolocne fungovanie sa nevylucuje, zvlast v takychto vztahoch, kde ludia ziju "na divoko", akuart nie kazdy je stavany na to, aby to stravil a ustal

je na kazdom co este a je schopny akceptovat a ake priority prevazia

jeho snubenica

tak ono su jedna vec zakonitosti, ktorym podlieha vacsina (tak ako aj autorka, inak by sa netrapila) a druha vec je zas rozhodnutie ako s tym celym nalozi

vztah z rozumu este mozny je, avsak cakat od toho lasku by som uz necakala, iba ak umelu toleranciu, aby ta nelakalo kontrolovat ho, kedze vies, ze k laske sa to uz tazko vrati
podla mna sa neda pretrapit k stastiu, kde bola narusena vzajomna dovera

tento vztah ak bude nadalej pokracovat najskor caka "ticha dohoda", ze ona mu nebude na oci vyhadzovat to, co spravil v minulosti a on bude "sekat latinu", takze dost dusna atmosfera, pokym nepride k zakonitemu rozchodu....mal by byt aspon docasny, ak nie definitivny

abcde12

A čo ak je dieťa na otca silno citovo naviazané? Mali by to obidvaja konzultovať so psychológom, srandy bokom. Táto osoba aj trochu rozmýšľa, preto nereaguje jednoliato ako väčšina. Staré známe frázy už pozná asi každý, ale to nie je psychológia, to sú len polopravdy, lebo na každého platí niečo iné. Držím palce!

jeho snubenica

urcite lepsi rozchod ci rozvod (pre to dieta), nez nestastna matka po boku muza, ktory ju podvadza ci podvadzal

abcde12

Ale však tu ide aj o to, že majú štvorročné dieťa. Aký bude mať rozvod vplyv na to dieťa. Mali by ste ísť sa poradiť ku psychológovi na tú predmanželskú poradňu.

jeho snubenica

s muzom, ktory ta podviedol ci podvadza uz nikdy stastna nebudes, tak ako by si nebola ani s takym ktoreho by si podviedla zas ty - to je uplny koniec (nevera je sama o sebe svedectvom o konci), iba niektori ludia tie konce radi predlzuju, avsak celkom marne, lebo co sa stalo sa uz neodstane, tak ako co sa stat ma sa aj stane (nevera)

abcde12

Taká stará otrepaná fráza je, že na vine sú väčšinou obidvaja, ale čo ak jeden z partnerov nenesie žiadnu vinu, to by bola potom iná šupa kameňom do hlavy, kto je bez viny...